51 fraza të arritjeve

Arritjet e kompanisë

Gjithkush dëshiron të arrijë në jetë, sepse kjo i bën ata të mbushen me krenari dhe kënaqësi. Të arrish arritje do të thotë të arrish qëllime dhe prandaj; suksesi, por sekreti i këtyre arritjeve është pa dyshim ... shijoni rrugën. Për të kuptuar arritjet, bëjini vetes pyetjet vijuese: Ku dëshironi të jeni për 10 vjet?

Jeta mund të duket e gjatë, por në të vërtetë është shumë e shkurtër… Por ke mjaft kohë për të bërë gjëra të mëdha. Arritja nuk është çështje fati, kjo varet nga qëndrimi juaj, përpjekja juaj, mënyra se si përqendroheni. Tjetra do t'ju tregojmë disa fraza të arritjeve në mënyrë që të keni motivim të mjaftueshëm ose që të gjeni atë që ju mungon për këtë në këtë mënyrë. Nëse doni të jeni të suksesshëm, duhet të bashkoheni me njerëz të tjerë të suksesshëm.

Fraza të arritjeve për motivimin tuaj

Mos i humbisni këto fraza ... ideali është që t'i shkruani në mënyrë që të mos i harroni dhe t'i lexoni kurdo që të jetë e nevojshme për të gjetur atë impuls që ju mungon ... Ju do të jeni në gjendje të kapërceni kufijtë tuaj dhe të sfidoni bindjet tuaja për të realizuar gjithçka për të cilën jeni të aftë!

 1. Për të jetuar një jetë krijuese, ne duhet të humbasim frikën tonë për të qenë gabim.-Joseph Chilton
 2. Pika fillestare e të gjitha arritjeve është dëshira.-Kodra e Napoleon.
 3. Ju duhet të pranoni përgjegjësinë për veprimet tuaja, por jo meritat për arritjet tuaja.-Denis Waitley.
 4. Arritjet e një organizate janë rezultat i përpjekjeve të kombinuara të secilit individ.-Vince Lombardi.
 5. Unë jam gjithmonë duke bërë gjëra që nuk mund t'i bëj. Kështu mund t'i bëj.-Pablo Picasso.
 6. Suksesi është ajo treshe e vjetër: aftësi, mundësi dhe guxim. Charles Luckman
 7. Nuk ka sekrete për suksesin. Kjo arrihet duke u përgatitur, duke punuar shumë dhe duke mësuar nga dështimi. Colin Powell
 8. Të gjitha ëndrrat tona mund të bëhen realitet, nëse kemi guximin t'i ndjekim ato.-Walt Disney
 9. Nëse bëni atë që keni bërë gjithmonë, do të arrini atë që keni arritur gjithmonë.-Tony Robbins
 10. Një qëllim jo gjithmonë është bërë për tu arritur, ai shpesh shërben si diçka për të synuar.-Bruce Lee
 11. Optimizmi është besimi që çon në arritje. Asgjë nuk mund të bëhet pa shpresë dhe besim.-Helen Keller
 12. Të gjithë burrat që kanë arritur gjëra të mëdha kanë qenë ëndërrimtarë të mëdhenj. - Orison Swett Marden
 13. Qëllimi juaj duhet të jetë larg arritjes, por jo larg syve.-Denis Waitley
 14. Nëse nuk e vlerësoni kohën tuaj, as të tjerët nuk do ta vlerësojnë. Ndaloni dhënien e kohës dhe talenteve tuaja. Vlerësoni atë që dini dhe filloni të tarifoni për të.-Kim Garst merrni arritje
 15. Një arritje e madhe gjithmonë ndodh në kuadrin e pritjeve të mëdha.-Charles Kettering
 16. Ata që janë mjaft të çmendur për të menduar se mund të ndryshojnë botën, janë të aftë ta ndryshojnë vërtet atë.- Steve Jobs
 17. Të gjitha arritjet e mëdha kërkojnë kohë. - Maya Angelou
 18. Ato që na duken si sprova të hidhura janë shpesh bekime të maskuara. - Oscar Wilde
 19. Distanca midis çmendurisë dhe gjeniut matet vetëm me suksesin.- Bruce Feirstein
 20. Ekziston vetëm një gjë që e bën një ëndërr të pamundur të arrihet: frika e dështimit.-Paulo Coelho.
 21. Atë që mendja mund të konceptojë dhe besojë, dhe dëshira e zemrës, ju mund ta arrini.-Norman Vincent Peale.
 22. Të gjithë burrat që kanë arritur gjëra të mëdha kanë qenë ëndërrimtarë të mëdhenj. - Orison Swett Marden.
 23. Në kohë vështirësish, ne nuk duhet t'i harrojmë arritjet tona.-Mao Ce Dun
 24. Kush do të jesh nesër fillon me atë që je sot.-Tim Fargo
 25. Suksesi duket se është kryesisht çështje këmbëngulje pasi të tjerët të kenë braktisur shkollën. William pendë
 26. Të gjitha arritjet e mëdha kërkojnë kohë.-Maya Angelou
 27. Sa më e madhe të jetë vështirësia, aq më e madhe është lavdia për ta kapërcyer atë. Detarët e aftë e fitojnë reputacionin e tyre nga stuhitë dhe stuhitë.-Epictetus.
 28. Me gjithë përqendrimin tuaj në qëllimin tuaj, ju do të arrini nivele arritjesh që nuk i keni menduar kurrë.-Catherine Pulsifer.
 29. Rreziku më i madh për shumicën prej nesh nuk është se qëllimi ynë është shumë i lartë dhe ne nuk do ta arrijmë atë, por që ai është shumë i ulët dhe ne do ta arrijmë atë.-Michelangelo.
 30. Për të qenë i suksesshëm në arritjen e një gjëje vërtet të shkëlqyeshme, duhet ta dëshirosh shumë, në mënyrë që të mos ketë asnjë alternativë tjetër.-Karen Barret.
 31. Asgjë domethënëse nuk u arrit nga përpjekjet individuale. Shikoni poshtë sipërfaqes dhe do të shihni se të gjitha aktet e vetmuara në dukje janë me të vërtetë produkt i punës në ekip.-John C. Maxwell.
 32. Pa rritje dhe progres të vazhdueshëm, fjalë të tilla si përmirësimi, arritja dhe suksesi nuk kanë kuptim.-Benjamin Franklin.
 33. Sa herë që dëshironi të arrini diçka, mbani sytë hapur, përqendrohuni dhe sigurohuni që të dini saktësisht se çfarë dëshironi. Askush nuk mund ta godasë shënjestrën me sy të mbyllur.-Paulo Coelho. arritja e qëllimeve
 34. Të vetmet arritje të njeriut që vlejnë janë ato që janë të dobishme nga ana shoqërore.-Alfred Adler.
 35. Unë jam një besimtar i madh i fatit dhe kam parë që sa më shumë të punoj, aq më me fat jam.-Thomas Jefferson.
 36. Të rinjtë tregojnë atë që bëjnë, të moshuarit atë që kanë bërë dhe njerëzit budallenj atë që dëshirojnë të bëjnë.-Proverb francez.
 37. Mundohuni të mos bëheni një njeri me sukses, por një njeri me vlerë.-Aristoteli.
 38. Hapi i parë: kini një objektiv të qartë. Hapi i dytë: keni burimet e nevojshme për të arritur atë që dëshironi.-Aristoteli.
 39. Kur është e qartë se objektivat nuk mund të arrihen, mos rregulloni objektivat, rregulloni hapat që duhet të ndiqni.-Konfuci.
 40. Nëse dëshironi të bëni një jetë të lumtur, lidheni atë me një qëllim, jo ​​me gjëra ose njerëz.-Albert Einstein.
 41. Për të shpëtuar gjithçka, ne duhet të rrezikojmë gjithçka. - Fridrich Schiller.
 42. Ju nuk mësoni të ecni duke ndjekur rregullat. Ju mësoni duke bërë dhe duke rënë pa pushim.-Richard Branson.
 43. Mos u dorëzo kurrë. Dita e sotme është e vështirë, nesër do të jetë më keq, por pasnesër dielli do të lindë.-Jack Ma.
 44. Gjithmonë mund të gjesh një zgjidhje nëse përpiqesh mjaftueshëm.-Lori Greiner.
 45. Dreamndrra e secilit prej nesh mund të realizohet nëse thjesht kufizohemi në të dhe punojmë shumë.-Serena Williams.
 46. Ju mund të bëheni me të vërtetë të përsosur vetëm në diçka që doni. Mos i bëni para qëllimin tuaj. Në vend të kësaj, ndiqni gjërat që ju doni dhe bëjini ato aq mirë sa njerëzit nuk mund të ndalojnë së shikuari ju.-Maya Angelou.
 47. Historitë e njerëzve të suksesshëm na mësojnë se pengesat dhe betejat janë gurët kryesorë të suksesit.-Michal Stawicki. durim për të arritur
 48. Ne me vetëdije mund të vendosim të dëshirojmë ose të duam diçka, por nëse në mënyrë të pavetëdijshme shumë mendime negative drejtohen në mënyrë të pakontrollueshme në thellësitë e mendjes tonë nënndërgjegjeshëm, ne kurrë nuk do të arrijmë atë që duam. -Beni Zhang.
 49. Mënyra më e lehtë për të krijuar qëllime është duke iu përgjigjur pyetjeve të mëposhtme: Çfarë dua? Kur dua ta arrij atë? Ku jam sot dhe çfarë më duhet për të arritur qëllimin tim? -Catherine Pulsifer.
 50. Nuk ka asnjë distancë që nuk mund të udhëtohet, as një qëllim që nuk mund të arrihet.-Napoleon Bonaparte.
 51. Një person zakonisht bëhet ai që mendon se është. Nëse vazhdoj t’i them vetes se nuk mund të bëj diçka, mund të përfundoj të mos jem në gjendje ta bëj. Përkundrazi, nëse kam besimin se mund ta bëj, me siguri do të fitoj aftësinë për ta bërë atë edhe nëse nuk do ta kisha në fillim. Gandi.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.