35 mendime për kohë të vështira

Para se të shikoni këto 35 mendime për kohë të vështira, Do të doja që ju të shikonit një të shkurtër emocionale për depresionin tek të rinjtë.

Në këtë të shkurtër ata na tregojnë historinë e një të riu i cili duhet të përballet me vështirësitë në mjedisin e tij që e pengojnë atë të arrijë ëndrrat e tij:


Kur jeta stresohet, ne harrojmë gjërat që duhet të kujtojmë dhe kujtojmë gjërat që duhet të harrojmë. Unë ju lë me këto 35 mendime që mund t’i mbani mend kur ju duhen më shumë:

mendime për kohë të vështira

1) Ju nuk mund të ndryshoni atë që refuzoni të përballeni.

2) Askush nuk është perfekt. Secili prej nesh ka probleme kështu që mos e nënçmoni veten. Të gjithë po bëjnë luftën e tyre unike.

3) Të qash nuk do të thotë që je i dobët. Që nga lindja, ajo ka qenë gjithmonë një shenjë se ju jeni gjallë dhe plot potencial.

4) Në jetë nuk duhet të presësh që stuhia të kalojë, duhet të mësosh të kërcesh në shi.

5) Inat janë një pengesë për lumturinë tuaj. Lërini të shkojnë.

6) Asnjëherë mos e lini suksesin në kokën tuaj dhe kurrë mos lejoni që dështimi të marrë në zemrën tuaj.

jetoni pa ankth

7) Jeta është 10% çfarë ju ndodh dhe 90% se si reagoni ndaj asaj që ju ndodh.

8) Ju mund të mësoni gjëra të mëdha nga gabimet tuaja kur nuk jeni të zënë duke i mohuar ato.

9) Hiqni dorë nga shqetësimi për atë që të tjerët mendojnë për ju. Ajo që ata mendojnë se nuk është e rëndësishme. E rëndësishme është se si ndiheni për veten tuaj.

10) Kur njerëzit e tjerë ju trajtojnë keq, qëndroni vetë. Asnjëherë mos lejoni që hidhërimi të ndryshojë kush jeni.

11) Ju duhet të pranoni që disa gjëra nuk do të jenë kurrë tuajat dhe të mësoni të vlerësoni gjërat që janë vetëm tuajat.

12) Ndonjëherë lejojmë që probleme të vogla të mbizotërojnë në jetën tonë. Të akuzoheni disa cent më shumë është irrituese, por mos e lini të shkatërrojë ditën tuaj. Gjithmonë do të ketë pak probleme që ju irritojnë, sekreti është që të jeni në gjendje t'u jepni atyre nivelin e rëndësisë së vogël që meritojnë.


13) Të heqësh dorë nuk do të thotë gjithmonë të jesh i dobët, ndonjëherë kjo do të thotë që je mjaft i fortë dhe mjaft i zgjuar për t'u tërhequr.

14) Pyete veten nëse secila nga marrëdhëniet e tua të tërheq ose të ngre lart. Rrethohuni me njerëz pozitivë dhe të suksesshëm.

15) Kaloni më shumë kohë me ata që ju bëjnë të buzëqeshni dhe më pak kohë me ata që ndihen nën presion për t’i bërë përshtypje.

16) Ka disa gjëra më të mira në jetë sesa një bisedë e mirë, një lexim i mirë, një shëtitje e mirë, një përqafim i mirë, një buzëqeshje e mirë, ose një mik i mirë.

17) Mos u ndal në të kaluarën dhe mos u shqetëso për të ardhmen shumë gjatë. Jetoni në të tashmen.

18) Nuk ka rëndësi nëse i zgjidhni fjalët tuaja me kujdes, gjithmonë do të jetë dikush rreth jush që i keqinterpreton ato që thoni. Mos ngurroni të thoni atë që dëshironi.

19) Në mënyrë që të jemi krijues, duhet të humbasim frikën e të gabuarit.

20) Të mos marrësh atë që dëshiron ndonjëherë është një goditje e mrekullueshme e fatit.

21) Të jesh i madh nuk do të thotë që duhet të mbizotërosh mbi të tjerët. Kjo do të thotë që ju duhet të zotëroni potencialin tuaj.

22) Nëse jeni i apasionuar pas diçkaje, ndiqeni atë, pa marrë parasysh se çfarë mendojnë të tjerët. Kështu arrihen ëndrrat.

23) Nëse vazhdoni të bëni atë që po bëni, do të vazhdoni të merrni atë që po merrni.

24) Falja është një nga çelësat kryesorë të lumturisë.

25) Hakmarrja më e mirë është lumturia sepse asgjë nuk i lëndon kundërshtarët tuaj më shumë sesa t'ju shohin duke buzëqeshur.

26) Mbani një qëndrim pozitiv kur rrethoheni nga negativiteti. Buzëqesh kur shikon të tjerët të rrudhin fytyrën. Isshtë një mënyrë e thjeshtë për ta bërë veten të shkëlqyeshëm.

27) Nëse një person dëshiron të jetë pjesë e jetës tënde, ata do të bëjnë një përpjekje të dukshme për ta arritur atë. Mos u shqetëso të rezervosh një hapësirë ​​në zemrën tënde për njerëzit që nuk bëjnë përpjekje për ta pushtuar atë.

28) Ju nuk pendoheni për marrëdhëniet që nuk funksionojnë, sepse ato vetëm do t'ju ndihmojnë të gjeni partnerin e duhur për ju.

29) Bota reale nuk i shpërblen perfeksionistët. Shpërbloni njerëzit që bëjnë gjëra. Dhe mënyra e vetme për të bërë gjërat është të jesh i papërsosur 99% të kohës.

30) Asnjëherë mos gënjeni, madje as një gënjeshtër të bardhë. Ji i sinqertë, ji real dhe thuaj të vërtetën. Ky angazhim ju detyron të merrni vendime më të mira dhe të jeni një person më i fortë.

31) Mos u ndje fajtor për të qenë i zemëruar. Ndiheni fajtor për të qenët mizor.

32) Mos lutu kur bie shi nëse nuk lutesh kur dielli shkëlqen.

33) Gabimet ju japin mësime të rëndësishme. Gabimi i vetëm që mund t’ju ​​dëmtojë vërtet është të zgjidhni të mos bëni asgjë, thjesht sepse jeni shumë të frikësuar për të bërë një gabim.

34) Paraja është një burim i rinovueshëm. Nëse humbni pak para, mos u shqetësoni. Ju gjithmonë mund të bëni më shumë. Koha është më e vlefshme se paratë.

35) Asgjë nuk ju ndalon, përveç vetvetes. Ekziston vetëm një pyetje për t'i bërë vetes: "Çfarë do të bënit nëse nuk do të kishit frikë?" Mendoni për këtë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xami Bicajal dijo

  Shkëlqyeshëm ...

  1.    anonim dijo

   YJanë shumë të bukur, i kam dashur. dielli shkëlqen përsëri në jetën time… ..´´

 2.   ToNy Ccorimanya Licona dijo

  Mësoj ... Mësoj ... fjalë të shkëlqyera për tu mbajtur në mend ...

 3.   Miguel Franco N. dijo

  interesante ... për momentet më të vështira të jetës ...

  1.    Jasmine Pereyra Guerra dijo

   po eshte ne rregull i

  2.    Jochoca dijo

   Këshillat e mira më japin forcë dhe mençuri

 4.   Vilë Martha Elena Ecobedo dijo

  ne do të heqim qafe problemet

 5.   Cesar Pineda dijo

  Përshëndetje, këshilla shumë të mira për të dalë në këtë rrugë me shumë pengesa!

 6.   Miguel dijo

  me këmbëngulje kapërcehet çdo përshtatje e gabuar, e cila në planin afatgjatë bëhet përvoja e çdo qenieje të papërsosur.

 7.   David Alvarez dijo

  Me ndihmë të madhe!

 8.   Rocío Nava Fonseca dijo

  i shkëlqyeshëm për njerëz të pasigurt dhe të frikësuar me vetëvlerësim të ulët. Zbatimi i tyre secili do të jetë më i miri, kështu që ne do ta verifikojmë atë në jetën që bën secili prej nesh. me fat

 9.   yasmina dijo

  Unë kam rënë në dashuri me këtë blog, nuk ka asnjë ditë që unë nuk e lexoj atë. DHE KUR E BNI SHPENZOJ OR H. ISSHTIC VARSIA.
  Urime

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit shumë Yasmina. Këto lloj komentesh janë ato që më pëlqejnë më shumë. Ata më inkurajojnë të vazhdoj të punoj.

 10.   Wilson dijo

  Këto artikuj janë një ndihmë e jashtëzakonshme për ata që po kalojnë kohë të vështira, unë vërtet ju përgëzoj pasi lexova se ndiheni shumë më mirë.

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit Wilson, jam shumë i lumtur që këto artikuj ju ndihmojnë të ndiheni më mirë

 11.   Luis Contreras dijo

  Urime për këtë artikull, ju ndihmon shumë mendjen dhe sinqerisht e bëj ditën time! Sukses

  1.    Jasmine murga dijo

   Faleminderit Luis!

 12.   Shalë dijo

  Isshtë një dhuratë kjo listë. Unë kaloj një moment të vështirë dhe të trishtuar, por ju më keni bërë të mendoj se nuk është një humbje por një përvojë më shumë dhe se jam gati për atë që vijon.
  Faleminderit shumë!

 13.   Judith dijo

  Përshëndetje, emri im është Judith dhe më pëlqeu shumë faqja juaj në internet. Shikoni faktin që unë jam duke kërkuar për një frazë. Dua vetëm një por një që më përcjell një sërë idesh. Unë ju them idetë për të parë nëse dini ndonjë frazë që unë mund ta identifikoj me atë që dua. Dua një përzierje që thotë se ditët kalojnë shpejt dhe duhet të kënaqesh dhe të mos ndalesh te problemet, t'i zgjidhësh ato ose mos t'u japësh rëndësi sepse përndryshe jeta jote kalon. Buzëqeshi jetës para së gjithash. Dhe kurrë mos u dorëzo sepse nëse dëshiron mund t’i arrish të gjitha qëllimet e tua. Dhe që të gjitha problemet mësohen. Nëse nuk mund të gjeni një frazë që është me gjithë këtë që është shumë e vështirë hahaha më rekomandoni me këto parulla edhe nëse është veçmas. Faleminderit shumë dhe blog i shkëlqyeshëm.

 14.   JOSHUA dijo

  faqe shume e mire e kam perdorur kur kam prere te dashuren time

  1.    Dolores Ceña Murga dijo

   falënderim
   regards

 15.   noel Kastro dijo

  Unë ju falënderoj për dëshirën për t'u bashkuar me blogun tuaj. Unë jam duke kaluar periudha shumë të vështira me partnerin tim.

 16.   xhefri dijo

  Kam mësuar se duhet të jem transparent me ndjenjat e mia dhe duhet të jem një person pa pengesa në jetën time

 17.   Juanis Mora dijo

  Nuk ka ilaç më të mirë për dhimbjen time sesa të lexoj informacionin në këtë faqe ... Të vlerësoj veten time si një qenie njerëzore por mbi të gjitha si një grua. Urime !!!

 18.   Pablo Garcia-Lorente dijo

  "Jeta është 10% çfarë ju ndodh dhe 90% si reagoni ndaj asaj që ju ndodh" ... fraza fantastike me të cilën nuk mund të pajtohem më shumë. Një përqafim, Pablo

 19.   Teresa dijo

  Pikat 24 dhe 25 janë shumë të pranishme në mendjen time dhe unë duhet të mësoj t'i zbatoj ato në praktikë, reflektime shumë të mira dhe të ndihmoj për të kaluar kohën time të keqe, faleminderit

 20.   lisset dijo

  Shtë një motivim i pamasë. Fraza të lezetshme

 21.   Ndonjë dijo

  Shtë e nevojshme të kaloj nëpër probleme shumë herë për të ditur se cili është realiteti im dhe sa i sigurt jam për veten time se mund të largohem.

 22.   Ann dijo

  Shkëlqyeshëm Faleminderit shume.

 23.   David Osorio nga Mazariego dijo

  ajo rrugë më duket e njohur, megjithatë lundrojmë me fjalë si i njëjti det që kemi
  Të mbushur me shumë këshilla dhe nuk veprojmë kryesisht duket se i duam viktimat

 24.   Petronilla Tinoco dijo

  Pershendetje! mendime të këndshme ... sot dhe unë pata një ditë të wsos që dëshiron të mos jesh qenie njerëzore se je person i mirë, i përzemërt dhe se jep gjithçka për të gjithë ... Kam ardhur të mendoj dhe të ndryshoj duke qenë një wgoist. Unë do të vazhdoj të jem vetvetja, nuk do të lejoj që hidhërimi të ndryshojë personin që jam. Reflektime të këndshme, shumë faleminderit