+30 pyetje që do t'ju bëjnë të mendoni

Bëni pyetje vetes për ta njohur më mirë veten

Në mënyrë që secili prej nesh të njihet më mirë, herë pas here ndihmon t'i bëjmë vetes pyetje; se po, jo të çdo lloji, por të atyre që janë vërtet personale dhe që shërbejnë që ne të reflektojmë.

Pra, nëse doni të dini më shumë për veten tuaj, mos hezitoni të përgjigjeni në pyetjet që do t'ju bëjnë të mendoni se ju propozojmë më poshtë.

Pyetje filozofike që do t'ju bëjnë të mendoni

Reflektoni se kush jeni për ta njohur më mirë veten

Përveç pyetjeve që kemi diskutuar më lart, ne duam të shtojmë disa të tjera sepse mendojmë se ato janë të rëndësishme në mënyrë që ju të mund të reflektoni mbi jetën tuaj dhe jetën që dëshironi të vazhdoni të bëni. Ata gjithashtu do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë brendësinë tuaj dhe madje edhe të tjerët.

Reflektimi dhe të menduarit është i nevojshëm në këtë shoqëri stresuese ku sundon nxitimi dhe impulsiviteti. Shtë e nevojshme të mësoni të ndaleni, të vendosni frenat dhe të jeni më të vetëdijshëm për atë që jeta na jep dhe mbi të gjitha, të jeni të vetëdijshëm se ju mund ta jetoni jetën ashtu si dëshironi. Gjithmonë duke respektuar kufijtë socialë në mënyrë që të garantojmë një bashkëjetesë të mirë dhe respekt për veten dhe të tjerët.

Në këtë seksion duam t'ju tregojmë më shumë pyetje për të menduar, por në këtë rast filozofike. Në këtë mënyrë ju mund të mendoni për gjëra interesante dhe madje t'i përdorni këto pyetje për të qenë në gjendje të bëni një bisedë me dikë. Për ta futur mendjen tuaj në veprim, thjesht duhet të dini disa pyetje stimuluese për çdo mendje njerëzore.

Pyetje filozofike

Ndonjëherë është mirë të mendosh

Për shumë nga këto pyetje, nuk ka përgjigje të saktë ose të gabuar, vetëm një mundësi për të zgjatur këmbët tuaja mendore dhe për të parë se ku ju çon mendja juaj. Ato mund të jenë burime soditjeje dhe introspeksioni, ose tema për të diskutuar me miqtë natën vonë kur hëna është e lartë dhe pjesa tjetër e botës është në gjumë.

Mundohuni të mbani një mendje të hapur dhe nëse pikëpamjet tuaja ndryshojnë nga të tjerët, ju mund të jeni të gatshëm të pranoni se kjo është pjesë e asaj që e bën jetën kaq interesante dhe emocionuese. Pyetje të thella si këto krijojnë portale fantastike të brendshme dhe ju lejojnë të eksploroni mendimet dhe ndjenjat tuaja të vërteta. Mos u shqetëso nëse nuk mund të japësh një përgjigje përfundimtare; Unë e di vetëm që duke menduar për probleme kaq interesante filozofike, ju po rriteni si në mendje ashtu edhe në shpirt. Merrni shënim sepse ato do t'ju interesojnë!

 • A mund të konsiderohet diçka me të vërtetë "e vërtetë" apo gjithçka është subjektive?
 • Besimi në falas do të ju bëjë pak a shumë të lumtur?
 • Duke pasur parasysh efektin domino të veprimeve tona në kohë dhe hapësirë, si mund të jemi të sigurt se po bëjmë "gjënë e duhur"?
 • A ekziston njohuria nëse gjithçka që dimë është për debat?
 • A ekziston diçka e tillë si vetja juaj e vërtetë apo a ndryshon vetja juaj me kalimin e kohës dhe duke pasur parasysh rrethanat në të cilat gjendeni?
 • Nga vijnë mendimet?
 • A keni një shok shpirti? Ku mendoni se është?
 • A mund të ekzistojë diçka në izolim të plotë apo gjithçka përcaktohet nga marrëdhënia dhe lidhja e saj me gjërat e tjera? A është një karrige vetëm një karrige nëse dikush është ulur në të?
 • Nëse bëni një vepër të mirë që të ndiheni mirë me të, a është nga mirësia apo biznesi? A ka rëndësi sido që të jetë?
 • Nëse do të krijohej një klon i përsosur prej jush, deri në detajet më të vogla, a do të ishit ju apo disi do të mungonte ende diçka?
 • Nëse vetëdija është një tipar thjesht njerëzor, a jemi më të mirë në të, apo thjesht na çon drejt problemeve më të mëdha?
 • A është vuajtja një pjesë e rëndësishme e të qenit njerëzor?
 • Nëse ka një jetë të përtejme, si mendoni se do të jetë?
 • A duhet që të burgosurit me burgim të përjetshëm të kenë një shans për t'i dhënë fund jetës së tyre në vend që të kalojnë ditët e tyre të mbyllura?
 • Nëse do ta dinit që ka një shans 80% që dikush të kryejë vrasje gjatë jetës së tij, por një shans 20% që ata nuk do ta bëjnë, do t'i vendosnit në burg para se të kishin një shans? Po sikur të ishte 50-50?
 • Nëse mënyra më efektive për të ndihmuar numrin më të madh të njerëzve të heqin veten nga varfëria do të ishte të ndalonin së ndihmuari një përqindje e vogël e popullsisë, a do të ishte kjo një zgjedhje e arsyeshme?
 • A do të ishte etike të lexohej mendja e dikujt apo është e vetmja formë e vërtetë e privatësisë?
 • Duke pasur parasysh që morali ndryshon me kalimin e kohës, çfarë gjërash po bëjmë tani si një shoqëri që do të konsiderohen të papranueshme 100 vjet nga tani?
 • Meqenëse një person nuk zgjedh të lindë, a është vullneti i lirë thjesht një iluzion?
 • A kërkon jeta një qëllim?
 • Duke refuzuar të mbash një pozicion për diçka, a i pranon, si parazgjedhje, të gjitha pozitat ose i refuzon ato?
 • Cili është mendimi më i frikshëm: që raca njerëzore është forma më e përparuar e jetës në univers, apo që ne jemi një amebë e thjeshtë në krahasim me format e tjera të jetës?
 • Nëse keni frikë nga vdekja, pse?
 • Imagjinoni se jeni 65 vjeç. A preferoni të jetoni edhe 10 vjet të tjera me shëndet të mirë dhe lëvizshmëri të plotë ose 40 vjet të tjera me shëndet të dobët dhe lëvizshmëri të kufizuar?
 • A mendoni se do të ketë një kohë kur robotët, për mungesë të një fjale më të mirë, trajtohen si të barabartë me njerëzit?
 • Cila është një gjë që mund të bësh me të vërtetë sot që do të përfitonte pjesën tjetër të jetës tënde? Cfare po te ndalon?
 • A do të përgatiteshit të jetonit një vit me vështirësi ekstreme dhe trauma nëse kjo do të nënkuptojë më vonë një jetë paqësore dhe të lumtur?
 • A preferoni më shumë t’i humbni të gjitha kujtimet që keni tani apo kurrë të mos jeni në gjendje të keni të reja?
 • Nëse askush nuk ju kujtoi pas vdekjes tuaj, a do të kishte rëndësi tashmë që do të ishit i vdekur?
 • A do të ekzistojë ndonjëherë inteligjenca e vërtetë artificiale, dhe nëse po, a do të jetë e mirë apo e keqe për njerëzimin?
 • Çfarë është vetëdija? Nëse është një tipar thjesht njerëzor, në cilën pikë u shfaq për herë të parë? A u bë një person papritmas i vetëdijshëm?

Mendoni për veten tuaj dhe do të jeni të lumtur

 • A ka ndonjë nga pikëpamjet tona me të vërtetë tonat apo thjesht i trashëgojmë ato nga mjediset dhe shoqëritë në të cilat jetojmë?
 • A mund të jetë ndonjë dashuri me të vërtetë e pakushtëzuar kur nuk mund të jemi të sigurt se si mund të ndihemi në një rrethanë të ardhshme?
 • A ekziston vërtet një moment i pranishëm nëse ai moment kalon në një çast?
 • A jeni parë ndonjëherë në pasqyrë dhe nuk e keni njohur personin që po ju shikon?
 • A ka ndonjë pikë ku më shumë njohuri është e dëmshme për një person sesa e dobishme? Po për shoqërinë në tërësi?
 • A është besimi diçka e ofruar nga dhënësi apo e fituar nga marrësi? Kur takoni dikë të ri, a filloni duke i besuar apo mosbesuar?
 • Pse na pëlqen ajo që na pëlqen dhe nuk na pëlqen ajo që nuk na pëlqen?
 • Cila është gjëja më e rëndësishme që një marrëdhënie të funksionojë?
 • Lidhja dhe komunikimi i menjëhershëm i bashkon njerëzit apo i ndan ata?
 • A është më mirë të lini disa pyetje pa përgjigje?
 • Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
 • Çfarë është më keq për ju: të dështoni apo të mos provoni?
 • Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
 • A po bëni atë që dëshironi apo a pranoni atë që po bëni?
 • Nëse mund t’i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
 • A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
 • Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
 • Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
 • Çfarë është ajo që nuk e keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
 • A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
 • Keni qenë miku që do të donit ta kishit?
 • Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
 • A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
 • Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më i gjallë?
 • Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
 • A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
 • Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
 • Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
 • Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
 • Cilit mik do të dëshironit t'i përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ernest Alonso Nadal dijo

  Fantastico

 2.   eva dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Jo shumë, ndonjëherë e befasoj veten me numrin e viteve që jam ... nuk më duket kështu!

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Epo, ekzistojnë dy rreziqe që ju ndërmerrni. Më e keqja nga të gjitha është të mos përpiqesh.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Frika ime

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë bëj atë që dua, por jo atje ku dua. Unë punoj nga ajo që më pëlqen, por larg me kë dua të jem.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Mos hezitoni.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Shpjegoni histori në lidhje me muzikën, komentoni për një koncert gjatë performancës së kësaj (kur unë luaj me dikë ose veten time, eh?

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Keni shumë muzikë të bukur që pret të luhet.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Mundohuni të bëni të njëjtën gjë diku tjetër. Aty ku jam, ndihem i mbytur dhe nuk më pëlqen atmosfera në punën time kohët e fundit. Nuk është e shëndetshme, mendoj.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Nuk kam ashensor!

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Nuk e di ... por me siguri po. Edhe pse ndonjëherë jo.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Kush ishte brenda. Pjesa tjetër ... janë thjesht gjëra!

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Në verën e vitit 2009.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Duke marrë parasysh vështirësitë e komunikimit të vendbanimit tim, gjëja më e lehtë do të ishte të shkoja të shikoja detin, në plazh, i cili është vetëm 4 km nga shtëpia. Kjo, por, me timen.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Gjërat që janë bërë gabim më bëjnë të ndihem keq

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Tani

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Partneri im

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Unë nuk kam ftuar askënd, por mund ta bëj!

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit për përgjigjet tuaja Eva.

   Ju përgëzoj për hobin tuaj: muzikën.

   Unë gjithashtu u kënaqa që hera e fundit që e kuptova se si merrje frymë ishte "tani".

   Faleminderit perseri.

  2.    Sara mario dijo

   1) Më i ri 2), Nuk përpiqem 3), Nuk kam ndjekur zërin tim të brendshëm (intuitë)
   4)) Unë bëj atë që dua 5) Unë e di me të tjerët se si do të doje që të tjerët të ishin me ty, 6) Po 7) Asgjë 8) Dije që familja ime është e lumtur 9) Të jesh në gjendje të ndryshosh shumë gjëra të padrejta dhe që njerëzit të kuptojnë se ekziston natyra, unë duhet të kujdesem për të dhe ta dua atë dhe se ky mesazh do t'i arrijë ata, 10) Jo, 11) Po, 12) Të gjitha qeniet e gjalla, përfshirë natyrisht edhe bimët 13) Jo 14) kur kisha fëmijët e mi 15) Të jem me gjithë familjen time në det, 16) Jo, 17) Unë nuk do të 18) Unë kurrë nuk kam vënë re atë 19) Familja ime 20) Unë nuk kam menduar për këtë

  3.    anët dijo

   1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? 16 dhe unë jam 26

   2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? mos u mundo

   3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? frika qe me pengon te jetoj ashtu si dua

   4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë jam i kënaqur

   5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? shijoni fëmijërinë

   6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? po

   7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? të gatuash

   8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Vajza ime

   9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? udhëtoni nëpër botë pa orare pa itinerare Çfarë po ju ndalon? frika

   10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? po A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? jo por une e bej vecanerisht nese nxitoj

   11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? te pakten provoj

   12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? foto në rast se nuk kishte person

   13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? po

   14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? verë 2006

   15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Barcelona për të parë nënën time

   16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo

   17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Bëni një tatuazh

   18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?

   19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Vajza ime

   20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?

 3.   Juan Carlos Garcia-Fraile Diaz dijo

  Mirëmëngjesi,
  Përgjigjet e mia:
  1.- Shumë i ri.
  2.- Mos provo.
  3.- Qëndrueshmëria.
  4.- Unë bëj atë që dua dhe akoma nuk jam plotësisht i kënaqur.
  5.- Studimi.
  6.- Po
  7.- Empatia, tërheqja e makinës.
  8.- Lumturia e të tjerëve.
  9.- Një OJQ biznesi. Kjo nuk është koha ime.
  10.- Jo.
  11.- Po
  12.- Asgjë.
  13.- Jo.
  14.- Në ata që kanë nevojë për mua.
  15.- Shtëpia e nënës sime.
  16.- Jo.
  17.- Asgjë.
  18.- Natën e kaluar.
  19.- Vëllai im i vogël.
  20.- Asnjë në veçanti. Jo. Për shkak se nuk e di cili është qëllimi i këtij pyetësori.

  Përshëndetje.

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit Juan Carlos, ndjeshmëria juaj shkon në mënyrë të përsosur me dëshirën tuaj për të krijuar një OJQ biznesi.

 4.   jaione dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? Fjala e vjetër është e panevojshme ... Unë do ta riformuloja: Sa i ri do të ndiheshit, etj? dhe përgjigja është shumë e re, ndoshta një adoleshente ...
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos u mundo, sepse kjo tashmë është dështim
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Vetmia ime
  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? As një gjë, as tjetrën, unë as nuk bëj atë që dua dhe as nuk jam i kënaqur me të.
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Ekziston vetëm një gjë e pazëvendësueshme në jetë dhe janë njerëzit për të cilët ne jemi të pazëvendësueshëm: luftoni për ta
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Pa hezitim
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Komunikoni, transmetoni, tregoni, bindni, lëvizni ... përmes fjalëve dhe furçave
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Shihni njerëzit të cilët më interesojnë të lumtur
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Ka shumë gjëra që unë nuk i kam bërë dhe nuk i kam bërë mirë për shkak të mungesës së parave ose për shkak të mungesës së njerëzve me të cilët t'i ndajnë ato.
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Nuk kam ashensor, por në çdo rast nuk kam
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Po, patjetër
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Librat dhe pikturat e mia ... pjesa tjetër duhet të digjet
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Po ... në më shumë se një rast
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Në momentet e ndara me njerëzit që i dua në lumturi.
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Fuerteventura
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Asgjë që normalisht nuk e bëj
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Herën e fundit nuk e di, sepse nuk kam medituar për shumë ditë.
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Djali im
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Ndonjë prej tyre. Kjo, pse jo?

 5.   Paula dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? 30 vjeç, dhe unë jam 28
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  mos u mundo por une urrej te deshtoj
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? disa zakone
  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë bëj atë që dua në një farë mënyre, por duhet të përpiqem të ndryshoj
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? mos u ngut për tu rritur
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  si
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? degjoj
  8) Cila është gjëja që të bën më të lumtur? Të jesh me familjen dhe miqtë e mi
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? mbaroj karrierën time. mësuesi, largësia dhe frika
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Fotografitë ose paratë nëse ka një dhe janë shumë para (ne jemi në krizë)
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? jo
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? 2010, isha super në formë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? shtëpitë e miqve dhe të familjes
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? A mundesh, pse dua të jetoj deri në 90 vjeç?
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? nuk e di…
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? tani! hahaha
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  nëna ime natyrisht
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Po jua dërgoj tani!

 6.   Shtyllë dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Ndihem shumë e re, në të njëzetat e mia.
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Padyshim mos u mundoni.
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Komplekset e mia.
  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Gjysmë e gjysmë.
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Unë do t'ju thosha që ju jeni dikush shumë i vlefshëm dhe se duhet të ndiheni ashtu dhe mos lejoni askënd t'ju bindë për të kundërtën.
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Po.
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Njerëzit vijnë tek unë për të më thënë gjëra personale dhe më kërkojnë këshilla. Supozoj se jam i mirë në të dëgjuar dhe është shumë e lehtë ta vendos veten në vendin e të tjerëve.
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Bëni plane me familjen time dhe plotësojini ato.
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Do të doja të kisha përvojën e të jetuarit në vende të tjera. Përgjegjësitë e mia familjare, puna ime, gjendja ime personale më ndalon.
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Po. Unë jam një person nervoz.
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Unë jam duke u përmirësuar, besoj se tani jam.
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Nëse nuk mbetet njeri brenda, unë do të nxirrja çelësat e makinës.
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Kur jam në formë dhe ushqehem mirë.
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Unë do të shkoja në parkun zbavitës me burrin dhe djalin tim.
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Ajo që bëj tani.
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Tani per tani
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Djali im.
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Burri im. Jo. Epo, shiko, unë do të ta dërgoj ty ...

 7.   Ivan dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? I ri i pakujdesshëm.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos e provoni.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Viti i lindjes.

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë jam duke bërë atë që dua.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Mos dëgjoni këshilla. Jeton.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Po, por kjo do të varej se kush është personi i dashur dhe çfarë kishin bërë.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Të jem unë.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Shikoni në qiell dhe besoni se unë jam në rrugën e duhur.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Bëni një fëmijë, ose dy ose. Cfare po te ndalon? Ashtë një kohë e keqe.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? hahaha, sigurisht që e kam bërë me raste. A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Padyshim JO.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? po

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Gruaja ime.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo, gjithmonë ka një frikë më të madhe.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Edhe pse nuk dua të jetë e tillë, gjallëria e fëmijërisë është e patejkalueshme.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Unë do të shkoja të shikoja nënën time.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo faleminderit.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Bëni gjithsesi, ose të paktën me një paqe më të madhe shpirtërore.

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Natën e kaluar.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Nuk di si të mat kush tjetër… differentshtë ndryshe, por do të ishte midis nënës dhe gruas sime.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? Vellai im. A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Jo, pse jo? Pse nuk do

 8.   maria dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Mendoj pak e humbur, pasi mendoj se mosha është ajo që përcakton ritmin e jetës.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  Dështojnë.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  Asgjë, gjithçka është perfekte, me virtytet dhe defektet e secilës gjë që është ajo që lejon harmoninë.

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Unë bëj atë që dua, megjithëse do të doja të bëja shumë më tepër, por siç është shoqëria sot, dyshoj se për momentin mund ta bëj.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Mos u ngutni të rriteni, gjithçka vjen në kohën e vet.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Plotësisht.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Unë nuk mendoj asgjë.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  Duke pasur të dashurit e mi pranë meje.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Duke ushtruar atë që kam studiuar, unë po vdes nga malli. Dhe ajo që më ndalon… është e qartë.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë?
  A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  Po, sidomos kur jam nervoz. Nuk shkon më shpejt, por disi i qetëson ato nerva.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  Jo.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Ai do të kapte gjënë e parë që kapi.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  NO.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  një vit më parë.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Një vend i qetë, ku mund të marrësh frymë ajrin e pastër dhe rrezet e diellit më godasin në fytyrë.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  Më mirë të jem e shëmtuar, e shëmtuar.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Jini natyral

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Nja dy muaj më parë.

  19) Kush është personi i cili
  a doni ne kete bote?
  Ka kaq shumë ... por çfarë më shumë? vetëm tre, familja ime

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? Kushdo që dëshiron të reflektojë për pak kohë. A i keni ftuar që t'u përgjigjen? Pse jo?

 9.   Marlene dijo

  ) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? Do të ndihesha e tmerrshme
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  Dështoj, sepse gjithmonë përpiqem
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? disa zakone
  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë bëj atë që dua ... por do të doja të bëja më mirë
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Studimi
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Si
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Gëzoni njerëz
  8) Cila është gjëja që të bën më të lumtur? Të jem me familjen time
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Mbaro karrierën time ... dhe bëhu një profesionist, mendoj se kam kaluar kohën time ... duke pasur një foto me të gjithë familjen time 30 vjet më parë nuk jemi të gjithë bashkë !!!
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Jo
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Makinë larëse
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? jo
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? 2010, isha super në formë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Unë do të shkoja atje ku prindërit e mi
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Unë nuk do ta bëja atë
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Ne kete kohe
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  Fëmijët e mi
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo, unë do të të dërgoj

 10.   Daniel dijo

  Faleminderit për pjesëmarrjen tuaj, përgjigjet tuaja janë shumë pasuruese.

 11.   Marlene dijo

  1. Në një çështje të mentalitetit 30 dhe fizikisht 18.
  2. Të dy, por më shumë për të dështuar.
  3. Frika ime.
  4. Unë jam duke bërë atë që dua.
  5. Mendoni për veten tuaj, se askush nuk ju imponon asgjë.
  6. Nëse e konsideroj atë ligj të padrejtë, po. Nëse është e drejtë, jo.
  7. Dëgjo.
  8. Kur të arrij një qëllim.
  9. Studioni Psikologji dhe asgjë nuk më ndalon, thjesht pres fillimin e orëve.
  10. Jo.
  11. Po
  12. Librat e mi.
  13. Po
  14. Kur perceptimi im për gjërat ka ndryshuar.
  15. Askush në veçanti, unë vetëm do t'i përkushtohesha vetes për të jetuar me familjen time kudo.
  16. Jo.
  17. Nuk kam ide.
  18. Disa orë më parë.
  19. Unë dhe nëna ime.
  20. I dashuri im, nr. Sepse unë thjesht iu përgjigja dhe kuptova se ekziston.

 12.   andrea grace dijo

  1. Nëse ata janë jetuar mirë, nuk më intereson veçanërisht nëse jam pranë të dashurve të mi.
  2. Mos provo.
  3. Kritikoni dhe mohoni më pak.
  4. Nuk jam i kënaqur, jam rrugës për të bërë atë që më pëlqen.
  5. Ji i sinqertë.
  6. Padyshim që po!
  7. Zejet.
  8. Flisni dhe ndani aktivitete të tilla si ngrënia, shëtitja me ata që dua.
  9. Shumë gjëra: ngasja e një makine, noti, qitja, boksi, vallëzimi i tangos, hedhja e rrotullave dhe mbajtja e këlyshëve të kafshëve të egra në krahët e mi. Unë nuk kam pasur kohë ose para, por unë jam duke shkuar për të bërë atë.
  10. Jo! LOL
  11. Po, kam.
  12. Gjëja: telefoni im celular.
  13. Jo.
  14. Kur ata që besuan miqtë e mi u larguan.
  15. Afrika.
  16. Jo.
  17. Unë do të vendosja dënimin me vdekje.
  18. Kur bëj yoga.
  19. Prindërit e mi dhe i dashuri im.
  20. I dashuri im

 13.   Manuel tadeo dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? mos u mundo
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Asgjë
  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë jam duke bërë atë që më pëlqen
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Në varësi të arsyes
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? degjo njerezit
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Zgjoheni në një ditë të re
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? hidhen në një parashutë Çfarë po ju ndalon?
  10) A e shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? Ndonjëherë, a mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Po
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej, jo familja ime
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Gjithmonë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, çfarë vendi do të vizitonit? Kinë
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  18) Kur ishte hera e fundit që vure re se si merr frymë? Unë nuk i kushtoj shumë vëmendje kësaj
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Vajzat e mia
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? të gjithë A e keni ftuar që t'u përgjigjet atyre? jo pse jo? së shpejti

 14.   Juan Carlos dijo

  1) Asgjë fare.
  2) Mos provoni gjithmonë
  3) Disa zakone toksike.
  4) Gjysma.
  5) Përfitoni nga koha.
  6) Po
  7) Puna ime.
  8) Mësoni
  9) Udhëtoni më shumë. Rrethanat
  10) Jo
  11) Të tjerët duhet ta thonë
  12) Së pari familja ime, mbase një foto.
  13) Jo
  14) Në fillim të studimeve të mia
  15) Fusha.
  16) Jo
  17) Asgjë
  18) Kur lexoni këtë pyetje
  19) Fëmijët e mi, familja ime në përgjithësi.
  20) Çdokush.

 15.   Viviana Pa Is dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? imponuese
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Tani dështojnë
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Nxirr dikë nga jeta ime atë ditë, i cili më ndihmoi ta bëja ditën më të keqe të jetës sime.
  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë mendoj se jam konform
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Luaj gjithçka që mundesh
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? po
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Hetoni.
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Tani familja ime
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Kthehu pas në kohë, jeta nuk do ta lejojë atë
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Jo aq shumë
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Familja ime
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? PO
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? KUR E GJETJE SE KAM QEN T BE JEM N BEN
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? SHTUSPIA E BABAIT
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? JO
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? JO, unë nuk jam i interesuar të jem i famshëm apo tërheqës
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? JO
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Biri im, por ai nuk është më gjatë në këtë botë, pas tij familjen time
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? TANI BERE

  1.    Alejandra dijo

   1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
   Pa frikë nga asgjë

   2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
   Mos u mundoni

   3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
   mos jini më të rrezikshëm

   4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?

   Tani vetëm ajo që më jep kohë të jem më shumë me fëmijët e mi

   5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
   Jini të lumtur dhe studioni, këto janë vetëm detyrimet tuaja

   6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
   Pa dyshim

   7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
   Duke qenë infermiere, duke u kujdesur dhe duke u dhënë ngrohtësi pacientëve të mi kur i kam, pasi tani për tani unë bëj vetëm punë administrative

   8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
   liria

   9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
   Duke udhëtuar nëpër botë, fëmijët e mi më ndalojnë

   10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
   hahaha .... Unë gjithmonë e bëj

   11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
   Fatkeqësisht jo .... Unë jam duke punuar në të tani

   12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
   kujtimet e fëmijëve të mi kur ishin të vegjël

   13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
   Unë nuk mendoj

   14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
   Mund të duket sipërfaqësore por ishte në një koncert stereo sode .... Unë bërtita, kërceva dhe ndjeva muzikën në të gjitha dimensionet e saj

   15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
   asnjë .... Unë do të shkoja në shtëpinë e prindërve të mi

   16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
   A nuk do të ishte keq? H .Hahaha… Jo, aspak

   17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
   Nuk do ta bëja gjithsesi

   18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
   Unë mendoj se tani që ju përmendni atë ...

   19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
   Fëmijëve të mi me një dashuri të veçantë për vajzën time të vogël, sepse kam ardhur në një moment të veçantë dhe të vështirë

   20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
   Miku im i shpirtit.

 16.   E marte dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? 40

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos u mundoni

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Pengesat e mia.

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Tani për tani jam i kënaqur me atë që po bëj.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Merrni masa për veten tuaj. Mos u ndikoni. Ndonjëherë ndikimi mund të jetë për të mirë, por nganjëherë për të keq, dhe kjo mund të bëjë që ju të humbni shumë gjëra. Nëse bëni një gabim, do të jetë mirë që të rriteni, prandaj mos u shqetësoni.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Po
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Mundohem t’i kuptoj njerëzit.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Natyra.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Të jem më shumë vetvetja Çfarë po ju ndalon? Unë vetë.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? Jo më A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Në fillim e bëra. Atëherë kuptova që gjithçka ka kohën e vet.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Po ... dhe unë mendoj se jo në raste të tjera.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Familja ime dhe qeni im.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Po, unë besoj se duke e pasur aq shumë në mendje.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Kur kam hequr peshat nga shpatullat e mia.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Unë do të shkoja në plazh.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Bëhu më shumë vetvetja.

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Tani që e përmendët.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  Familja ime dhe qeni im (i cili nuk është person por po ekziston).
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? Dikush A e keni ftuar që t'u përgjigjet atyre? Jo pse jo?
  Sepse sapo i pashë.

 17.   Irene dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Unë e konsideroj veten të pjekur për moshën time, por nuk ndihem aspak më e moshuar.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos u mundo sepse unë gjithmonë do të mbetem me "Çfarë do të kishte ndodhur?"

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Mënyrën time të përmbushjes së detyrimeve të mia, e bëj minimumin e nevojshëm dhe madje edhe më pak.

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Jam i kënaqur me atë që po bëj, e di që jam i aftë për më shumë dhe dua të bëj më shumë, por është sikur kam frikë ta shtyj veten.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Ju mund të argëtoheni dhe të përmbushni detyrimet tuaja në të njëjtën kohë, nuk keni pse të ndaloni së bërëi një të tillë.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Po, kjo varet nga situata por po.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Unë jo gjithmonë e di se do të ketë dikë më të mirë se unë edhe nëse është pika ime e fortë. Por ajo që unë bëj më mirë janë Mates dhe sportet e racketit si tenisi dhe fronton.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Të jem me miqtë e mi. Nuk më intereson se çfarë po bëjmë: duke luajtur basketboll, fronton, duke diskutuar diçka budalla, duke studiuar ... Nuk më intereson, i dua ata dhe dua të jem me ta.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Pasi jam zgjedhur për të shkuar në kampusin shkencor në verë, nuk mundem sepse notat e mia nuk janë mjaft të mira, edhe pse kam marrë një 7 në provimin e regjistrimit, nota e dytë më e lartë në të gjithë qendrën time.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo, jo zakonisht. Unë zakonisht përdor shkallët, është më e shëndetshme dhe kursen energji.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? ndonjëherë mendoj kështu, por ka raste kur e qortoj mendërisht veten time për të mos ndërhyrë kur duhej.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Kutia ime e llandës, në të kam të gjitha kujtimet e fëmijërisë.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo, jo se më kujtohet.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Herën e parë i thashë një djali, se më pëlqente, ndjenjat e mia. Ndjeva një gungë në fyt, por pasi i thashë të gjitha u lëshua dhe unë isha në gjendje të merrja frymë në mënyrë perfekte edhe më mirë se më parë.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Vendi nuk ka rëndësi për mua. Ajo do të ishte me të, kudo që të ishte, gjatë gjithë kohës me të, nuk e linte të shkonte, nuk do ta linte. Unë do të isha me personin që dua për aq kohë sa kam lënë.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Ha! Me falni por jo. E di që nuk jam bukuroshe por më pëlqen mënyra se si jam fizikisht dhe nuk më tërheq shumë fama. Kështu që nuk do ta harxhoja jetën time në atë lloj gjëje.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Nga gjithçka. Gjithmonë i them vetes se nuk ka rëndësi se çfarë mendojnë të tjerët, por jam mashtrues. Më intereson shumë për atë që miqtë e mi mendojnë për mua, pasi dua të jem po aq e rëndësishme për ta, sa janë për mua.

  18) Kur ishte hera e fundit që vure re se si merr frymë? Të them të drejtën, tani.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Unë jo vetëm kam një të tillë. Unë e dua shumë familjen time: babanë tim, nënën time, motrën time, dy gjyshet e mia, kushërinjtë e mi, xhaxhallarët e mi.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Më shumë se një mik, do të doja të përgjigjej për personin që përmenda më parë. Por unë nuk e kam ftuar, dhe as nuk mendoj se do ta bëjë pasi që ai mund të lexonte përgjigjet e mia dhe ... tifoz! Sa turp.

 18.   Clara dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni: Unë jam 32 vjeç, fizikisht ndihem më i vjetër por mendërisht më i ri (zgjidhja është e lehtë, por përtacia ndonjëherë mund, haha)

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?: Të mos provosh diçka që dëshiron është ajo gjemb i tmerrshëm që nuk do të heqësh kurrë qafe nëse nuk e bën. Dështimi është gjëja më normale, por ne e shohim atë si një krim ose dështim.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi apo jeni të kënaqur me atë që po bëni?: Unë bëj atë që dua, edhe nëse kam ditë të tmerrshme plot dyshime dhe frikëra. Kthimi në 2), duke mos u përpjekur dhe konformuar merr jetën time. Një tjetër gjë është që mjedisi juaj e ndan ose e kupton atë.

  5) Nëse mund t’i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Jini vetvetja dhe kënaquni me atë që bëni. Si fëmijë, të gjithë duam të jemi njësoj, por kur të rritesh e kupton që argëtimi është "ndryshe" ose autentik.

  6) A do të shkelnit ligjin për të shpëtuar një të dashur?: Me siguri që po, megjithëse nëse ai vriste / përdhunonte / etj do të ishte një histori tjetër, por unë do të përpiqesha të isha pranë tij.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?: Unë mendoj se dhënia / planifikimi i surprizave më bën të lumtur feliz

  8) Cila është gjëja që të bën më të lumtur? Së bashku me sa më sipër ... Qesh dhe shiko njerëzit e mi të lumtur, ndjehu mirënjohës. Unë jam i lumtur me momentet e vogla, një bisedë me një mik në diell, një mëngjes të mirë në tarracë, budallallëk

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Çfarë po ju ndalon?: Krijimi i një biznesi krijues të dizajnit, dhe e vetmja gjë që më ndalon është vetvetja, dyshimet dhe pasiguritë ... grgrgrrrr! Jam ne te !!!!

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni me të vërtetë se do të shkojë më shpejt?: Po të varet nga unë, ata do të duhet ta ndryshojnë atë çdo ditë, nuk kam durim ... Unë besoj në atë forcë universale të ashensorit me butonin e gishtit

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?: Jo gjithmonë, dita ditës e izoloja pak, megjithëse nëse do të dilte një problem, ajo ishte aty.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?: Me kë fle unë and (dhe nëse mund të bëj gjëra të tilla shpejt… foto, kujtime… asgjë me vlerë në të vërtetë… një bluzë nëse ajo me kap ne mes te veres, haha).

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?: Ata thonë se 99% e gjërave të tmerrshme që imagjinojmë nuk ndodhin kurrë. Unë gjithmonë mendoj "Cila është më e keqja që mund të ndodhë?" ... Jo, bota nuk ka mbaruar akoma.

  14) Në cilën pikë në të kaluarën tuaj jeni ndjerë më gjallë?: Momente të fëmijërisë me gjyshërit e mi në Galicia. Tani si i rritur do të thosha se kur bëja atë që dëshiroja vërtet dhe po e shijoja, kur ndjehesha më e sigurt për veten time. Marrja e vendimeve dhe jeta e jetës në fund të fundit -> Kur isha duke jetuar në New York, në momentin që aeroplani u ngrit dhe pashë veten vetëm në aventurë duke menduar "Zoti çfarë kam bërë, kjo është e vërtetë, aaahhh" ...

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, çfarë vendi do të vizitonit?: Një cep i humbur i Galicës, streha ime si fëmijë dhe ku të gjitha problemet zhduken.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?: Përcaktoni tërheqës ha hahaha. As në ëndërr, kjo mund të ndryshohet, por askush nuk ju shet 10 vjet!

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?: Vish një trikini ... hahaha. Nuk e di, mendoj se të them më shumë për gjërat që më bezdisin për njerëzit, edhe nëse më pengon ta pranoj, mendimet e tyre ndikojnë tek unë.

  18) Kur ishte hera e fundit që vërejtët se si merrni frymë?: Jo shumë kohë më parë, sepse shpina ime është e keqe (pyetja 1) dhe kur kollitem më dhemb, kështu që përpiqem të marr frymë qetësisht ... Shtoni edhe 10 vjet të tjera në pyetjen 1 oh im ...

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?: Djali im, nipat e mi dhe nëna ime. Ashtë një pako, më falni, ose të 4 ose asnjë

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?: Unë e kam rënë në një mënyrë delikate «shiko atë që lexoj, në rast se të pëlqen, la la laaa ...»

 19.   sofia dijo

  Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? pak, shumë pak

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? mos u mundo

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? të pi duhan

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Po bëj atë që dua dhe më pëlqen

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? jini të lumtur, është çështje e dashurisë

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? bëni disa gjëra në të njëjtën kohë: shikoni TV, lexoni dhe qepni në të njëjtën kohë

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? jini me miq të caktuar

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Po, dhe unë shtrydh shumë dhe shumë herë

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Po.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? gjërat asnjë, vetëm njerëzit nëse ka

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? jo

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? 2005/2006 me 40 vjet

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? porta mburojë

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? jo

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Vallëzoni në publik

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? kete mengjes

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? fëmijët e mi

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?

 20.   Delia dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  pak më i ri se unë, mbase 4 vjet më i ri

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  Mos provo

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  PAGA ime
  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Më pëlqen ÇFAR I BJ
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Akoma një fëmijë, MOS DUA T TO RRITENI PARA KOHS
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  MUND T SA RUA NJ A T L DASHUR PA PA SHPENZIM T VI LIGJIT, DO T F GJET MNYRN
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Unë jam i përulur dhe metodik
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  NDIHNI GRATIFIKIMIN E NDIHMES TJETER
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  NJ JO UDHTIM SHPIRTROR / INSHT IN N IN PROJEKT

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  E MBAJ SHTYPUAR Deri sa DYERT MBYLLEN

  11) A keni qenë shoku që do të donit ta kishit? PO

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  GJITHÇKA DO T BE JEN MATERIALE Prandaj DO T C KOSTOJM ME T TO VENDOS. ME SHPVTIMIN N IN RASTIN QAT ISHTE VETEM ISSHT E MJAFTUAR
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? PO

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? N TH TERAPIT E GRUPIT
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  DISA KU MUND T SE SHIHNI DIELLIN
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? JO

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? KIST M mëngjes

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? TE GJYSHRA ime

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?

 21.   paraardhës dijo

  1.-gjithmonë gazmor
  2.-Mos provo
  3.-Bëhu më i guximshëm
  4.-Unë kam bërë atë që dua dhe jam i kënaqur me rrymën sipas qëllimit të menjëhershëm.
  5.-Të luash, të studiosh, qenia njerëzore do të çojë në Lumturi!
  6.-Jo nëse e tejkalon ligjin e Zotit!
  7.-Duaje të afërmin tim dhe të qenit i dashur.
  8.-Të jesh me njerëzit që dua dhe me kafshët shtëpiake.
  9.-Bëni dashuri me dashurinë e jetës sime që akoma nuk e di!
  10.-Jo
  11.-Po
  12.-Të dashurit e mi dhe kafshët shtëpiake ose njerëzit nëse do të ishin atje.
  13.-Po
  14.-Kur të kem udhëtuar në det, kur të kam përqafuar atë që mendoja se ishte dashuria e jetës sime, kur dola për kafe me një mik që më pëlqente shumë.
  15.-Nëse do të mund të isha Toka e Shenjtë dhe Nju Jorku.
  16.-Jo
  17.-Këndo dhe kërce nën muzikën e Lumturisë dhe Gëzimit!
  18.-Kur të jem vetëm dhe të mendoj se çfarë është më pas ...
  19.-Nëna ime dhe ose vëllezërit, nipërit ...
  20.-Jo tani nuk kam asnjë propozim.

 22.   E marte dijo

  1-një vajzë 10-vjeçare ... dhe unë jam 39.
  2-mos provo.
  3-vjehrrit e mi.
  4-Jam e kënaqur por nuk është jeta që kisha ëndërruar.
  5-Studioni një karrierë.
  6-sigurisht.
  7-luaj me vajzat e mia, tregoju atyre histori të shpikura nga unë.
  8-ajo që më bën më të lumtur është të jem me burrin dhe vajzat e mia dhe të jem e shëndetshme.
  9-d e vetmja gjë për të cilën pendohem në jetën time është se nuk kam shkuar në universitet ... mosha dhe detyrimet e mia të përditshme, mungesa e parave dhe kohës më ndalojnë ...
  10-Unë nuk përdor ashensor. Gjithmonë ngrihem në këmbë.
  11-Po, e konsideroj veten një shoqe të mirë.
  12-fotografi personale ..
  13-jo (sepse frika ime më e madhe është të humbas gjithçka ... për të dashurit e mi)
  14-kur isha vajzë.
  15-Camino d Santiago Alpet Zvicerane.
  16-jo, kurrë!
  17-të jesh i padukshëm dhe të jesh në gjendje të spiunosh të tjerët për të ditur se çfarë thonë ata pas shpinës sime ..
  18-asnjëherë.
  19-vajzat e mia, burri im dhe prindërit e mi.
  20-Do t'ia bëj burrit tim.

 23.   SHPRESA dijo

  Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? e lumtur sepse do jetoja cdo moment pa menduar se po plakem

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? dështoj xk Unë mund të kisha bërë më mirë thjesht dështova

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? karakteri im, merremi vesh më mirë me të tjerët

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë nuk jam duke bërë atë që dua, e vërteta është se në punën ku jam, njerëzit janë hipokritë dhe kjo lodhet, gjithashtu unë gjithmonë ndalem i lodhur.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? që unë të studioj në mënyrë që të mund të shkoj përpara

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? jo, xk do të sillte pasoja të tjera

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? bëni disa gjëra në të njëjtën kohë: B DNI GJINGRAT TIGH DREJTA, PUNA IME

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? DËGJO MUZIKË
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  FALI FAMILJEN time dhe ndihmoni dashurinë time
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? JO.
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? JO

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? gjërat asnjë. ASGJ.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? JO

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? 2013, KUR M SA SHPVTON NGA VDESI N THE PLAZH

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? TE NENA IME

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? PO

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? XXXXX

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Kur e kuptova se më kishte shpëtuar nga vdes

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? NËNA IME

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Unë nuk e konsideroj dikë mikun tim më të mirë

 24.   Oscar dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  -Tetë apo dhjetë vjet më i ri. Gjëja e habitshme është që njerëzit që nuk e dinë moshën time gjithmonë i marrin ato vite nga unë.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  -Mos provo, gjithmonë!

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  -I vetmi ... Momentet e vetmisë nuk janë zgjedhur

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? -Bëj atë që dua për sa kohë që është në fuqinë time.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  -Le të luftojë për ëndrrat e tij

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  - Sigurisht

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  - Degjo. Sa për të ndryshme ... si të gjithë.
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  - Të dua kush më do mua
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  - Udhëtoni në disa vende. Çfarë më ndalon? ... çfarë pothuajse të gjithë ... para
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  - Asnjëherë, përveç nëse drita nuk ndizet.
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  - Sigurisht.
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  - Për njerëzit që jetojnë me mua.
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  -Asnjëherë. Nuk kam frikë të madhe.
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  - Në të gjithë që kam dashur. Tani është e fundit ku ndihem më e gjallë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  - Ai në të cilin personi / et që dua më shumë ishte / është
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  - Asnjëherë !!
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Unë tashmë i bëj, nuk bëj gjëra duke menduar se çfarë mund të mendojnë të tjerët.
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Tani për tani, pasi lexova pyetjen
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  - Nëna ime dhe e dashura ime. Ata janë dy dashuri të ndryshme dhe po aq të rëndësishme
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  -Të gjithë. Do ta bej.

 25.   Joselin dijo

  Përshëndetje
  Unë isha duke kërkuar në internet dhe rastësisht erdha në fletoren tuaj dhe më lejoni t'ju them: se unë e dua është ajo që po kërkoja, jam i lumtur të di se ka njerëz që mendojnë për të motivuar veten, për të përmirësuar veten dhe madje edhe më mirë duke u përpjekur të ndihmoni të tjerët me njohurinë e tyre për të vërtetën Faleminderit shumë që menduat për ne dhe! urime! .
  Epo unë filloj pyetësorin. 🙂
  1) Ndihem më i moshuar midis 26 dhe 30 vjeç.
  2) Mos u mundo.
  3) Puna ime
  4) Unë jam i kënaqur me atë që po bëj.
  5) Lëreni të luftojë për lumturinë e tij.
  6) po
  7) Mendoj të vëzhgoj.
  8) Demonstratat e dashurisë dhe mbështetjes time.
  9) Shumë gjëra, veçanërisht studimi në universitet. Arsyeja është se gjendja ime ekonomike dhe mungesa e stabilitetit nuk e lejojnë atë ende.
  10) Po dhe po
  11) Jo gjithmonë.
  12) Libri im i preferuar.
  13) që mbaj mend, jo.
  14) Herën e parë unë me të vërtetë rashë në dashuri.
  15) Unë mendoj se kisha
  16) Jo.
  17) Jini plotësisht të sinqertë me të gjithë.
  18) tani
  19) prindërit e mi
  20) Epo Davidi dhe unë nuk mund ta bënim për shkak të mungesës së kohës.

 26.   Qen dijo

  Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? keq, nuk me pelqen pleqeria

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni apo të mos provoni? dështoj

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? të pi duhan

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë nuk bëj pothuajse asgjë që më pëlqen, thjesht duke punuar dhe përmbushur detyrimet dhe duke jetuar kështu është bosh

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? bëni atë që ju pëlqen, bëjeni punën tuaj dhe jini të lumtur

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Po

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? komunikoj përmes rrjeteve sociale, sepse personalisht më kushton shumë

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? shkruaj blogun tim

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Shumë gjëra, si studimi i kinemasë, mësimi për të shkruar skenarë, të qenit trajner futbolli. Koha, paraja, dekurajimi më ndalojnë. Do të doja të kisha një baba, një mik, një grua ose dikë që të më ndihmonte ose të më mbështeste për ta arritur atë.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? jo, e di që nuk funksionon, por e bëj nga ankthi dhe zemërimi

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Ndonjehere

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të ishte mendimi im që shkruhen dhe ruhen në kujtesën e kompjuterit tim

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? po, dhe do të vazhdojë herë pas here, njerëzit që dua gjithmonë vdesin.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Në 18, kur ai ishte martuar rishtas dhe kishte një vajzë të vogël. Shpresoja për një të ardhme të lumtur. Kanë kaluar 27 vjet dhe nuk ishte ashtu.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? varrezat, për të biseduar me të vdekurit e mi dhe për t'i kërkuar që të më presin në jetën e përtejme, Apo ndoshta thjesht të flesh dhe të presësh që vdekja ime të vijë.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? jo

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Do të flija me sa më shumë të reja dhe gra të bukura.

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Unë kurrë nuk kam vënë re. Nuk më pëlqen as ta mendoj.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? pa koment

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Do të doja që të gjithë miqtë e mi t'u përgjigjeshin. Më pëlqen vëllazëria dhe mendoj se kjo do të ndihmonte.

 27.   Drita Maggo dijo

  Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Mosha është diçka që më shkakton pa kujdes

  Çfarë është më keq për ju: të dështoni apo të mos provoni?
  Mos provo

  Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  N IN JET MN time aktuale?… .. ASGJ

  A po bëni atë që dëshironi apo a pranoni atë që po bëni?
  Unë bëj atë që dua

  Nëse mund t’i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  NUK KA RNDSI ÇFAR Y BONI. BONI ME DASHURI, SEPSE PA DASHURI ÇFAR W NUK DO T G JU JU JU JU JU JU JU JU JU JU JU Jepni M NOSUESE ASNJ

  A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  DEFINITIVISHT PO !

  Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  SHUM GJS… SHUM!

  Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  PRANI NJ "" FALEMINDERIT "pasi të keni mundësinë për të ndihmuar vetveten

  Çfarë është ajo që nuk e keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Zhytja dhe një dëmtim i diskut i pasmë më detajon

  A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  NOOO HAHAHAHA ASNJEHERE NUK E KAM BERE

  Keni qenë miku që do të donit ta kishit?
  MUND

  Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  QENIE TË GJALLA

  A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  NO

  Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më i gjallë?
  PAS I divorcit HAHAHA

  Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  JETOJ NGA DETI, DO T G SHKOHEM atje

  A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  Do të ishte shumë budalla prej meje ta bëj atë

  Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  NUK KUJDESI ÇFAR S THOTTH T TJERT, NFSE JANUD GJYQTAR,, ISSHT THE ATA Q GJYKOJN VET ME PERSONIN IM

  Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  P DARDIT, DHE SHUM SHPESH

  Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  VETEN

  Cilit mik do të dëshironit t'i përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  PER ASNJE, pse jo? SEPSE JO.

 28.   David dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni: Nosé

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos përpiqeni?: Të dështoni.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?: Asgjë.

  4) A po bëni atë që dëshironi apo jeni të kënaqur me atë që po bëni?: Unë bëj atë që dua.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?: Lëreni të kërkojë kuptimin e jetës.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?: Jo.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?: Mos pretendoni.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?: Bëni gjënë e duhur.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Çfarë po ju ndalon?: Asgjë, unë kam bërë gjithçka, jam duke bërë mirë.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?: Po, jo.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?: Po. Nuk më pëlqejnë këto pyetje, i shoh të gabuara si shumica e njerëzve që përgjigjen, më pëlqen blogu juaj më pak këto pyetje.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?: Portofoli dhe paratë e mia.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?: Jo.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?: Me mikun tim më të mirë dhe të vetëm që Zoti më ka dhënë, ndihet mirë të shijoj një dhuratë nga Zoti: një mik i vërtetë edhe pse me detaje të vogla dhe unë e kuptoj tani sepse Zoti nuk donte të më jepte miq; sepse mallkohet njeriu që beson te njeriu.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, çfarë vendi do të vizitonit?: Asnjë, do të lutesha.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?: Jo.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?: Nosé.

  18) Kur ishte hera e fundit që vure re se si merr frymë?: Nosé

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?: Jezu Krishti.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Asnjë, nuk e kam ftuar, sepse më duken të neveritshme këto pyetje, pasi ju thashë se më pëlqen blogu juaj, por nuk i shoh të bujshme këto pyetje.

 29.   Cristina dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Do të ndihesha mjaft e vjetër ...
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  Mos u mundoni, qartë. Në këtë jetë duhet të provosh sa herë të jetë e nevojshme dhe të provosh më të mirën.
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  Unë do të ndryshoja shumë gjëra në të kaluarën time.
  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Unë jam duke bërë atë që dua me shumë përpjekje.
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Se i pëlqente çdo moment i jetës së tij duke vlerësuar detajet e vogla dhe se nuk po ngutej të rritej.
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Sinqerisht unë do të duhet të jem në situatë, por duke kuptuar atë që do të thotë familja ime për mua, e cila është gjithçka ... sigurisht që do ta bëja.
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Nuk mendoj se kam një virtyt të jashtëzakonshëm, por përpiqem të jem vetvetja dhe jo kopjimi i të tjerëve.
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  Të jem i rrethuar nga njerëzit që dua më shumë dhe të kem shëndet dhe arsim. Mendoj se mjafton që unë të jem e lumtur.
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Unë do të doja të bëja shumë gjëra, unë jam një person shumë idealist dhe ëndërrimtar ... por një gjë është realiteti dhe një tjetër është ideali. Më ndalojnë njerëzit ziliqarë dhe të rremë.
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  Jo, unë zakonisht shtyp një herë. Dhe nuk mendoj se sepse shtypni më shumë herë do të shkojë më shpejt.
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  Po
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Unë i vendos njerëzit para gjërave materiale, ju nuk mund ta krahasoni një jetë me diçka materiale ...
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  Jo tani.
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  Kam shijuar të kaluarën time, kënaqem me të tashmen time dhe nëse jeta më lejon unë do të shijoj të ardhmen time.
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Veçanërisht do të doja të shkoja në Mykonos, por do të udhëtoja sa më shumë.
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  Absolutisht JO.
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Sot e gjykoni veten për gjithçka, madje edhe duke bërë gjëra të mira.
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Pak më parë.
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  FAMILJA N IN P GRGJITHSHME
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  Kush ka kohë dhe është i gatshëm ta bëjë atë

 30.   Rozë Batista dijo

  Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Nuk do të ndihesha plakur

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? mos u mundo

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? sulmet e mia të ankthit

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Po bëj atë që dua edhe pse dua të provoj gjëra të tjera

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Rroftë, bota është një banket dhe bota po vdes nga uria!

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Po, patjetër.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? te shkruash

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? dashuri ... gjetja e lajmeve të papritura në arkivin e historisë, lumturia e njerëzve që dua.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Udhëtoni dhe shikoni botën. Burimet ekonomike më ndalojnë.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? jo!

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? po

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Librat dhe bimët e mia.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? kur kam jetuar një romancë intensive

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Barcelona

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo!

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Dilni lakuriq në rrugë

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? sot

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? mami im

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?

 31.   supertramp dijo

  5-Studioni, por jo sepse ata ju detyrojnë dhe sepse është ajo që ju luani, por sepse doni të dini dhe të mësoni. Unë gjithashtu do t'ju thosha që të përfitoni nga çdo ditë dhe ta shijoni sikur të ishte e fundit.

 32.   Jeniffer dijo

  1. Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni?
  nuk e di
  2. Çfarë është më keq për ju: të dështoni apo të mos përpiqeni? të dyja
  3. Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? nuk e di
  4. Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? nuk e di
  5. A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Ndihem i hutuar dhe nuk e di nëse ajo që po bëj është gjëja e duhur për të bërë
  6. Nëse mund t'i ofroni një këshillë një fëmije, cila do të ishte? që unë studioj dhe shumë
  7. A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? keshtu mendoj
  8. Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Nuk e di, sepse gjithnjë i bëj gjërat në mënyrën time dhe kurrë nuk i vë re, nëse i bëj më mirë se të tjerët, mirë
  9. Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? të di se kam nënën më të mirë në botë
  10. Çfarë është ajo që nuk e keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Unë dua të jem i shkëlqyeshëm, të shkoj larg, të udhëtoj shumë; ajo që më ndalon është ekonomia me mend
  11. A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? jo
  12. A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Ndoshta
  13. Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Nuk kam gjëra të vlefshme, por patjetër nëse do të kishte njerëz atje nëna ime do të kursente e para
  14. A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? jo
  15. Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Unë do të doja të njoh Niaggara dhe të isha në gjendje të qëndroja në mes të atyre rënieve të mëdha ose do të doja të isha në mes të një natyre ku mund të dëgjoja këngët e zogjve derisa të dëgjoja se si frymëmarrja e bimëve
  16. A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Nuk e di, më pëlqen shumë të jem e padukshme dhe të jem tërheqëse, me pamjen time ndihem mirë
  17. Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? bërtas, bërtas shumë
  18. Kur keni qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? nuk e di
  19. Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? mami im

 33.   Janette dijo

  Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Do të ndihesha mirë, pasi e dimë që duhet të pranoni vitet që vijnë për ju, është pjesë e jetës.
  2.- Se është më keq për ju të dështoni ose të mos provoni.
  Nuk do të ishte duke u përpjekur, pasi dikush pendohet kur nuk i arrijmë objektivat tona.
  3.-Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj.
  Ndaloni së qari masssss.
  4.- Ju po bëni atë që dëshironi ose jeni të kënaqur me atë që po bëni.
  Po, më pëlqen ajo që bëj, por do të doja të vazhdoja të rritesha profesionalisht dhe të bëja gjëra të reja.
  5.-Nëse mund t'i ofroj një fëmije vetëm një këshillë. Çfarë do të.?
  Le të jetë e lumtur, dhe ta dojë jetën dhe kurrë të mos i harrojë vlerat që prindërit e saj i mësojnë njëri-tjetrit.
  6.-ju do të shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur.
  Sigurisht.
  7.-Çfarë bëni më mirë. Dhe ndryshe nga të tjerët.

  Jepja veten plotësisht asaj që më pëlqen të punoj në pavijon. Dhe shkoni në konferenca.
  8.-cila është gjëja që ju bën më të lumtur.
  Ndarja me familjen time është e paçmuar.
  9. -

 34.   Richard dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Do të ndihesha krejtësisht e tmerrshme
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  patjetër »Mos provo»
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  Unë do të ndryshoja zakonin e "Mos provo", është e tmerrshme.
  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Unë nuk jam duke bërë atë që dua, me sa duket jam i kënaqur me atë që po bëj por "SOT dua të bëj diçka ndryshe".
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Fëmijë ... kuptoni që nuk ju mungon absolutisht asgjë FIZIKE, për të arritur të gjitha qëllimet tuaja, bëni më të mirën tuaj dhe bëjeni atë të tregojë.
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Po, totalisht.
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Përmirësoni filozofinë time me shpejtësi pothuajse të menjëhershme.
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  Thjesht shikojeni atë në shkollë.
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Unë do të doja të lija frikën dhe të përmirësoja personalitetin tim 1000%, diçka kaq e parëndësishme por e fuqishme më ndalon, dhe disi jam »ME»
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  Nuk kam ashensor, por mendoj se do ta çmoja vetëm një herë, dhe jo më shumë, por me çmim të mirë.
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  Ndonjëherë JO, por unë gjithmonë dëgjoj, dhe e kuptoj.
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Disa kujtime fizike, nëse ka dikë brenda, atëherë ai person.
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  Po, ekzistoni dhe duhet ta bëni
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  Gjithë 2011 Viti i shkëlqyeshëm për mua dhe miqtë e mi.
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Nuk do ta vizitoja, do vidhja një makinë dhe do të kërkoja personin më të rëndësishëm në jetën time, dhe me atë person do të vizitoja vendin më të qetë të mundshëm.
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  Jo, ne po i kushtojmë një çmim të qenit tërheqës dhe i famshëm, por me të vërtetë nuk mendoj se mund ta bëj atë, megjithëse ka njerëz që ofrojnë më shumë se 10 vjet jetë, stërvitje, duke sakrifikuar çdo ditë për të qenë tërheqës dhe të Famshëm, por UN NUK.
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Shkatërroni botën.
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Një vit më parë, dhe u përpoqa ta përmirësoja ... dhe e bëra.
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  Do të doja të thoja që partneri im ... por nuk e kam sepse nuk e kam provuar, "ai person" është gjëja më e rëndësishme për mua.
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  Shoku im José, nuk e kam ftuar, sepse ai mendon se është i plotë.

 35.   Klaudiabla. dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Për mua, mosha nuk është problem, unë jam 44 vjeç dhe nëse jam me njerëzit që dua, nuk do të kisha mendjen të mos i dija.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  Dështoni dhe mos provoni përsëri.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  Krenaria ime.

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  E vërteta është, unë jam në përputhje me atë që po bëj, megjithëse nuk ishte kështu më parë.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Dhe në vlera, shkolla dhe rruga mësojnë shumë dhe harrohet, utpor vlerat që ato na rrënjosin, ato kurrë.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Po

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Gjëja më e mirë për të bërë është të shqyej jetën time, unë dyshoj se dikush tjetër do.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  Shihni djalin tim.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Studimi, i pavendosur.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  Sigurisht që jo, në një moment do të shkoj në dyshemenë që më duhet.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  Po

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Djalit tim.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  Po, duke rënë në dush.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  Kur isha i lumtur.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Maroku

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  Jo.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Tani për tani, kur lexova pyetjen.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  Djalit tim.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  Unë ende nuk e kam ftuar djalin tim.

 36.   Prill dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Joven
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  dështoj
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  mungesa e disiplinës
  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Unë jam i kënaqur
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  shijoni, gjithçka ka diçka të mirë për të na dhënë
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  si
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  shikoj
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  bisedo me nenen time
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  udhëtimi, ekonomik
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  jo
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Dokumentet e mia
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  jo
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  në adoleshencë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  shtëpia e nënës sime
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  jo
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  qesh me zë të lartë
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Unë nuk e bëra atë
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  nënë
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Unë nuk e kam bërë atë

 37.   katerinë dijo

  Më pëlqen

 38.   qiell dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  i rritur
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  Mos u mundoni
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj =
  Mungesa e vazhdimësisë, frika
  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Unë nuk jam i kënaqur me atë që bëj, përkundrazi jam i kënaqur
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Qoftë i lumtur, dhe në momente të vështira që i konsideron ato si një kontribut në jetë. Shijoni sot
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Unë kurrë nuk kam pyetur, por mendoj se e kam bërë
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Mësoni, jepni inkurajim ...
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  Vajzat e mia
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Disa, por për shkak të mungesës së vazhdimësisë time, frika ime, vazhdimisht më ndalojnë
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  Duhet ta shtyp sepse jetoj në një dysheme shumë të lartë.
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  Keshtu mendoj.
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Njerëzit së pari (natyrisht nuk janë gjëra), dhe pastaj i gjithë dokumentacioni
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  si
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  Duke pasur vajzat e mia, dhe në adoleshencë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Do të përpiqesha të isha me vajzat e mia
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  NO
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Nuk do të interesohesha
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Disa herë,
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  vajzat e mia,
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  Unë nuk i kam ftuar. Sepse ato janë në diçka tjetër.

 39.   Patrick dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?

  Asnjë ide.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?

  Shtë njësoj.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?

  Për mua.

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?

  Asnjëri nga të dy.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?

  Asnjë.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?

  Po jo vetëm për këtë

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?

  Asgjë.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?

  Nuk e di.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?

  Shkruaj një roman. Njohuri, aftësi, talent, teknikë, dembelizëm.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?

  Nuk kam ashensor.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?

  Jo.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?

  Një top tenisi.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?

  Jo.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?

  Kurrë.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?

  Asnjë.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?

  Jo.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?

  Asgjë.

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?

  22 vjet më parë.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?

  Askujt.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?

  Asnjë.

  1.    grace rodriguez dijo

   pershendetje patrik me ler ta gjej. ju keni 22 vjet

   1.    Patrick dijo

    Po. Unë jam 22 vjeç.

 40.   Gonzalo dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? Mendoj se mbi 30 vjeç, unë jam 41 vjeç

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështosh apo të mos provosh?: Më parë, për të mos u përpjekur, unë u përpoqa dhe dështova, kam qenë disa vjet

  duke paguar për të, tani nuk do të dija çfarë të thosha.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?: Çfarë po përpiqem të ndryshoj, gjendja ime financiare.

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi apo jeni të kënaqur me atë që po bëni?: Unë nuk jam duke bërë atë që dua.

  5) Nëse mund t'i ofroni një këshillë të vetme një fëmije, cila do të ishte?: Mundohuni të jeni plotësisht i pavarur, mos u varni kurrë nga askush dhe asgjë.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?: Po

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?: Dëgjoni.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Ndiheni të dashur dhe të vlerësuar.

  9) Çfarë është ajo që nuk e keni bërë dhe dëshironi të bëni? Çfarë ju ndalon?: Unë do të doja të bëja kaq shumë gjëra, ekonomia më ndalon dhe gjithmonë më ka ndaluar.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?: Jo.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Ndonjëherë po ndonjëherë jo.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?: Dokumentacioni ...

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?: Jo.

  14) Në cilën pikë në të kaluarën tuaj jeni ndier më i gjallë?: Ndoshta kur bëra shërbimin tim ushtarak.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, çfarë vendi do të vizitonit?: Unë do të shkoja me gruan dhe vajzën time për t'u ulur në një plazh. Padyshim.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?: Jo.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?: I komplikuar, (më merrni disa milion €, hahaha)

  18) Kur ishte hera e fundit që vure re se si merr frymë? Çdo natë kur shkoj në shtrat.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?: Vajza ime.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Për momentin nuk kam pasur ende mundësi të ftoj askënd por sigurisht që do ta bëj.

 41.   Lola dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? Epo, nuk e di, mendoj, por tani ndihem mirë

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? mos u mundo

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Nuk mund të ankohem, megjithëse do të ndërroja dyshemetë

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Jam i lumtur me atë që bëj

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? nëse do të ishte një adoleshent ndoshta, por vetëm një fëmijë që luan

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? do të duhej të më shihte për momentin por impulsin e parë kush nuk e shikon?

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? zgjohu çdo ditë i lumtur

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? zgjohuni çdo ditë dhe dijeni se gjithçka po shkon mirë për ne

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? studioj nje karriere. Ende nuk e di se çfarë do të doja të studioja saktësisht

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? jo A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? jo

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? po
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Do të shqetësohesha për daljen, nuk e di

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? po

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? kur në 21 vjeç shkova të jetoj jashtë vendit

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? deti

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? jo

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Nuk më intereson se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? natën e kaluar, nga riniti

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? fëmijët e mi dhe qeni im

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? Maite A e keni ftuar që t'u përgjigjet atyre? jo pse jo? eshte 1 e mengjesit, do ta bej neser

 42.   grace rodriguez dijo

  ) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? pesëdhjetë

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? mos u mundo

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? kthehu dhe ki djalin tim përsëri me mua.

  4) A po bëni atë që dëshironi apo jeni të kënaqur me atë që po bëni? Unë nuk bëj atë që dua, as nuk jam i kënaqur.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? mos përdorni ilaçe

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? kontabilitetin dhe taksat

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Të qenit në shtëpi.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? mbaro një garë.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo, sigurisht që jo.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Po.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Asgjë materiale. vetëm çantën time.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? 25 deri në 40.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? kisha

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Po.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Unë gjithmonë kam bërë atë që doja. Nuk më intereson shumë mendimi i të tjerëve.

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Në pak.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? dy fëmijët e mi.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Nuk më pëlqen të ndaj. Përkundrazi, unë ende nuk di shumë për këtë.

 43.   Jose Martin Galvan Munoz dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? SHUME MIRE

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? TTH DYT ((NDJENI E FITUESIT)

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? VENDOSUR, SHTETSUAR DHE VET--TAMPER IME.

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? RADIKALISHT JAM NDRYSHOJ JETA IME T D BOJ ÇFAR I DUA

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? KARRKONI P HR LUMTRI

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? PO

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? BURIMI

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Biseda, leximi, filozofia, unë admiroj inteligjencën

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? GJUHT DHE P ATRDORUESI LIGJOR EDHE N IN SH.B.A.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? JO

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? JO

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? LIBRA

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? PO

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? PAS sulmeve dhe rrëmbimeve

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? PYLLI

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? JO

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Do të pretendoja ish-in tim

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? ASNJEHERE

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? NUK E DI, MUND T I JEM VETFM DHE JAM VET

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? NGA EGOISTA

 44.   Fe dijo

  1.- Do të ndieja se kam shumë gjëra në pritje për të bërë.
  2.-Për mua është më keq të dështosh.
  3.-Frika ime, kryesisht nga vetmia dhe thënia "jo".
  4.-Jam i kënaqur me atë që bëj, por ndihem i lumtur
  5.-Që ai gjithmonë të luftojë për ëndrrat e tij.
  6.-Po
  7.-Ninullat për të vegjlit e mi.
  8.-Të përqafohem nga burri dhe fëmijët e mi.
  9.-Merr vizën për të udhëtuar me burrin tim, dhe unë nuk e kam bërë atë nga frika e dokumenteve.
  10.-Jo, është e rrallë që përdor ashensor.
  11.-Ndonjëherë po, por jo gjithmonë.
  12.-Familjes time. (Por duke folur për gjëra materiale, do të ishte prehri im)
  13.-Po, ata më mashtrojnë.
  14.-Në shtatzënitë e mia.
  15.-Gjashtë Flamuj
  16.- Jo.
  17.-Thuaj atë që mendoj, dhe çfarë më lëndon.
  18.-Natën e kaluar.
  19.-Burri im.
  20.-Burri im, nuk e kam ftuar akoma, sepse sapo e pashë dhe përveç tij ai është në një udhëtim.

 45.   Koralët Deivis dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? Më i vjetër? Nuk mendoj, akoma mendoj se jam një djalë i ri

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos u mundoni

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Zakoni im i pirjes së duhanit

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Po filloj të bëj atë që më entuziazmon

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Bëni atë që ju bën të lumtur

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Nuk e di

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Mendoj se më duhet kohë për ta menduar

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Te ndihmosh

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Shkruaj një libër. Pasiguria ime më ndalon

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? po

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Librat e mi

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Si fëmijë

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Xhamajka

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Asnjëherë

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Asgjë

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Gjithmonë e kam parasysh

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Për mua

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Nuk kam menduar ndonjë akoma ... por do ta mendoj

 46.   Naty dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? Unë jam 28 vjeç, ndjehem rreth 22 vjeç.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni apo të mos provoni?: Mos u përpiqni, hiqni dorë para se të jepni gjithçka nga vetja juaj, natyrisht nëse dështoni dhe jepni gjithçka, ndiheni edhe të tmerrshëm, është diçka që po kaloj tani , dështoj Por po përpiqem edhe një herë derisa të arrij qëllimin tim, por siç thashë, është e vështirë të provosh përsëri kur tashmë ke dështuar.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?: Unë do të ndryshoja disa vendime që mora kur isha më i ri, të cilat tani ndjehem se më mundojnë.

  4) A po bëni atë që dëshironi apo jeni të kënaqur me atë që po bëni?: Unë jam duke bërë atë që dua.

  5) Nëse mund t’i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte ajo? Asnjëherë mos lejoni dikë t’ju ​​ofendojë dhe t’ju ​​shtypë vetëvlerësimin, kjo është e vetmja gjë që duhet të ecim përpara. Dhe ai gjithmonë mendon dy herë para se të bëjë gjëra apo është po apo është jo.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?: Po

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?: Bisedoni dhe jepni këshilla, të cilat unë kurrë nuk i aplikoj për veten time ...

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Ndiheni të dobishëm dhe të respektuar nga ata që më rrethojnë

  9) Çfarë është ajo që nuk e keni bërë dhe dëshironi të bëni? Çfarë po ju ndalon?: Unë do të doja të zhvillohesha profesionalisht dhe padyshim që çdo qenie njerëzore të ishte e lumtur. Për të parën, tani për tani, unë jam ndaluar nga një provim që duhet ta kaloj dhe i dyti mendoj se jam pengesa ime.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?: Unë kurrë nuk kam.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? po

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?: Për vëllezërit e mi

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?: Po, unë thjesht po kaloj atë situatë, është dëshpërimi më i keq.

  14) Në cilën pikë në të kaluarën tuaj jeni ndjerë më gjallë?: Disa muaj më parë kur takova një person shumë të veçantë, por në
  Moment më pak i treguar.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?: Unë do të shkoja të vizitoja personin e përmendur në përgjigjen e mësipërme.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?: Jo kurrë

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?: Unë nuk do ta bëja

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Kur pata një sulm hiperventilimi, tani gjithmonë kontrolloj frymëmarrjen.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?: Nëna ime

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Unë mendoj se asnjë, shumë nuk besojnë në këto ushtrime dhe lexime të vetë-ndihmës.

 47.   Walter dijo

  P ANRGJIGJET E Mia
  1 - 35 VITE
  2 - DILSHTUAR
  3 - Impulset e Mia
  4 - Jam mesatar në atë që dua
  5 - QAT TI PRANONI TER GJITHA ME QETSI
  6 - PO
  7 - MENDONI - ANALIZOJ - SHENI I PONRBASHKT
  8 - KAFSHT - NATYRA
  9 - Udhëtoni shumë - PARA
  10 - JO
  11 - JO
  12 - FAMILJA IME DHE KAFSHT E Mia
  13 - PO
  14 - F CHMIJRIA DHE ADOLESHENCA
  15 - FRANC - VENDI I SPANJ OFS S OF ORIGJINAVE MY
  16 - PO
  17 - DREJTSIA ME DOR VET
  18 - 20 DIT
  19 - Unë
  20 - SEPSE NUK E DI NESE DO T AG DAKordOHEM

 48.   Mburravec dijo

  1) rreth 70 vjeç

  2) mos u mundo

  3) qëndrimi im

  4) Unë nuk jam duke bërë atë që dua dhe në një farë mënyre jam i kënaqur me atë që po bëj

  5) Jini sa më të pavarur që të jetë e mundur

  6) Po me siguri

  7) asgjë e veçantë

  8) jeta ime

  9) Bie në dashuri, krijo një familje, pengesat e mia

  10) normale

  11) Unë nuk kam pasur miq posaçërisht, po miq

  12) nëna ime

  13) asnjëherë

  14) Asnjë në veçanti

  15) Iguazu Falls, Republika Argjentinase

  16) Jo

  17) Do të ndihesha i lirë

  18) asnjëherë

  19) nëna ime

  20) Nuk e kam menduar, të preferuarat !!

 49.   Olivia Argentina Hernandez Garcia dijo

  Përshëndetje!! përgjigjet e mia
  1.-Jo shumë e vërteta, ndihem shumë e re, e dua anën time fëminore.
  2.- Mos provo.
  3.-Asgjë.
  4.-Po bëj atë që dua.
  5.-Asnjëherë mos ndaloni së bëri gjërat me dashuri.
  6.-Pa hezitim.
  7.-Të jem vetvetja.
  8.-Shihni vajzën time duke buzëqeshur.
  9-martohu, nuk kam gjetur dikë që të mbështesë çrregullimet e mia mendore hahahaha.
  10.-Nuk e kam bërë kurrë.
  11.- Po
  12.-Familjes time. (Përfshirë macen time)
  13.-Po
  14.-Kur lindi vajza ime.
  15.-Shtëpia e gjyshërve të mi.
  16.-Jo i çmendur.
  17.-Nuk e di
  18.-Tani që e lexova këtë pyetje.
  19.-Te bija ime
  20.-Asnjë, ata (ju) nuk i pëlqejnë këto gjëra.

 50.   Audi dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Nuk ndjehem plak.
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos u mundoni

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? A do të hiqja disa kg ????

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Tani për tani ajo që dua të bëj vërtet nuk është përparësia ime.
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Mos lejoni askënd të vendosë kufizime në ëndrrat tuaja.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Po.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Kam një kujtesë të mirë, mësoj shumë, shumë shpejt dhe mbi të gjitha, gjithçka funksionon herën e parë.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Shihni vajzën time të lumtur

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Hidhni çantën e shpinës në supe dhe udhëtoni. Unë kam përgjegjësi.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Unë pulsoj vetëm një herë, dhe jo nuk do të shkojë më shpejt jjj

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? po

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Diçka që ka vlerë sentimentale, për shembull fotot. Pjesa tjetër është e gjitha e zëvendësueshme.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Kur isha nënë

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Vendi është më i vogli, do ta kaloja me familjen.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Asgjë

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Katër ditë më parë.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Vajza ime

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Ka disa miq.
  jo
  Ata nuk do të interesoheshin.

 51.   alberto dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni? Më pak se unë
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos u mundoni
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? kanë studiuar shumë më tepër
  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë jam i kënaqur me atë që po bëj
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? stërvituni në atë që ju pëlqen
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? sigurisht që po, kjo varet nga cili ligj sigurisht
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Puno shumë
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Liria
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Bëhu shefi im. dhe problemet financiare
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Gjithmonë nuk e besoj por po e besoj
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Mendoj se pothuajse në të gjitha momentet. Sigurisht që edhe unë kam dështuar si të gjithë të tjerët dhe në ato jo aq shumë
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Për mua ose familjen time. Pjesa tjetër është e zëvendësueshme
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? në rini, gjithmonë duke bërë atë që doja
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Shtëpia e familjes sime
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? jo, përkundrazi po
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Gjithmonë do u tregoja të gjithëve atë që mendoja
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Dje
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Nënës sime
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Po pse jo?

 52.   Xavier dijo

  1. Asgjë e vjetër, sepse vazhdoj me pasion dhe emocion.

  2. Mos e provoni!

  3. Bëhuni më të durueshëm.

  4. Unë duhet t'i ndryshoj gjërat: më të durueshme, ekonomike,

  5. Mësoni

  6. Varet

  7. Dëgjo

  8. Dashuria

  9. Nuk varet vetëm nga unë

  10. Jo

  11. Po

  12. Nuk kam asnjë lidhje me materialin. Ndoshta ndonjë kujtim familjar.

  13. Nëse do të ishte, unë e kapërceva atë

  14. Dje

  15. Bëhu me të

  16. Ju duhet të luftoni me atë që keni marrë

  17. Ndihmoni Greqinë?

  18. Sot

  19. Nuk është reciproke

  20. ??

 53.   Valeria dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do ta dinit sa vjeç jeni?
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Mos u mundoni
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Unë nuk mendoj asgjë, përndryshe nuk do të isha ky që jam
  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? gjatë gjithë kohës shkoj pas asaj që dua
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? E di kush dëshiron të jesh
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Nuk e di se varet
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? sens të përbashkët, të jetë objektiv
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Shijoje Jetën
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? paragliding, asgjë
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? jo
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? po
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? vajzës sime
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? jo akoma jetoj
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? përgjithmonë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Afrika
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Asnjëherë
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? jetojnë nga gjuetia dhe peshkimi
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? kur shkoj të fle
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? vajzës sime
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Nuk e di.

 54.   Abraham dijo

  1: I ri, shumë i ri, unë jam 46 vjeç.
  2: Mos provo.
  3: Jeta ime në përgjithësi.
  4: Unë ende nuk kam filluar ta bëj përsëri.
  5: Jeto dhe lere Jeto.
  6: Sigurisht.
  7: Trego.
  8: Vajza ime.
  9: Hapni një biznes / para.
  10: Vetëm një.
  11: Po
  12: Asgjë.
  13: Po
  14: Lindja e vajzës sime.
  15: Çdokush, me vajzën time.
  16: Jo
  17: Rob një politikan.
  18: Tani për tani, ata më pyetën për herë të parë.
  19: Vajza ime.
  20: Nuk e di të gjithëve.

 55.   Mary dijo

  1) i ri
  2) Mos u mundo
  3) asnjë
  4) Po bëj atë që dua
  5) më bëj të lumtur
  6) Në varësi të situatës
  7) gatuaj
  8) Shihni familjen time të lumtur
  9) Duke përfunduar studimet, pjesa ekonomike më ndalon.
  10) nr
  11) po
  12) Dokumentet e mia personale
  13) nr
  14) kur e gjeta veten
  15) Xhungla
  16) nr
  17) asgjë
  18) sot
  19) Zoti
  20) Nuk e di akoma.

 56.   Maria gonzalez dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Unë nuk mendoj se kam pasur një problem duke ditur moshën time
  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  mos u mundo
  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  asgjë
  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Unë nuk jam i kënaqur por kam nevojë të bëj gjëra që dua
  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  jini të sigurt për veten tuaj dhe mos kini frikë nga e panjohura
  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Unë nuk mendoj kështu
  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  dëgjoj dhe vendos veten në vendin e personit për të kuptuar më thellë
  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  e kam të gjithë familjen time të gjallë dhe të bashkuar
  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Unë nuk kam studiuar një karrierë, mund të kem një biznes të vogël që e kam dëshiruar ,, moshën time
  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  asnjë,
  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  si
  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  familjes sime
  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  si
  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  Kur isha fëmijë
  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Shtëpia e prindërve të mi
  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  jo
  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  nuk me intereson
  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  gjithmone, sidomos kur jam nervoz haha
  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  fëmijëve të mi
  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Vajza ime …. Do ta ftoj ta bëjë

 57.   Konçi dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Nuk ndihem fare plak dhe jam 51. Ndonjëherë mendoj se kam lindur shumë herët sepse e dua këtë herë.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Gjithmonë besoja se ishte më keq të mos provoja derisa të dështoja në biznesin tim, nuk doja të provoja përsëri… ..

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Mungesa ime e reagimit ndaj të papriturave, zemërohem me veten time sepse nuk di si të reagoj.

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Deri vonë, mendoja se isha e kënaqur, por e kam kuptuar që më pëlqen të jem në shtëpi dhe të kujdesem për familjen time.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Argëtohuni në gjithçka që bëni.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Nuk e di.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Pyetja milion dollarë !!!!!! Asnjë ide !!!!

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Shihni fëmijët e mi të lumtur. Oh dhe kini para për të bërë pazar haha

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Çfarë po ju ndalon, hedhja me parashutë dhe zhytja. Ende nuk guxoj, por do ta bëj !!!!!

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo dhe jo Nëse mund ta ndihmoj, nuk ngjitem në ashensor.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Unë mendoj kështu, megjithëse mendoj se jo me të gjithë njësoj.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Materiali ?? Unë mendoj se asnjë ose ndoshta një unazë nga nëna ime e ndjerë

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Po, vdekja e nënës sime.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Kur fëmijët e mi ishin të vegjël.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Nuk mendoj se do të lëvizja nga vendi ku jetoj.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Bufff noooo, aspak

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Vallëzo si bëj vetëm në shtëpi haha

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Shumë shpesh, më pëlqen joga.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Fëmijët e mi.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Nuk e kam menduar, por munda.

 58.   Elliot dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Vjet 20

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  Mos u mundo, dështimi ekziston që nga momenti kur nuk tentohet. Por dështimi i përpjekjes shton përvojë dhe na sjell një hap më pranë qëllimeve tona.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  Ritmin, e di që mund të ndjek një sjellje dhe zakone më të mira sesa kam tani

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Gjëja e dytë akoma, unë po përpiqem të arrij atë që dua, dhe megjithëse vazhdoj të pranoj situatën time aktuale, unë jam duke iu afruar më shumë qëllimeve dhe ëndrrave të mia ...

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Ju mund të arrini atë që dëshironi, por duhet të përpiqeni derisa të ndodhë, suksesi juaj dhe fati juaj të varen nga ju

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Sigurisht, sa herë që është e nevojshme, unë do të bëja gjithçka për t'i bërë ata mirë, është përgjegjësia ime t'i ruaj, por jo sipas rregullave që disa djalë menduan për "të mirën e përbashkët".

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Shprehem, kuptoj dhe mendoj.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  Zbulimi i shtigjeve dhe ideve të reja, zgjerimi i vetëdijes sime me më shumë informacion që u jep rregull mendimeve të mia dhe koherencën për jetën time

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?-
  Ji vetë në këtë jetë dhe ndihmo ata që kanë nevojë për udhëzim. Tani për tani nuk jam vetvetja pasi varen deri diku nga të tjerët, por nëse kam ndihmuar ata që kanë nevojë për ndihmën time, mbase të dy aspektet do të përmirësohen dhe rriten me kalimin e kohës kur të bëhem i pavarur.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo pothuajse asnjëherë nëse e bëj është për lojë, nuk mendoj kështu, çdo gjë bën gjëra të tjera siç mund dhe asgjë tjetër; nuk është aq e arsyeshme të kërkosh ujë nga shkretëtira.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  Po, shumicën e kohës kam qenë i vëmendshëm, mirënjohës dhe i sjellshëm.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Fletoret dhe librat e mi me artin dhe letërsinë time. / Fotot e familjes sime.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  (Frika ime më e madhe nuk ekziston) Edhe pse nëse duhet të pranoj diçka që nuk e dëshiroj, do të thotë ta kem shpërqendruar veten me gjëra të tjera dhe kam harruar mirëqenien fillestare; por kurrë më.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  Kur isha në një lidhje, me një punë që më pëlqente dhe me të vërtetë e lirë për veten time dhe bëja gjithçka që dua.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Unë do të kërkoja dhe shoqëroja ish-të dashurën time, do të vizitoja miqtë e mi të vjetër dhe / ose do të isha në shtëpi me familjen time; nëse nuk do të ishte e mundur, ai do të ishte vetëm duke udhëtuar nëpër qytet me një makinë.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  Unë nuk mendoj kështu, unë jam tërheqëse edhe pse nuk duket thelbësore, unë mund të arrij famë pa zvogëluar kohën time të jetës sepse është çështje e përfitimit të saj, jo e shkëmbimit të saj.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Jetoni brenda shoqërisë, por pa iu përmbajtur normave dhe rregullave të saj, duke marrë gjithçka që dëshironi në atë kohë dhe pavarësisht nga pasojat "negative" për të tjerët.

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Dje pasdite gjatë një interviste pune, zakonisht bëj ushtrime për t'u çlodhur.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? (jashtë vetes).
  Ish e dashura ime Karen.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  Unë nuk e di, kush është i gatshëm ta bëjë atë. Nuk e kam bërë sepse nuk e di kush do të donte t'i bënte.

 59.   MATRIX dijo

  1) I lumtur, pasi nuk do ta dija kurrë kur vdiq.
  2) Dështoj, sepse e di që mund të provoj një mënyrë më të mirë.
  3) Do të ndryshonte që mund të ndryshonte gjërat, a do të krijonte një kaos hapësirë-kohë për dëshirën për të rregulluar një mësimdhënie?
  4) Unë jam i kënaqur me atë që bëj, pasi është ajo që më pëlqen të bëj.
  5) Këshilla do të ishte "Kur të keni nevojë për këshilla, mbani mend se çfarë do të bënit nëse do të ishit ju ai që do të jepni këshilla"
  6) Ligji u thye që duhej të shpëtoja të afërmin tim, teknikisht, do ta bëja, pa shkelur ligjin.
  7) Unë bëj më mirë atë që mendon se bëj.
  8) Lumturia është diçka që ndodh herë pas here.
  9) Bëj atë që kam bërë në të njëjtën kohë, unë ndalem sepse nuk di ta bëj.
  10) Varet nga momenti, forma dhe hapësira. në një pikë të caktuar, mund të shkojë më shpejt.
  11) Po, sepse unë do të ndaja të njëjtën ideologji, mënyrën e të menduarit, etj.
  12) shtëpia ime
  13) Po, të lind, të mendoj se nuk do të jetoj më me instikt.
  14) Meqenëse u krijova nga Big Bang.
  15) Do të vizitoja vendin ku do të përfundoja, do të ishte varri im.
  16) Shoqëria admiron njerëzit që janë të sinqertë me veten e tyre.
  17) Do t'i bëja të më gjykonin, në mënyrë që të më korrigjonin.
  18) Në momentin që më pyetët.
  19) Për personin që më do më shumë në botë.
  20) Unë nuk e kam ftuar atë sepse ai nuk është atje, dhe në atë rast, do të ishte vullneti i vetë subjektit

 60.   Ingrid Lopez dijo

  1 I ri
  2 mos provo
  3 që familja ime ishte e bashkuar
  4 Unë jam duke bërë atë që dua vërtet
  5 jeto jetën tënde, jeton vetëm një herë
  6 gjithmonë
  7 mendoj
  8 dashuri
  9 Unë nuk nxitoj për të bërë gjërat e bëra
  10 po, sepse kur e sheh jetën në një mënyrë budallaqe ndonjëherë, ndihesh e lumtur
  11 si
  12 e gjithë familja ime
  13 Unë kurrë nuk kisha diçka të madhe për të pasur frikë
  14 3 sekonda më parë
  15 shtëpia e të dashurit tim, shtëpia e mikut tim më të mirë dhe shtëpia ime me familjen time
  16 gjithnjë
  17 Jam indiferent
  18 vetëm
  19 familjes sime dhe atyre që unë i konsideroj familje
  20 asnjë, thjesht nuk dua

  1.    jenifer dijo

   stupidossssssssssssssssss: f

  2.    anonim dijo

   2e

 61.   David armando dijo

  Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Nëse nuk do ta dija sa vjeç jam, dhe do të njihja një person që është shumë i ri dhe një tjetër që është shumë më i vjetër, do ta krahasoja përvojën time me atë të të dyve, dhe mendoj se mënyra ime e të menduarit do të ishte më e ngjashme me atë të personit të moshuar, prandaj do të mendoja se jam disi i moshuar, gjë që do të ishte e drejtë dhe e gabuar, unë jam i ri krahasuar me disa njerëz dhe i moshuar në krahasim me të tjerët
  Ç'është më e keqja për ju: të dështoni apo të mos provoni? Të mos provosh diçka është më e keqja për këdo sepse nëse nuk përpiqesh do të kesh dështuar pa mësuar, dhe nëse provon ekziston mundësia e arritjes së saj, nëse dështon në përpjekje do të fitosh përvojën e gabimit, dhe në së paku do të keni fituar diçka.
  Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? E vetmja gjë që do të ndryshonte në jetën time është fëmijëria ime, fëmijëria ime ishte si ajo e shumicës së njerëzve, duke marrë dashuri nga prindërit e mi, duke luajtur me miqtë e mi dhe duke u argëtuar gjatë gjithë kohës. Dikush do të mendonte se ishte një fëmijëri e mirë, por unë besoj se një fëmijëri e mirë është, pak nga sa më sipër dhe shumë përgatitje, duke zotëruar çdo aktivitet, e ardhmja e një fëmije të tillë mund të përfundojë vetëm si jeta e një gjeniu
  A po bëni atë që dëshironi apo jeni të kënaqur me atë që po bëni? Unë jam duke bërë atë që dua, por nuk jam i kënaqur me atë që bëj, sepse ajo që dua nuk është kurrë e mjaftueshme, duke kërkuar të marr njohuri vazhdimisht
  Nëse mund t’i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Këshilla e vetme dhe më e rëndësishme që unë mund t'i jap një fëmije është të mos humbasë kurrë atë kuriozitet që karakterizon fëmijët, dëshirën për të ditur, që duhet të kërkojnë gjithçka që ata nuk dinë.
  A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Vetëm nëse është gjëja e duhur për të bërë, nëse ai person i dashur ka bërë një gabim serioz, unë mendoj se ligji do të bëjë gjënë e duhur, por nëse nuk është kështu, atëherë unë do të bëj gjithçka që duhet për ta shpëtuar atë.
  Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Besoj se gjithçka që unë, ose kushdo tjetër bën ndryshe nga pjesa tjetër, do të jetë më e mirë
  Cila është gjëja që të bën më të lumtur? Të shkoj në shtrat me synimin për të fjetur dhe ta bëj atë duke menduar për gjërat që kam arritur gjatë gjithë asaj dite, duke menduar se kam shfrytëzuar në maksimum çdo moment dhe po i afrohem qëllimit tim.
  Çfarë është ajo që nuk e keni bërë dhe dëshironi të bëni, çfarë ju ndalon? Diçka që unë nuk e kam bërë është, në fakt, të bëj diçka të rëndësishme në jetë, të kontribuoj diçka për njerëzimin, unë dua të kujtohem për të qenë e pavdekshme. Ajo që më ndalon është se ende nuk kam pasur një mundësi, ose ndoshta nuk e kam parë.
  A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni se do të shkojë vërtet më shpejt? Nëse personi është në një ngut të tillë për ta shtypur atë më shumë se një herë, pse të mos përdorni shkallët dhe t'i ngjisni ato me shpejtësinë që ata dëshirojnë
  A keni qenë shoku që dëshironi të keni? Jo, shoku që do të kisha dashur të kisha, i kam, dhe ata janë krejtësisht të ndryshëm nga unë
  Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Unë me të vërtetë nuk mund të mendoja për të kursyer gjëra kur instinkti im më thotë të ik për siguri, por nëse bëhet fjalë për të thënë atë që vlerësoj më shumë në shtëpinë time për sa i përket gjërave, unë do të kurseja disa libra
  A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Frika ime më e madhe realizohet me kohën, mendoj se qeniet njerëzore duhet të luftojnë kundër injorancës që bollon gjithnjë e më shumë, frika ime më e madhe është e ardhmja e njerëzimit injorant
  Në cilën pikë në të kaluarën tuaj u ndjetë më i gjallë? Fillova të ndjehem i gjallë kur u zgjova, kur kuptova se po shkoja në rrugën e gabuar, megjithëse besoj se mënyra sesi nuk ishte, unë jam ai që isha ende i vdekur siç janë shumica e njerëzve, të paktën në vendin tim
  Nëse do ta dinit se bota do të mbarojë nesër, cilin vend do të vizitonit? Unë nuk do të vizitoja asnjë vend, do të mblidhja familjen time, njerëzit e dashur në shtëpinë time, duke u treguar të vërtetat e mia dhe duke u thënë atyre sa i dua, askush nuk do të vuajë pasi të vdesë, pse të vuaj më parë?
  Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Unë do të bëja të njëjtën gjë që kam bërë, njerëz, edhe unë jam gjithmonë duke gjykuar, kjo nuk është një gjë e keqe, nëse nuk gjykoheni nga një injorant
  Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur si merrni frymë? Disa minuta më parë, unë ndonjëherë marr frymë tepër, kam një mbidozë të oksigjenit për t'u çlodhur natyrshëm

 62.   Alvaro dijo

  Përshëndetje, këtu janë përgjigjet e mia

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni? Fizikisht 20, mendërisht 20, por i pjekur.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni? Shumë më keq duke mos u përpjekur

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj? Qyteti ku jetoj, për një ndryshim të peizazhit

  4) A po bëni atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni? Unë bëj atë që dua

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte? Ju mund të bini por duhet të ngriheni

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur? Në atë rast, unë nuk do të mendoja për asgjë tjetër përveçse ta shpëtoja atë

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët? Motivoj dhe siguroj njerëzit, mendoj

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur? Vendosni një qëllim dhe jepni gjithçka, rezultati do të dukej dytësor për mua nëse kam përmbushur të parin

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon? Ndryshimi i skenës dhe fillo me diçka të re, përtacia më ndalon (do ta bëj më shpejt sesa më vonë)

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt? Jo, vetëm 1 herë

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit? Po, totalisht

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej? Personi / personat që do të jenë brenda në atë moment, dhe qeni natyrisht

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe? Jo

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë? Veren e kaluar

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit? Shtëpia e gjyshes sime, për të mbledhur të gjithë familjen së bashku

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm? Jo

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë? Mbyllni grykat deri në grykë

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë? Tani

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë? Prindërit dhe vëllezërit e mi (ju nuk mund të zgjidhni atje)

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo? Unë kam një të ftuar

 63.   i ngushtë dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  jo shumë tjetër, ndihem shumë e re dhe e lumtur të bëj atë që dua, si të hipja në një lojë adrenaline në një park zbavitës.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?
  dështimi më frikëson

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?
  i jap më shumë rëndësi asaj që dua dhe më pak asaj që të tjerët duan nga unë.

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Më pëlqen të dyja ato që bëj, por do të doja më shumë.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  i dua shumë prindërit e tu, vetëm ata dinë të të duan pa kushte dhe do të të duan gjithmonë.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Po sigurisht .

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Më pëlqen të lexoj dhe shikoj filma, kinema, romane, etj, kështu që nëse një person është duke parë një film dhe nuk e di se për çfarë bëhet fjalë ose nuk e kupton, unë i them pak a shumë për çfarë bëhet fjalë dhe e drejtoj kështu se ai mund ta kuptojë të njëjtën gjë që ndodh me librat.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  librat dhe filmat e familjes sime hahaha.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Do të më pëlqente të udhëtoja nëpër botë dhe kjo më ndalon të mos jem në gjendje të kem fuqinë blerëse për të.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  Jo, por nëse do ta bëja do të ishte të qeshja për ca kohë me atë gjë të trashë që bëra.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  po dhe më shumë

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  familja ime dhe kafshët shtëpiake të mia.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  jo dhe shpresoj se nuk e di për një kohë të gjatë.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  kur gjeta një punë larg dhe u largova pa e analizuar, siç bëj gjithmonë, bëra valixhet dhe u largova për një muaj të tërë, ishte rrënqethëse, por shumë kënaqëse të dija që unë jam një person që mund të funksionoj mirë vetëm dhe në atë muaj kuptova se jam trim.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Unë do të shkoja në shtëpinë e prindërve të mi me të dashurin tim dhe vëllezërit e mi, kunatat dhe mbesat dhe do të kisha një takim të shkëlqyeshëm, nëse bota mbaron, unë do të vijnë së bashku me njerëzit që dua më shumë.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  jo tërheqëse sepse e dua si jam por do të mendoja për të famshmet, hahaha.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Do të doja

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  disa vjet më parë kur isha shumë i frikësuar dhe e vetmja gjë që dëgjova ishte frymëmarrja ime.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  familja ime dhe i dashuri im, nuk mund të them vetëm një sepse do të ishte gënjeshtër.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  të gjithë, jo, por tani unë do ta bëj. Unë e doja këtë.

 64.   anonim dijo

  1) Unë personalisht, do të ndihesha afërsisht në të 30-at ose të 40-at.
  2) të mos përpiqesh për mua është më keq sesa të dështosh pasi që unë mund të pranoj që kam humbur, por nuk do të doja ta pyesja veten më vonë pse të mos provoja.
  3) Ajo që do të më ndryshonte do të ishin ndjenjat dhe liria ime
  4) Unë kurrë nuk jam i kënaqur me atë që kam, gjithmonë dua më shumë, sepse jam ambicioz.
  5) Jeta nuk është e lehtë, nuk do të jetë kurrë, pa marrë parasysh sa ke para ose dashuri, nuk do të kesh lumturi, ky është një fakt, megjithatë duhet të luftosh dhe t'i mbijetosh shkatërrimit dhe mizorisë që të rrethon çdo ditë, dmth. të mos them kurrë nuk do të dorëzohem, është të luftoj ditë pas dite pa u rënë të fikët, kjo është jeta.
  6) Unë nuk e ndjek jetën time sipas ligjeve ose strukturave të rendit dhe fuqisë, kështu që nuk do të më pengonte të shkelja e ligjit për dikë, njerëzit kanë vlerë më shumë se ligji.
  7) Epo, ajo që bëj më mirë është të përdor një kompjuter dhe mësoj duke parë dhe vëzhguar, çdo model i tij ndryshimi midis meje dhe kujtdo që përdor një kompjuter, është se më pëlqen ta kuptoj, ta shoh si një entitet dhe jo një makinë e thjeshtë, e programuar që bën llogaritjet precize.
  8) Pa dyshim ajo që më bën të lumtur është të bëj gjërat që më pëlqejnë, me njerëzit që dua.
  9) Parashikimi me parashutë, ngasja e një motoçiklete dhe ushtrimi i sporteve ekstreme, që më bëjnë të ndjehem i gjallë, nuk e kam bërë këtë edhe pse më pëlqejnë sepse nuk kam kohë ose para për të kryer këto aktivitete.
  10) Unë zakonisht nuk shtyp butonin e ashensorit më shumë se një herë, edhe pse ndonjëherë për ta kërkuar sepse, kur rishkruan të njëjtën mënyrë dy herë në një sistem, kjo i jep përparësi, nuk do të shkojë më shpejt por do të zvogëlojë pritjen koha, për të bllokuar dyert në çdo kat.
  11) Po, sigurisht, sepse unë jam me të tjerët ashtu siç do të doja që ata të ishin me mua.
  12) Laptopi im dhe nëse nuk kam një të tillë, celularin tim.
  13) Varet nga këndvështrimi, po, por unë prapë kam frikë prej tij.
  14) Nuk mbaj mend ta kem provuar ndonjëherë atë ndjenjë, në jetën time.
  15) Do të vizitoja atraksionin, qendrën e re të jetesës.
  16) Jo, bukuria nuk është interesi im dhe arritja e saj pa përpjekje është absurde, gjërat duhet të arrihen me përpjekje.
  17) Unë do t'i shpreh mendimet e mia lirshëm dhe pa i ëmbëlsuar.
  18) Një ditë më parë nëse nuk jam keq.
  19) Gjyshja ime.
  20) Jo askënd që njoh.

  1.    anonim dijo

   Nuk e di pse hahaha
   fdtffvrdyijhgrbnghtr 59889868fvg

 65.   Micaela dijo

  1) Sa vjeç do të ndiheshit nëse nuk do të dinit sa vjeç jeni?
  Për 15 vitet e mia të shkurtra të jetës, unë kam një mënyrë tepër të pjekur të të menduarit, unë e shoh botën në një mënyrë krejt tjetër se sa shumica e njerëzve që njoh. Mendoj se mund të them madje se do ta konsideroja veten 30 vjeç.

  2) Çfarë është më keq për ju: të dështoni ose të mos provoni?

  E di se gjëja më e keqe është të mos provosh, por përsëri kam shumë frikë se mos dështoj.

  3) Cila është gjëja e parë që do të ndryshonit në jetën tuaj?

  Mendoj se do të ishte gjinia ime, unë dua të jem femër dhe gjithçka që përfshin, por mendoj se të jetosh si burrë të jep më shumë mundësi, më shumë liri, përveç kësaj do të doja të dija se si ndihesh.

  4) A jeni duke bërë atë që dëshironi ose a pranoni atë që po bëni?
  Unë në të vërtetë nuk i bëj shumicën e gjërave që do të doja të bëja, prindërit e mi më ndalojnë për sigurinë time dhe nuk më lënë të rritem. Megjithëse e kuptoj frikën që ndiejnë prindërit e mi, bota e jashtme është e rrezikshme dhe më shumë për dikë në moshën time, por unë ende dua të rritem, të eksperimentoj dhe më shumë.

  5) Nëse mund t'i ofroni një fëmije vetëm një këshillë, cila do të ishte?
  Mos harroni kurrë nga vini, kush jeni, vlerat dhe të dashurit tuaj sepse nëse e harroni do të humbni veten.

  6) A do ta shkelni ligjin për të shpëtuar një të dashur?
  Do të hiqja dorë nga jeta, mendoj se kjo i përgjigjet pyetjes.

  7) Çfarë dini të bëni më mirë dhe ndryshe nga të tjerët?
  Unë gjithmonë i ndihmoj njerëzit të ngrihen ndërsa të tjerët janë përgjegjës për shkatërrimin e tyre, unë e konsideroj veten të mirë në dhënien e inkurajimit dhe besimit tek vetja të tjerëve.

  8) Cila është gjëja që ju bën më të lumtur?
  Njerëzit që dua.

  9) Çfarë është ajo që nuk keni bërë dhe dëshironi të bëni? Cfare po te ndalon?
  Të kem aq dëshirë për të shkruar sa unë në atë kohë.

  10) A shtypni butonin e ashensorit më shumë se një herë? A mendoni vërtet se do të shkojë më shpejt?
  Kam frikë nga ashensorët, kështu që nëse do të varet nga unë, nuk do ta shtypja as herën e parë.

  11) A keni qenë shoku që do të donit të kishit?
  E vërteta është se po, dhe shumë më tepër gjithashtu.

  12) Cila është e vetmja gjë që do të kurseni nëse shtëpia juaj do të digjej?
  Duke folur materialisht një fletore me një histori që kam shkruar dhe sentimentalisht familja ime, natyrisht.

  13) A është realizuar ndonjëherë frika juaj më e madhe?
  Jo, dhe shpresoj të mos bëhet kurrë e vërtetë në jetë.

  14) Në cilën pikë të së kaluarës tuaj jeni ndjerë më gjallë?
  Nuk mund ta them me të vërtetë, do të guxoja të them se asnjë. Kam pasur momente tepër të lumtura, por nuk mendoj se ndonjë prej tyre e ka arritur atë ndjenjën e lumturisë së plotë.

  15) Nëse do ta dinit se bota do të mbaronte nesër, cilin vend do të vizitonit?
  Me siguri do të mblidhesha së bashku me vëllezërit e mi dhe prindërit e mi, do të shkonim aq larg sa të mundnim dhe do ta jetonim atë ditë në maksimum.

  16) A do të ishit të gatshëm të zvogëloni jetëgjatësinë tuaj me 10 vjet duke u bërë shumë tërheqës ose i famshëm?
  Hahaha nëse flasim për jetëgjatësinë, mjafton të them se unë dua të jetoj 100 vjet dhe do të jetoja 90, sigurisht.

  17) Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se askush nuk do t'ju gjykonte për këtë?
  Shtë e qartë se do.

  18) Kur ka qenë hera e fundit që keni vërejtur se si merrni frymë?
  Unë mendoj se një herë ndjeva zemrën time duke rrahur aq shpejt sa më trembi, unë vetëm isha në këmbë dhe po dëgjoja frymëmarrjen time.

  19) Kush është personi që e doni më shumë në këtë botë?
  Nuk kam një që e dua mbi të tjerët, mendoj se duhet të jenë 13 ndoshta njerëzit që dua më shumë.

  20) Cilin mik do të dëshironit t'u përgjigjej këtyre pyetjeve? A e keni ftuar që t'u përgjigjet? Pse jo?
  Një shoqe me të cilën ne gjithmonë filozofojmë dhe unë jam shumë dembel t’i dërgoj tek ajo.

  1.    anonim dijo

   Supozova ... me sa duket gabimisht ... ata do të më jepnin përgjigje në pyetjet sociologjike nga ana tjetër ata nuk na japin hapësirë ​​për t'u përgjigjur ... nuk më duket e drejtë pasi kam pritur me kaq shumë ankth për fund por gjithsesi faleminderit pyetjet tuaja ishin shumë interesante

 66.   seba dijo

  kopjohen këto pyetje