21 Fotografi përqafimesh me shumë ngarkesë emocionale

21 fotografi të krahëve të mahnitshëm që vetëm situata të caktuara të ngarkuara emocionalisht mund të krijojnë:

1) Rreshteri Shane Faulkner dhe vëllai i tij binjak, Shaw, përqafohen në një ceremonia e mirëseardhjes në Fort Hood, Texas. (2007)

Fotografitë e përqafimeve

2) Ribashkimi i 2 vëllezërve, një nga Koreja e Jugut dhe një nga Koreja e Veriut. Ata nuk ishin parë që nga Lufta Koreane.

3) Një nga minatorët kilian i cili ishte bllokuar nën tokë për 68 ditë është ribashkuar me gruan e tij.

4) David Vanderhoofven Ai ngushëllohet nga një mik pasi një tornado i shkatërron shtëpinë. 13 muaj më vonë, Vanderhoofven humbi gruan dhe fëmijën e tij nga një tornado tjetër.

5) 2 mjekë ecin dorë për dore midis shkatërrimeve të shkaktuara nga një tërmet në Kinë (2008).

6) Një punëtor ndërtimi i cili mbijetoi nga shembja e një muri përqafon motrën e tij (Peru). 8 punëtorë vdiqën në atë kolaps. (2008)

7) Miqtë dhe familja nga 230 personat që vdiqën në TWA Flight 800 përqafuar në plazh pas shërbimeve funerale për të shënuar 10 vjetorin e katastrofës. (2006)

8) Dy minatorë përqafohen pasi u shpëtua nga një minierë e shembur në një qytet ukrainas (2006).

9) Një grua takon burrin dhe vajzën e saj pasi u mbajt në Korenë e Veriut për dy muaj.

10) Një çift viktimë e Uraganit Katrina përqafime në një çati në New Orleans, Louisiana. (2005)

11) Një grua përqafon vajzën e saj Hannah në një burg për gratë e Kalifornisë gjatë ngjarjes vjetore të Ditës së Nënës. (2012)

12) Wang Bangyin mban djalin e saj të shpëtuar nga kthetrat e trafikantëve të qenieve njerëzore.

13) Ish-pengu kolumbian, Sigifredo López, përgatitet të përqafojë djalin e tij. Ai u mbajt rob për 7 vjet. (2009)

14) 2 motra takohen përsëri pas 65 vjetësh pasi ishin ndarë dhe humbur gjurmët gjatë Luftës së Dytë Botërore.

15) Lee Chang-hee, një nënë nga Koreja e Jugut, ajo ngushëllohet nga një i afërm në shtëpinë e saj në Seul. Djali i tij ishte mes të vrarëve në një sulm vetëvrasës me bombë para një baze ushtarake amerikane në Afganistan, ku Zëvendës Presidenti Dick Cheney ishte për vizitë. (2007)

16) Një burrë përqafon një fëmijë në përvjetorin e pestë të sulmeve të 9 shtatorit. (11)

17) 3 gra qajnë për të afërmit e tyre të vrarë në Jemen.

18) Dy oficerë policie në Haiti ata përqafohen gjatë ceremonisë së tyre të diplomimit. (2008)

19) Christina Ripp dhe Lorena González nga ekipi i basketbollit paraolimpik i SHBA. festojnë fitoren e tyre në finale kundër Gjermanisë. (2008)

20) Përkrahësit e Barak Obamës Ata përqafohen pasi mësuan për fitoren e tyre në 2008.

21) Aummarine Kamolkunpipat përqafon arkivolin e gruas së tij. Gruaja e tij ishte viktimë e një aksidenti me autobus në Malajzi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Edgar sobrevilla dijo

  Ka gjëra që nuk duhet të ndalojmë kurrë së bërëi edhe duke i harruar, të tilla si dhënia e një përqafimi, e pranoj që i kam harruar shumë herë, kështu që sot u dërgova atyre një përqafim të madh vëllazëror dhe jo të shtirja.

 2.   Ernesto Jurado Jaramillo dijo

  NJE HUG M THE I MIR OF I JET ,S, I HUMBUR P FORR KIMET kohë, FALEMINDERIT T G ZOTIT Q FOR M ALL LEJE T TO MUND T'I përqafoj ATA Q W DUA

 3.   Covadonga Villaamil Rodriguez dijo

  HUGS !!!!! M B T MIRAT N BOT !!!!!!!!!!!

 4.   Paola Virginia Vergara Vargas dijo

  te ndjesh perqafimin e dikujt..eshte gjeja me e bukur qe ekziston …… ..te permban ty ,,,,, kujdesu ,,, jep nxehtesi ,,,, jep dashuri ,,,, jep miqesi ,, , dhe nëse nuk e keni pasur kohë më parë …… ka më shumë kuptim.

 5.   Ishujt Yolanda Esther Luna dijo

  Një përqafim ju ngushëllon, ju mbush me lehtësim, ju bën të ndiheni të dashur dhe të mbështetur, ju jep siguri, nuk ka asnjë mënyrë për të dhënë një përqafim të sinqertë.