10 pyetje sugjeruese për të menduar

Bëni pyetjet e duhura, kjo është përgjigjja.

pyetje sugjestive për të menduarPyetjet shërbejnë për të reflektuar, për të menduar. Këtu të lë me 10 pyetje sugjeruese që duhet t’i bëni vetes shpesh:

1) Cila është gjëja më e ndjeshme që keni dëgjuar dikush të thotë?

2) Çfarë ju gjallëron në jetë?

3) Për çfarë do të dëshironit të kalonit më shumë kohë në 5 vjet?

4) Çfarë do të bënit ndryshe nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte?

5) A keni bërë ndonjë gjë kohët e fundit që ia vlen të kujtohet?

6) Cilat aktivitete ju bëjnë të humbni gjurmët e kohës?

7) Kur të jeni 80 vjeç, çfarë do të ketë më shumë rëndësi për ju?

8) Çfarë ju bën të buzëqeshni?

9) Nëse do të kishit mundësinë t'i jepnit një mesazh një grupi të madh njerëzish, cili do të ishte mesazhi juaj?

10) Nëse mund të zgjidhni një libër si lexim të kërkuar për të gjithë nxënësit e shkollës së mesme, cilin libër do të zgjidhnit?

Shikoni videon: "Dorëzimi nuk është një opsion, në çdo rast është një domosdoshmëri për mbijetesë".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.