Çmimi i suksesit

Çmimi i suksesitPër tu bërë i madh në çdo aspekt kërkon një sakrificë të caktuar. Ndonjëherë vendimet tuaja nuk do të jenë shumë të pëlqyera nga njerëzit përreth jush, veçanërisht në familjen tuaj. Ata mund të mendojnë se jeni të pamatur. Të tjerët do të mendojnë se ju jeni një ëndërrimtar.

Të tjerët nuk do të kuptojnë dikë që jeton me një qëllim, ju keni një ngarkesë shtesë që të gjithë e kanë, por pak e përdorin. Propozimet për tu larguar nuk do të vonojnë shumë nëse jeni në një nga këto raste: ata do t'ju kërkojnë të largoheni ose të bëni një pushim. Ju e dini që duhet t’i kushtoni kohën tuaj shërbimit të këtij qëllimi dhe ajo që është jashtë tij nuk ka kuptim dhe ju e injoroni atë.

Skshtë skepticizmi ai që i bën njerëzit të ju tregojnë se jeni të çmendur ose të pamatur. Njerëzit të cilët nuk do ta kuptojnë që ju po lëvizni në një drejtim të caktuar. Ne e hasim atë lloj gjëje kaq shpesh. Ajo që më ndihmon është të dish se ka vetëm 5% të njerëzve me një objektiv të qartë, të cilët e njohin bukurinë dhe rezultatet e sakrificës.

"Çmimi i suksesit është puna e madhe, përkushtimi dhe pranimi se pavarësisht nëse ne fitojmë ose humbasim ne kemi bërë çmos për të arritur qëllimin tonë."
Vince Lombardi


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)