15 mënyra për ta bërë sot një ditë të mirë

Dje është historia dhe nesër është vetëm një trillim i imagjinatës tuaj. Pra, nëse e mendoni, sot është ajo që ka vërtet rëndësi. Unë ju lë me 10 mënyra për ta bërë sot një ditë të mirë.

Por para kësaj ju lë me një video mitike dhe të shkurtër të një vajze para pasqyrës së saj të banjës duke thënë në një mënyrë entuziaste gjithçka që ajo pëlqen në jetë.

Mënyra se si kjo vajzë e fillon ditën e saj është e lakmueshme. Një video që shpresoj t'ju frymëzojë dhe se edhe ju do të bëni të njëjtën gjë. Çdo mëngjes kur të shikoni në pasqyrë, thoni të gjitha gjërat për të cilat duhet të jeni mirënjohës. Ju lë me videon:

1) Kaloni kohë me njerëz pozitivë dhe të mirë.

2) Bëni diçka të mirë për dikë.

3) Përqendrohuni në të tashmen. Përqendrohuni se ku jeni, çfarë po bëni dhe me kë jeni.

4) Bëni diçka që ju bën të qeshni.

5) Mos e krahasoni veten me të tjerët. Lërini që t'ju frymëzojnë.

6) Merrni disa minuta për të qenë vetëm, në heshtje.

7) Qëndroni larg dramës së të tjerëve. Dhe, sigurisht, ju nuk krijoni tuajin.

8) Thuaj "Të lutem", "Faleminderit", "Më fal" dhe "Të dua".

9) Mos u përpiq të kënaqësh të gjithë. Thjesht bëj atë që mendon se është e drejtë.

10) Gëzoni gëzimin e natyrshëm të kënaqësive të thjeshta.

11) Vëzhgoni aspektet më pozitive të njerëzve që takoni.

12) Mendoni për të gjitha gjërat që keni dhe sa me fat jeni.

13) Huega me fëmijët, nipërit apo nipërit tuaj. Ato janë shprehja e pastër e gëzimit.

14) Shmangni çdo diskutim. Mos u sillni as si dele. Thjesht mendoni se ka gjëra që nuk ia vlen të diskutohen.

15) Bëhuni të durueshëm dhe mbajeni mendjen të qetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.