Georgia Rankin, adoleshenca më e vogël në Mbretërinë e Bashkuar

gjeorgjia rankin

Georgia Rankin ka një formë të rrallë të dysplasia skeletore, quhet edhe xhuxhizëm. Ajo është e gjatë vetëm 81 centimetra. Megjithatë kjo nxënëse jeton jetën si çdo adoleshente tjetër.

Pavarësisht se ka një sëmundje që ka hutuar mjekët në të gjithë botën, Georgia është e vendosur të jetë si çdo vajzë tjetër adoleshente që shkon në mbrëmjen e shkollës së mesme dhe luan në plazh.

Georgia ka lindur me një formë të rrallë të dysplasia skeletore, që do të thotë se kockat e saj ishin shkrirë përgjithmonë së bashku kur ajo ishte një vajzë e vogël.

Gjeorgjia Rankin

[Shkoni poshtë për të parë VIDEO e Gjeorgjisë]

Në fillim, prindërve të tij u tha se ai nuk do të mbijetonte tej adoleshencës së tij. Megjithatë, për momentin, Georgia është një adoleshente në ikje dhe e gëzueshme. Tani mjekët besojnë se ai mund të bëjë një jetë normale.

Kjo studente e Warrington ka gjetur një fustan të bukur me xhevahire, të bërë për një vajzë tre vjeçare, për mbrëmjen e maturës.

Ajo ka një rreth të ngushtë miqsh të cilët e quajnë Lil G. dhe ata po përpiqen të mbledhin 22.000 € për t'i blerë asaj një karrocë përshtatur posaçërisht për të.

[Ju mund të interesoheni për historinë e miqësisë të Owen Howkins dhe qeni i tij]

Ajo i tha Daily Mirror:

Harroj që jam e vogël. Unë e shoh veten njësoj si të gjithë të tjerët.

Prindërit e saj kishin frikë se diçka nuk ishte në rregull kur panë se vajza e tyre kishte probleme në këmbë dhe ishte më e vogël se fëmijët e tjerë.

Georgia dhe prindërit e saj

Operacioni i tij më i fundit ishte në tetor të vitit të kaluar dhe zgjati pesë orë. Kirurgët paraqitën majat e pabarabarta të kockave të kofshës për t'i bërë ato më të rrumbullakosura dhe zvogëlojnë dhimbjen e vazhdueshme që pësoi Gjeorgjia

Gjeorgjia Rankin

Prindërit e saj po ndihmojnë vajzën e tyre të rritet 22.000 euro për të blerë karrocën që është përshtatur posaçërisht për trupin e tij të vogël. Një fushatë e mëparshme preku tashmë zemrat e njerëzve të qytetit të tyre të lindjes dhe ata arritën të grumbullonin 4.800 euro para Krishtlindjeve.

Familja dëshiron të përdorë paratë në fund të këtij viti për të ndihmoni Xhorxhia të arrijë ëndrrën e saj për të udhëtuar në Florida dhe për të notuar me delfinët.

Nëse ju pëlqente historia e Gjeorgjisë, ndani atë me miqtë tuaj!


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.