16 qëndrime negative të njerëzve të pakënaqur

Atje qëndrimet që mund të dëmtojë marrëdhëniet tuaja ose t'i thellojë ato. Nëse doni të mbani marrëdhënie pozitive në jetën tuaj, unë ju këshilloj që të qëndroni larg 16 qëndrime negative që ne do të shohim sot.

Ata prej jush që e kanë lexuar këtë blog për një kohë të gjatë tashmë e dinë se mua më pëlqen gjithmonë të filloj artikuj me një video në lidhje me atë që jam gati të tregoj.

Këtë herë po ju lë një video që zakonisht e vë shpesh por që nuk lodhem kurrë ta shikoj. Ajo pasqyron të kundërtën e një personi negativ. Kështu duhet të zgjohemi çdo ditë!

Ju mund të interesoheni për «Libri audio "101 mënyra për të transformuar jetën tënde", nga Wayne Dyer«

Le të shkojmë me këto 16 qëndrime negative të një personi:

 1. Të qenit keqdashës / ose: inati dhe urrejtja janë një pengesë për lumturinë.
 2. Mos u ankoni: në vend të kësaj, përdorni kohën dhe energjinë tuaj për të bërë diçka në lidhje me të.
 3. Ndaloni të hamendësoni qëllimet e njerëzve: njerëzit nuk mund të lexojnë mendjet.
 4. Mjaft gënjeve: Në planin afatgjatë, e vërteta gjithmonë zbulon vetveten.
 5. Ndaloni të fajësoni: fajësimi i të tjerëve nuk arrin asgjë, ju vetëm mohoni përgjegjësinë tuaj.
 6. Mos ji mosbesues: Nëse mendoni se nuk mund të merrni diçka, mund të keni të drejtë. Por mos lejoni që dyshimet tuaja të ndërhyjnë në ëndrrat e të tjerëve. Mos harroni, "Ai që thotë se nuk mund të bëhet nuk duhet të ndërpresë atë që po e bën".
 7. Ndaloni ndërprerjen: marrëdhëniet bazohen në komunikimin e rrjedhshëm.
 8. Ndaloni së qeni egoist.
 9. Ndaloni gjykimin: të gjithë po bëjnë luftën e tyre unike. Ju nuk keni ide se çfarë po kalojnë ata dhe anasjelltas.
 10. Ndaloni së qeni mbrojtës: Vetëm për shkak se dikush ka një këndvështrim tjetër nuk do të thotë që asnjëri prej tyre është i gabuar. Mbani një mendje të hapur. Mendjet e hapura mund të zbulojnë gjëra të mëdha.
 11. Ndalo krahasimin e njerëzve: Asnjë dy njerëz nuk janë njësoj. Secili ka pikat e tij të forta. Ne po garojmë vetëm kundër vetvetes.
 12. Mos prisni që njerëzit të jenë perfekt: I përsosuri është armik i së mirës. "Mirësia" e mirëfilltë është e vështirë të gjesh në këtë botë.
 13. Ndaloni bërjen e një mali nga një urë: Një mënyrë për të kontrolluar nëse ka diçka që ia vlen të mendosh është të bësh vetes këtë pyetje: "A do të jetë kjo çështje kaq e rëndësishme për mua në 5 vjet?" Nëse përgjigjja është jo, atëherë nuk ia vlen të shqetësohesh.
 14. Ndaloni së qeni dramatike: përpiquni të qëndroni larg teatrit të të tjerëve dhe mos krijoni tuajin.
 15. Ndaloni së menduari për të kaluarën: Ne duhet të mësojmë nga e kaluara, por të mos kapemi pas saj. Ndonjëherë rrethanat e jetës dhe pengesat personale mund të na parandalojnë të shohim potencialin tonë të vërtetë dhe të njohim mundësi të reja.
 16. Mos i besoni qendrës së vëmendjes: bota rrotullohet rreth diellit, jo ju.

Goethe na kujton: "Asgjë nuk vlen më shumë se sot". Mos e mbivlerësoni të kaluarën. Merrni vendime më të mira sot dhe vazhdoni tutje.

 

lartësitë_ negative

"Abraham Lincoln humbi tetë zgjedhje, dështoi dy herë në biznes dhe pësoi një krizë nervore përpara se të bëhej President i Shteteve të Bashkuara." - Wall Street Journal. Më shumë informacion


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

23 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Chavez Chiroque dijo

  aaron = AYYYYYYYYYYYYYY FALEMINDERIT P THER PYETJEN OOOOOOOOOOKKISSSSSSSSSSSS

 2.   karen Rodriguez dijo

  shumë mirë duhet të ndryshojmë çipin tonë

 3.   Camy Torrejon dijo

  ose hahahahahaha

 4.   Yorman Ferney Rodriguez Sanchez dijo

  kjo faqe eshte shume e lezetshme

 5.   Suli Margoth Acosta Nuñez dijo

  Ndaloni së qeni dramatike: përpiquni të qëndroni larg teatrit të të tjerëve dhe mos krijoni tuajin ... -

 6.   Maria Cristina Mancilla Provost dijo

  Unë i dua këto kontribute, jeta ndonjëherë na jep mësime të forta, ne kërkojmë përgjigje për atë që nuk mund ta pranojmë, por që herët a vonë dorëzohemi, duke e lënë kohën të bëjë të vetën dhe të bëhemi të fortë, të pasuruar me përvoja që mund të kontribuojmë ndihmoji te tjeret, faleminderit qe me ndihmove ...

 7.   Leiton Pinduisaca dijo

  paragrafi i ri

 8.   Pablo Fernando Herrera Estrada dijo

  Duke bërë detyrat e shtëpisë ata më lanë.

 9.   Monikita castrillon dijo

  duke bërë detyrat e shtëpisë

 10.   Zohe Mahia Von Schäferhunde dijo

  Njerëzit negativë janë të gjithë ata njerëz që adoptojnë një stil komunikimi pasiv-agresiv ose një model manipulues të komunikimit. Këta njerëz shpesh fajësojnë të tjerët për ato që u ndodhin, në mënyrë që të mos marrin përsipër përgjegjësitë e tyre.

 11.   fitimtar dijo

  Unë mendoj se pjesa që thotë se "i përsosuri është armiku i së mirës" është i pasaktë ai mendim ...

 12.   vzsdvzdfvdf dijo

  ahahhaah me të vërtetë

 13.   shkop dijo

  ndonjëherë imagjinoni gjëra që. nëse do të ishin të vërteta

 14.   Këndi dijo

  m fasina

 15.   Këndi dijo

  l

 16.   Marçela dijo

  Sidoqoftë, 9 në 10 njerëz në botë janë të kota ose krenarë.

 17.   Ana Luz dijo

  Jeta është një mësim i gjatë përulësie. Falë përvojave që na jep jeta, të mira dhe të këqija, ne bëhemi gjithnjë e më të përulur, kjo është madhështia e një personi në të qenit i përulur dhe të kesh një zemër të madhe. Nuk ka gjëra më të vlefshme se ato, as paraja dhe as pasuria nuk mund t'i blejnë ato, kjo është në secilin prej nesh, por ne jemi krenarë, egoistë, nuk kemi zemërim, as pakënaqësi dhe i hapim zemrat tona drejt dhe jo -njerez toksike.

 18.   Marlene Esmeralda dijo

  Mm çfarë detyre më lini ???

 19.   i thatë dijo

  Mendoj si Ana Luz.

 20.   mario dijo

  Shumë mirë por më mirë nëse i vëmë në praktikë

 21.   Lavdi dijo

  Faleminderit

 22.   Agustin dijo

  Unë mendoj se ata janë duke përdorur drogë ose diçka tjetër. Askush në mendjen e tij të drejtë nuk mund të jetë i kënaqur me atë që na rrethon. Ky manipulim i vazhdueshëm i materializmit dhe indoktrinimit promovon konformitetin. Falënderoj krijuesin për ato që kam por nuk jam i kënaqur me realitetin dhe nuk hesht para padrejtësisë dhe dhimbjes që përjetojnë të tjerët.

 23.   Yony ​​Richar Añamuro Anco dijo

  Si mund ta ndryshoj qëndrimin tim?