Nemohol som uveriť reakcii tohto futbalistu. Vyznamenáva ho.

Sobotňajší večer zaznamenal vynikajúcu chvíľu fair play v nemeckej Bundeslige. Stalo sa tak v zápase medzi Norimbergom a Werderom Brémy.

Werder Bremen viedol v druhom polčase 2: 0, keď sa do priestoru hostí rútil Aaron Hunt (hráč Werder Bremen) a potkol sa. Rozhodca Manuel Gräfe upozornil na penaltu, keď pochopil, že došlo k demolácii a stalo sa tak. Bola to 74. minúta druhého polčasu:

Ak sa vám toto video páčilo, zdieľajte ho so svojimi priateľmi!
[social4i size = »veľké» zarovnať = »zarovnať doľava»]

Je zrejmé, že to nebol trest, pretože nedošlo k žiadnemu kontaktu obrancu Norimbergu. Aaron Hunt okamžite reagoval oznámením rozhodcovi, že to nebol trest a rozhodca zmenil svoje rozhodnutie.

Bohužiaľ sa nikdy nedozvieme, či by reakcia Aarona Hunta bola rovnaká, keby bol stav 0: 0.

A táto hra bola od začiatku poznačená zdravou vôľou všetkých futbalistov pomôcť rozhodcovi. Už v prvých minútach hry Japonci Norimbergský hráč Hiroshi Kiyotake priznal, že sa lopty dotkol ako posledný, keď rozhodca zaváhal medzi signalizáciou gólového kopu alebo rohu.

V každom prípade treba tomuto hráčovi poďakovať za mimoriadny okamih, ktorý videl na futbalovom ihrisku. Ostatní hráči si teraz mohli všimnúť a byť tak čestní ako tento. Futbal by vyhral.

V športe pre darebákov, v ktorom sa mnoho hráčov zapísalo do histórie pre svoje „bazény“, Aaron Hunt dokázal, že vo svete futbalu stále existujú páni.

Byť poctený svetom, je to ako byť človekom vybraným medzi desaťtisíc ».

William Shakespeare (1564-1616) britský spisovateľ.