Nisam mogao vjerovati u reakciju ovog nogometaša. To ga časti.

U subotu navečer u njemačkoj Bundesligi bio je izvanredan trenutak fair playa. To se dogodilo u meču između Nurnberga i Werdera iz Bremena.

Werder Bremen je vodio sa 2: 0 u drugom dijelu, kada je Aaron Hunt (igrač Werder Bremena) uletio u područje gostiju i posrnuo. Sudija Manuel Gräfe istakao je penal kada je shvatio da je došlo do rušenja i to se dogodilo. Bila je 74. minuta drugog dijela:

Ako vam se svidio ovaj video, podijelite ga sa svojim prijateljima!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Očito nije bio penal, jer nije bilo kontakta odbrambenog igrača Nurnberga. Aaron Hunt odmah je reagirao rekavši sucu da to nije penal i sudija je preinačio svoju odluku.

Nažalost, nikada nećemo saznati bi li reakcija Aarona Hunta bila ista da je rezultat bio 0-0.

I ovu je utakmicu od početka obilježila zdrava volja svih nogometaša da pomognu sucu. Već u prvim minutama utakmice Japanci Hiroshi Kiyotake iz ekipe Nirnberga priznao je da je zadnji dodirnuo loptu kada je sudija oklevao dajući signal za gol ili udarac iz kornera.

U svakom slučaju, ovom igraču treba zahvaliti na izvanrednom trenutku koji je vidio na fudbalskom terenu. Ostali igrači mogli su to primijetiti i biti iskreni poput ovog. Soccer bi pobijedio.

U sportu za lupeže, u kojem su mnogi igrači ušli u povijest zbog svojih "bazena", Aaron Hunt dokazao je da još uvijek postoje gospoda u svijetu nogometa.

Da budem iskren kako svijet ide, jednako je čovjeku izabranom između deset hiljada ».

William Shakespeare (1564-1616) britanski pisac.