5 librat më të shitur të vetë-ndihmës

Cilët janë 5 librat më të shitur në treg autoayuda? Këtu është përgjigjja:

1) "Si të fitojmë miq dhe të ndikojmë tek njerëzit" nga Dale Carnegie.

15 milion kopje shitet ne te gjithe boten.

 

Ky është gjyshi i të gjithë librave të aftësive shoqërore. Wasshtë botuar për herë të parë në vitin 1937 dhe është pioniere në këtë lloj libri. Vazhdon të jetë një libër reference për këtë temë.

2) "7 zakonet e njerëzve shumë efektivë" nga Stephen R Covey.

12 milion kopje.

Dr. Stephen R. Covey është bashkëthemeluesi i Franklin Covey, kompania më e madhe në botë për udhëheqjen dhe menaxhimin e organizatës. "7 zakonet e njerëzve shumë efektivë" është renditur në numrin 1 më të shitur në New York Times, pasi ka shitur më shumë se 12 milion kopje në 32 gjuhë dhe 75 vende të botës.

3) "Psikologjia e Re e Dashurisë" nga M. Scott Peck.

10 milion kopje.

Një tjetër nga punët pioniere të kësaj industrie shumë-miliardë dollarëshe të vetë-ndihmës. Botuar në 1978, mesazhi i saj kryesor është si vijon: kjo jetë është e komplikuar dhe kur e përvetësojmë këtë realitet, e brendësojmë dhe familjarizohemi, jeta bëhet më e mirë për ne.

Beenshtë përkthyer në 23 gjuhë.

4) "Burrat janë nga Marsi dhe Gratë janë nga Venusi" nga John Grey.

10 milion kopje.

Libri i parë i John Gray (1992). Beenshtë përkthyer në 43 gjuhë.

5) "Shitësi më i madh në botë" nga Og Mandino.

10 milion kopje.

Og Mandino ishte një njeri që jo vetëm praktikonte atë që predikonte, por gjithashtu frymëzoi miliona njerëz të ndiqnin shembullin e tij. Më shumë se 50 milion kopje janë shitur midis të gjithë librave të tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Enrique Morales dijo

  Informacion i shkëlqyeshëm, do të përpiqem t'i kërkoj në libraritë lokale për të studiuar secilin prej tyre, mendoj se pas

 2.   Imazhi i mbajtësit të vendit të Francisco Alvarez dijo

  E vërteta është se dy të parat janë të jashtëzakonshme! Kam pasur mundësinë t’i lexoj dhe më pëlqente shumë përmbajtja e tyre, veçanërisht pasi më pëlqen zhvillimi personal dhe profesional, ato janë lëndë për të cilat jam i apasionuar. Unë do të kërkoj informacion në lidhje me të tjerët faleminderit shumë për listën! pershendetje Francisco Alvarez

 3.   Joshua Rodriguez dijo

  ca libra te mire

 4.   Katy murillo guzman dijo

  "SI T W FITOJN F SHOKENT ... .." dhe "BURRAT JAN F NGA MARS DHE Gratë NGA VENUSI" janë libra shumë pasurues dhe na ndihmojnë të shohim jetën dhe njerëzit në një mënyrë më të mirë, unë i rekomandoj ata