45 rezoluta për vitin 2.011

Një vit i ri po afron, është i prekshëm në atmosferë. Unë shpresoj shumë për vitin 2.011.

Dhe ti? Si e përballeni këtë 2.011? Si e doni? Çfarë synimesh keni në mendje? Çfarë kujtimesh doni të ndërtoni? Çfarë ndikimi doni të krijoni te të tjerët? Jam i sigurt që ky 2.011 do të jetë viti juaj më i mirë, veçanërisht nëse ndiqni këtë blog :-).

Ju mund të filloni duke veshur qëllime që do të përmirësojnë cilësinë e jetës tuaj dhe veprojnë në përputhje me rrethanat. Siç tha Zig Ziglar: “Ju duhet një plan për të ndërtuar një shtëpi. Për të ndërtuar një jetë, është edhe më e rëndësishme të kesh një plan ose një qëllim ".

Për të njëjtën arsye, unë ju rekomandoj që të mendoni për atë që dëshironi për veten tuaj në vitin 2011. Këtu është një listë me 45 qëllime. Sigurisht, vendosja e qëllimit nuk është e kufizuar vetëm në fillim të vitit, ajo mund të vendoset në çdo kohë të vitit:
45 rezoluta për vitin 2.011
1) Vendosni objektiva të besueshëm sipas mundësive dhe realitetit tuaj.

2) Kaloni më shumë kohë me familjen.

3) Zgjeroni rrethin tuaj shoqëror, gjeni miq të rinj!

4) Jini më të organizuar.

5) Ushtroni dhe mbani një rutinë trajnimi.

6) Humbni peshë: arrijnë peshën ideale.

7) Hani më shëndetshëm.

8) Upohu herët çdo ditë.

9) Jini të përpiktë.

10) Shprehni mirënjohjen tuaj për njerëzit që doni.

11) Bëni punë vullnetare.

12) Vazhdoni të stërviteni, edukoni veten, përvetësoni më shumë njohuri.

13) Mësoni anglisht ose përmirësojeni atë.

14) Kultivoni të paktën një aftësi të re që ju lejon të bëni punën tuaj më mirë.

15) Jini bujarë emocionalisht.

16) Ndaloni pirjen e duhanit (një klasik).

17) Lidhuni përsëri me miqtë e vjetër.

18) Rinovoni dhomën tuaj, inspirim personal parajsë.

19) Mos fol keq për askënd.

20) Ndaloni të ankoheni.

21) Bëhu një person më pozitiv.

22) Bëhu vetvetja.

23) Lexoni më shumë libra.

24) Lexoni artikullin ditor të blogut tim

25) Udhëtoni atje ku keni dashur gjithmonë.

26) Ofroni performancën tuaj më të mirë në punë.

27) Gjetja e pasionit tuaj të vërtetë.

28) Gjeni shoqen tuaj të shpirtit.

29) Përfundoni borxhet tuaja ose vendosni mjete juridike efektive për t'i zvogëluar ato.

30) Kurseni më shumë para.

31) Ndihmoni njerëzit e tjerë të arrijnë ëndrrat e tyre.

32) Çlirohuni nga rrëmujat.

33) Regjistrohuni për një kurs që ju intereson (vallëzim, not, fotografi, dizajn ueb, kitarë, yoga, Pilates, etj).

34) Pini më shumë ujë.

35) Ulni konsumin e alkoolit.

36) Mësoni të shihni anën pozitive të gjithçkaje.

37) Bëni çdo sfidë një mundësi.

38) Lëri barrët e së kaluarës.

39) Meditoni çdo ditë.

40) Shkruaj një libër.

41) Vizitoni një vend që nuk keni qenë kurrë.

42) Mos e ndëshkoni veten vazhdimisht.

43) Duaje veten pak më shumë.

44) Merrni kohë për të pushuar dhe rinuar çdo javë.

45) Jeto çdo moment në maksimum! 🙂


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.