33 fraza nga filmi "Unë dua ty"

te deshiroj

Filmat na bëjnë të ndiejmë jetë që nuk i kemi jetuar, por kur shohim imazhet ndjehemi sikur ato përvoja të trilluara t’i kishin ndodhur vetes. Gjithashtu hap imagjinatën dhe mendon për histori që mund të jetohen ose që mund të na ndodhin në të ardhmen ... Në filmin "Kam dëshirë për ty" ai transmeton pasion, dashuri, romantizëm, xhelozi, zemërim ... shumë ndjenja përmes dashurisë.

Shtë një film që nëse nuk e keni parë ndoshta pasi keni zbuluar këto fraza do të dëshironi ta shihni pasi ato do të përcjellin shumë ndjenja. Shtë një film i vitit 2012, por që nuk do të dalë kurrë nga moda, me një kast të shkëlqyeshëm Spanjoll (Mario Casas, Clara Lago, María Valverde, Diego Martín, Álvaro Cervantes, Nerea Camacho) dhe drejtuar nga Fernando González Molina. Mos i humbisni këto fraza që do t'ju bëjnë të besoni në dashuri dhe pasion!

Fraza të "Unë dua ty"

 1. Na vjen keq, ju jeni ai që deklaroni dashurinë e tij duke pikturuar 3 metra mbi qiell në një urë, apo jo?
 2. Seriozisht, kur djemtë bashkoheni, nuk është për të folur për ne, apo jo, por për të folur për karin tuaj.
 3. Hache është kthyer! Dje ai më shpëtoi, ai ishte në një motor pranë taksisë time. Ai ishte ai që ju dërgoi mesazhin.
 4. Hej, tip i ftohtë, princeshat na kanë njollosur duart për një kohë të gjatë dhe asgjë nuk ndodh! te deshiroj
 5. Ky njeri nuk është i madh, ai është glans. Po, sepse dreq, ai nuk do të qij, por ai ka një karin që arrin deri në gjunjë.
 6. Kam shkuar nga njëra anë në tjetrën, pa falur, pa falur vetveten, pa ecur përpara. Ku është sekreti i së ardhmes? Mund të jetë duke marrë një vështrim të mirë, dhe duke ecur përpara, shikoni nga afër, më shumë. Aq afër që mjegullia bëhet e mprehtë, bëhet e qartë.
 7. Ju mirepres ne plazhin tim privat. Tek i cili do të ketë qasje vetëm një grup i vogël i njerëzve të privilegjuar, ne. Aty ku mund të shijojmë shijen e hollë muzikore të mbretit tonë të barit të plazhit.
 8. Ju mund të më ndihmoni të pastroj këtë rrëmujë nëse dëshironi. Ndoshta nëse bëjmë një përpjekje mund të duket përsëri mirë. Varet nga ne të dy. Kjo nuk do ta bëjë më të lehtë (), por asgjë nuk është e pamundur Hugo.
 9. Sikur vetëm ai ta kishte ditur vërtet cilat ishin problemet tuaja. Strangeshtë e çuditshme ... Nëse mbase as nuk keni pasur kohë t’i kuptoni vetë. te deshiroj
 10. Djema, zbuloni njëherë e përgjithmonë se nuk na pëlqen të na bërtisni komplimente, më së paku meshkujt e tyre në një tufë. Dhe meqë ra fjala, ti i thua se nuk na pëlqen të jemi këmbëngulës, ose po, por me pak zgjuarsi.
 11. Më duket se në fund ai më vodhi vërtet.
 12. Ku është sekreti i së ardhmes? Mund të jetë të shikosh nga afër, të shkosh përpara, të shikosh më afër. Aq afër, saqë mjegullia bëhet e mprehtë, bëhet e qartë. Thjesht duhet t’i lini gjërat të ndodhin. Dhe tani do të ishte e qartë. Edhe pse nuk varet më nga unë.
 13. Miku është ai që hyn kur të gjithë të tjerët janë larguar.
 14. Ju mund të më ndihmoni të rregulloj këtë rrëmujë nëse dëshironi. Ndoshta nëse bëjmë një përpjekje, ajo mund të duket përsëri mirë. Varet nga ne, nga të dy. Sigurisht, nuk do të jetë e lehtë. Për ju që keni detyra shtëpie, por asgjë nuk është e pamundur Hugo. Dëgjon! Nuk mundem vetëm.
 15. Nëse më mbani, do ta shijoni më shumë.
 16. Fjalët e fundit që ai më tha ishin: Vajzat tona janë të mahnitshme dhe ne duhet të masim. Nëse e mendoni, është fraza perfekte para se të shkoni përgjithmonë.
 17. Unë ju kam lënë një CD me titull muzikë që motra ime ta qij.
 18. Ju duhet të falni. Dhe fal vetveten. Nderro faqe.
 19. Tani kur të filloj të mësosh përmendësh targën time, targa do të të dërgojë në adresën time dhe prej andej në numrin tim. Guximi mako.
 20. Macho e qetë që për një kohë të gjatë që princeshat na kanë njollosur duart dhe asgjë nuk ndodh. te deshiroj
 21. Kështu që njerëzit me të vërtetë ndryshojnë kur vendosin mendjen për këtë, vëllai i vogël.
 22. Unë nuk dua të pres mrekulli, vetëm që gjërat të ndodhin. Po. Jo po. Jo po. Jo po. Jo. Tani do të ishte e qartë për mua, por tani kjo nuk varet më nga unë, por nga ti. Unë të dua.
 23. It'sshtë sindroma e kampit veror. Ju shkoni në kampe dhe keni një kohë të shkëlqyeshme, verën më të mirë të jetës tuaj. Ju ktheheni në shtëpi dhe e kaloni tërë vitin duke menduar për kampin tjetër, për të përsëritur gjithçka, aq më mirë. Pastaj vjen, dhe gjithçka ndryshoi. Vitet më të mira ishin ato, më të mirat. Dhe ato nuk do të përsëriten kurrë.
 24. Kur dikush zhduket nga jeta juaj. Ju nuk mund ta shihni më atë person, ose mund të jeni në gjendje t'u tregoni atyre ato gjëra që ju kanë lënë dhe që dëshironi t'u thoni atyre. Ju merrni një laps, ia shkruani atij personi që u largua por nuk e dërgoni. E palosni, e afroni në flakë dhe e digjni.
 25. Shikojeni, si një qenush të braktisur. Çfarë mendonit se nuk do të vinte për t'ju kërkuar apo çfarë?
 26. Epo, mirë, mirë, çfarë kemi këtu, një pinjoll i bukur! Mendova se ishe një legjendë e shoferit të kamionit, por shoh që ekziston si sirene.
 27. Gjërat janë pak të mërzitshme këtu. Nuk e dija që ishe kthyer. Mirëseardhje Hej, tani po festoj me kolegët tuaj dhe po takohemi për darkë sonte në dyqanin e vjetër ushqimor. Pse nuk vini? ... Eja përtej. Ata do të jenë të ngazëllyer për të parë ju.
 28. Ah ne rregull! E shoh që jam në makinën time me një tip tipik që mendon se brekët tanë po bien sepse ju tregoni shaka të këqija, apo jo? Ndërsa ishim në një dosje të vetme duke pritur që ju të vini dhe të na shpëtoni me motorin tuaj.
 29. Na vjen keq shok. Mendova se duhej të shiheshit për tu mbyllur. I kam dehur të gjitha mirë?
 30. Sigurisht, nuk ka mbrëmje të mirë pa disa meze (). Së pari një vermut, por i tërhequr mirë, nga çezma e vjetër. Dhe tani një gazpacho, por me domate jeshile dhe pjepër. Dhe një djathë dhie por i fortë ()
 31. Jini shumë të kujdesshëm me këta, sepse ata janë më tradhtarë se nëna e tyre e ndyrë.
 32. Shikoni Hugo, nëse ka një gjë që nuk mund ta duroj janë njerëzit me modesti të rreme. A keni ndonjë gjë më të mirë se kjo? Pastaj për të punuar. Unë premtoj të mos i tregoj askujt që je baba i lidhur.
 33. Fal. Ju jeni ai që deklaroni dashurinë tuaj duke pikturuar dhjetë metra mbi qiell në një urë, apo jo?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.