Rishikimi i librit «4 çelësat»

"Katër çelësat: hapni derën e lirisë tuaj të brendshme" është një libër i shkruar nga Denise Marek dhe Sharon Quirt. Shtë një libër i lehtë për t’u lexuar. Faqet e saj japin një njohuri të madhe të qenies njerëzore dhe do t'ju ndihmojnë të bëni ndryshime të mëdha brenda vetes.

Rishikimi i libritImagjinoni sikur ju është dhënë çelësi për të hapur atë derë në trurin tuaj që do t'ju lejojë ta përdorni atë 100%. Tani përdorim vetëm 15% të trurit tonë.

Duke u kthyer te libri, ky çelës ka 4 brava dhe autorët ju japin 4 çelësat në mënyrë që ta hapni. Bëhet fjalë për hapjen e një vendi që ju lejon të liroheni nga frika dhe shqetësimet tuaja. Hapja e asaj dere do t'ju sigurojë paqen që ju nevojitet në mënyrë që të mund të shijoni jetën.

4 çelësat

Autorët kanë vendosur 4 emra në këto çelësa. Çdo çelës ju afron pak me atë paqe të brendshme dhe secili çelës është një metaforë për një ndryshim që duhet të bëni nëse doni të përmirësoni cilësinë e jetës suaj:

1) Çelësi i ndërgjegjësimit: falë këtij çelësi do të bëheni më pak egoist.

2) Çelësi i pranimit: Me këtë çelës do të mësoni të pranoni vërtet veten ashtu siç jeni dhe të pranoni të tjerët, me gjërat e tyre të mira dhe të këqijat e tyre.

3) Çelësi i faljes: përvojat tuaja të së kaluarës mund të kenë shënuar karakterin tuaj. Ky çelës do t'ju ndihmojë të pajtoheni me të kaluarën tuaj.

4) Çelësi i lirisë: Ky është çelësi që do t'ju japë mundësinë të jetoni jetën që dëshironi.

Shijoni këtë libër! 😉


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Tabernakulli Torres dijo

    Këta libra janë shumë motivues për të ndryshuar mënyrën tonë të të menduarit për gjërat dhe kështu të shohin jetën nga një këndvështrim tjetër.