Не можех да повярвам на реакцията на този футболист. Почита го.

Събота вечер видя отличен момент на феърплей в германската Бундеслига. Това се случи в мача между Нюрнберг и Вердер Бремен.

Вердер Бремен поведе с 2: 0 през второто полувреме, когато Аарон Хънт (играч на Вердер Бремен) се втурна в зоната на гостите и се спъна. Реферът Manuel Gräfe посочи дузпа, когато разбра, че има разрушаване и това се случи. Беше 74-ата минута на второто полувреме:

Ако този видеоклип ви е харесал, споделете го с приятелите си!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Очевидно не беше дузпа, тъй като нямаше контакт от защитника на Нюрнберг. Аарон Хънт реагира незабавно, като каза на съдията, че това не е дузпа и реферът отмени решението си.

За съжаление никога няма да разберем дали реакцията на Арън Хънт би била същата, ако резултатът беше 0-0.

И тази игра беше белязана от самото начало със здравата воля на всички футболисти да помогнат на съдията. Още в първите минути на играта японците Hiroshi Kiyotake от Нюрнберг призна, че той е последният, който е докоснал топката, когато съдията се колебае между сигнализиране за гол или корнер.

Във всеки случай този играч трябва да получи благодарност за изключителния момент, който видя на футболното игрище. Сега останалите играчи можеха да забележат и да бъдат толкова честни, колкото този. Футболът щеше да спечели.

В спорт за мошеници, в който много играчи са влезли в историята за своите „басейни“, Арън Хънт доказа, че все още има господа в света на футбола.

Да бъдеш почитан по света, е равносилно на това да бъдеш човек, избран сред десет хиляди ».

Уилям Шекспир (1564-1616) британски писател.