+20 fraza frymëzuese që mund të ndryshojnë jetën tuaj për mirë

Fuqia e frazave është e madhe. Një frazë shkatërruese mund të shkatërrojë jetën e dikujt, t'ia bëjë ditën ferr ose t'ia ndryshojë gjendjen shpirtërore. Për fat të mirë, ka disa fraza që mund të na fuqizojnë të vazhdojmë. Unë kam zgjedhur 10 fraza të fuqishme që mund të ndryshojnë jetën tuaj për mirë.

Dilni nga shtëpia juaj për të qenë më të lumtur

Fuqia e frazave është e madhe. Një frazë shkatërruese mund të shkatërrojë jetën e dikujt, t'ia bëjë ditën ferr ose t'ia ndryshojë gjendjen shpirtërore. Për fat të mirë, ka disa fraza që mund të na fuqizojnë të vazhdojmë. Unë kam zgjedhur 10 fraza të fuqishme që mund të ndryshojnë jetën tuaj për më mirë:

 1. “Unë besoj se të jesh i suksesshëm është të kesh një ekuilibër të historive të suksesit në shumë fusha të jetës tënde. Ju nuk mund të jeni të suksesshëm në biznesin tuaj nëse jeta juaj personale është një turp ". Zig Ziglar.
 2. "Asnjëherë një natë nuk ka rrahur agimin dhe një problem nuk e ka mposhtur kurrë shpresën."
 3. "Triumfi i njeriut të vërtetë lind nga hiri i gabimit."
 4. "Babai im thoshte: mos e ngri zërin… përmirëso argumentin tënd".
 5. "Koncepti që keni për mua nuk do të ndryshojë kush jam, por mund të ndryshojë konceptin tim për ju."
 6. "Shumë njerëz të vegjël, në vende të vogla, duke bërë gjëra të vogla, mund të ndryshojnë botën."
 7. "I vetmi ndryshim midis një dite të mirë dhe një dite të keqe është qëndrimi me të cilin e merrni situatën."
 8. "Kam mësuar shumë kohë më parë se për të shëruar plagët e mia kisha nevojë për të pasur guximin për t'i përballuar ato".
 9. "Ngecja nuk është e keqe, të jesh i dashur me gurin është."
 10. "Fjalët tuaja thonë ata që pretendoni të jeni, veprimet tuaja thonë se kush do të bëheni."

Më shumë fraza për t'i dhënë një drejtim të ri pozitiv jetës tuaj

Ajo që nuk mund të mohojmë është se jeta është plot ndryshime. Ndryshimi është i domosdoshëm për njerëzit, vetëm atëherë mund të evoluojë. Sidoqoftë, është e zakonshme që njerëzit të ndiejnë frikë nga këto ndryshime pasi ato gjithmonë nënkuptojnë largimin nga zona e rehatisë. Përshtatja ndaj rrethanave të reja ndonjëherë është e vështirë.

Kjo është arsyeja pse, ai ndryshim dhe drejtimi i ri në jetë duhet të shihen në një mënyrë pozitive dhe vetëm në këtë mënyrë, duke pranuar që ndryshimet janë të pashmangshme dhe të domosdoshme, ne mund të ecim përpara në rrjedhën e jetës.

Në mënyrë që të pranojmë ndryshimin, ne do të propozojmë fraza të tjera përveç 10 të parave të këtij neni, në mënyrë që të mund të jepni një ndryshim pozitiv në rrjedhën e jetës suaj, por mbi të gjitha, në mënyrë që, pasi t'i lexoni ato dhe merrni me vete, ju mund ta ndryshoni jetën tuaj për mirë. Mos humb detaje!

 • “Asnjëherë mos dyshoni se një grup i vogël i qytetarëve të zhytur në mendime dhe të përkushtuar mund të ndryshojnë botën. Në fakt, ato janë e vetmja gjë që ka pasur ndonjëherë ”. - Margaret Mead
 • "Kur nuk jemi më në gjendje të ndryshojmë një situatë, ne sfidohemi të ndryshojmë vetë." - Viktor E. Frankl
 • "Kur nuk mund të arrini atë që dëshironi, është më mirë të ndryshoni qëndrimin tuaj". -Terence
  "Nëse ka diçka që ne duam të ndryshojmë tek djemtë, së pari duhet ta shqyrtojmë dhe të shohim nëse nuk është diçka që mund të jetë më mirë të ndryshojmë në vetvete." - Carl Gustav Jung
  "Disa ndryshime duken negative në sipërfaqe, por ju do të shihni se hapësira po krijohet në jetën tuaj për të dalë diçka e re." - Eckhart Tolle
 • "Dallimi midis një skllavi dhe një qytetari është se qytetari mund të pyesë veten për jetën e tij dhe ta ndryshojë atë." - Alejandro Gándara
  "Nëse nuk ju pëlqen diçka, ndryshojeni atë. Nëse nuk mund ta ndryshoni, ndryshoni qëndrimin tuaj ”. - Maya Angelou
 • “Gjarpri që nuk mund të lëshojë lëkurën e tij vdes. Gjithashtu mendjet që nuk lejohen të ndryshojnë mendimet e tyre; ata pushojnë së qeni ". - Friedrich Nietzsche

Reflektoni për jetën tuaj

 • "Nëse duam që gjithçka të vazhdojë ashtu siç është, është e nevojshme që gjithçka të ndryshojë." -Giuseppe Tomasi di Lampedusa
 • "Çdo ditë shikoj veten në pasqyrë dhe pyes veten:" Nëse sot do të ishte dita e fundit e jetës sime, a do të doja të bëja atë që do të bëj sot? " Nëse përgjigjja është No Jo ’për shumë ditë me radhë, e di që duhet të ndryshoj diçka”. -Steve Jobs
 • "Asgjë që ka qenë kurrë nuk është më, dhe gjërat dhe burrat dhe fëmijët nuk janë ato që kanë qenë dikur." -Ernesto Sábato
 • "Të gjithë mendojnë për të ndryshuar botën, por askush nuk mendon për të ndryshuar veten e tij." - Leo Tolstoy
 • “Jeta është një seri ndryshimesh natyrore dhe spontane. Mos i rezistoni se krijon vetëm dhimbje. Lëreni realitetin të jetë realitet, lërini gjërat të rrjedhin natyrshëm përpara ashtu si u pëlqen " - Lao Tzu
 • "Përparimi është i pamundur pa ndryshim dhe ata që nuk mund të ndryshojnë mendjen e tyre nuk mund të ndryshojnë asgjë." - George Bernard Shaw
 • "Kur nuk jemi më të aftë të ndryshojmë një situatë, përballemi me sfidën e ndryshimit të vetvetes." - Viktor Frankl
  “Bota siç e kemi krijuar është një proces i mendimit tonë. Nuk mund të ndryshohet pa ndryshuar mënyrën e të menduarit ". - Albert Einstein
 • “Gjërat nuk ndryshojnë; ne ndryshojmë ”. -Henry David Thoreau
 • "Ne nuk mund ta ndryshojmë të kaluarën tonë ... nuk mund ta ndryshojmë faktin që njerëzit do të veprojnë në një mënyrë të caktuar. Ne nuk mund ta ndryshojmë të pashmangshmen. E vetmja gjë që mund të bëjmë është të luajmë në litarin e vetëm që kemi dhe ky është qëndrimi ynë. Jam i bindur që jeta është 10% çfarë më ndodh dhe 90% si reagoj. Dhe kështu është me ju ... ne jemi përgjegjës për qëndrimet tona ". - Charles R. Swindoll
 • Filozofët e kanë interpretuar botën vetëm në mënyra të ndryshme. Çështja, sidoqoftë, është ta ndryshojmë atë ". - Karl Marks
 • “Kur më së paku e presim atë, jeta na paraqet një sfidë që provon guximin dhe vullnetin tonë për të ndryshuar; Në atë moment nuk ka dobi të pretendosh se asgjë nuk është në rregull. Për të mos kërkuar falje duke thënë se ne nuk jemi ende gati. Sfida nuk pret. Jeta nuk shikon prapa. »- Paulo Coelho
 • "Vetëm unë nuk mund ta ndryshoj botën, por mund të hedh një gur në ujë për të krijuar shumë valëzime." - Nënë Tereza e Kalkutës
 • "Sekreti i ndryshimit është të përqendrosh gjithë energjinë tënde jo në luftimin e së vjetrës por në ndërtimin e së resë". - Dan Millman
 • Dëshpërimi është lënda e parë për ndryshime drastike. Vetëm ata që mund të lënë pas gjithçka në të cilën kanë besuar ndonjëherë mund të shpresojnë të shpëtojnë ". - William S. Burroughs
 • “Doja të ndryshoja botën. Por kam zbuluar se e vetmja gjë që dikush mund të jetë i sigurt për të ndryshuar është vetvetja. »- Aldous Huxley
 • "Unë kurrë nuk kam besuar se ne mund ta transformojmë botën, por besoj se çdo ditë gjërat mund të transformohen". -Françoise Giroud

Shijoni jashtë

 • “Ju kurrë nuk do t'i ndryshoni gjërat duke luftuar kundër realitetit ekzistues. Për të ndryshuar diçka, ndërto një model të ri që e bën modelin aktual të vjetëruar ". - R. Buckminster Fuller
 • “Ndryshimi është ligji i jetës. Dhe ata që shikojnë vetëm nga e kaluara ose e tashmja me siguri do të humbin të ardhmen ". - John F. Kennedy
 • "Ndryshime të pabesueshme ndodhin në jetën tuaj kur vendosni të merrni kontrollin e asaj mbi të cilën keni fuqi në vend që të dëshironi të kontrolloni atë që nuk e bëni." - Steve Maraboli
 • "Askush nuk mund të jetë skllav i identitetit të tij: kur lind një mundësi ndryshimi, ju duhet të ndryshoni." - Elliot Gould
 • “Ata na mësuan që ju duhet të fajësoni babanë tuaj, motrat tuaja, vëllezërit tuaj, shkollën, mësuesit, por kurrë mos e fajësoni veten. Nuk është kurrë faji juaj. Por është gjithmonë faji yt sepse nëse do të doje të ndryshoje, je ti ai që duhet të ndryshosh. ”- Katharine Hepburn
 • “E vetmja mënyrë që të jetojmë është nëse rritemi. E vetmja mënyrë që të rritemi është nëse ndryshojmë. E vetmja mënyrë që të mund të ndryshojmë është nëse mësojmë. E vetmja mënyrë që të mësojmë është nëse ekspozohemi. Dhe mënyra e vetme që ne mund të ekspozojmë veten është duke u hedhur në qiell ". - C. JoyBell C.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Karolina karro dijo

  Çdo frazë është e zbatueshme në çdo moment të jetës sonë

 2.   Dashuri maribella dijo

  Të gjithë më pëlqejnë

  1.    Imazhi i mbajtësit të vëmendjes nga Juan Garcia Garcia dijo

   ajo që më ndihmon më shumë është: nga aki në aki ings përshëndetje Maria la bella

 3.   Monica arcas dijo

  zgjedhje shume e mire!

 4.   Juana Camacho dijo

  E vërteta është se Fraza të Bukura më pëlqyen të gjitha falë shkrimtarëve

  1.    Jasmine murga dijo

   Faleminderit Juana!

  2.    anonim dijo

   Ju lutem, a nuk mund të kenë gabime drejtshkrimore? Kushton pak për tu siguruar.
   Ju faleminderit.

   1.    Nelsi dijo

    Faleminderit, drejtshkrimi është kaq i rëndësishëm. po sikur njerez! Kush shkruan keq, ata kishin

 5.   Marilyn Castillo dijo

  Shkëlqyeshëm

 6.   Anna Erustes dijo

  ke bukur !!!!

 7.   pedro dijo

  Garcia, bekime.

 8.   sebastian jesus cipolatti dijo

  dr ziglar

  Unë gjuha ime fjalët më të mira

 9.   sebastian jesus cipolatti dijo

  më e mira

  math soma trnata dy me libra gjuhe

 10.   Gilbert Bustamante dijo

  WAW-
  SHUMË E MIRË

 11.   anonim dijo

  Shumë mirë, ata duhet të vendosin më shumë