50 frazat më të mira të Kirit dhe Persianëve

Ciro dhe persët

A i njihni Kirun dhe Persët? Isshtë një grup rok argjentinas që u themelua në vitin 2009 dhe përbëhet nga Andrés Ciro Martínez dhe muzikantët që e shoqërojnë atë. Ai ka shumë këngë të njohura që ndjekësit e tij i pëlqejnë si "Para dhe Pas" ose "Ju do të vallëzoni". Grupi ka fituar disa çmime gjatë karrierës së tyre, duke përfshirë 2 Çmime Carlos Gardel.

Nëse e njihni grupin është e mundur që ju pëlqen muzika juaj ose ndoshta nuk i njihni ato dhe kjo është një mundësi e mirë për të zbuluar një stil të ri muzikor dhe një bandë rock që funksionon për 11 vjet dhe i bën ndjekësit e saj të këndojnë.

Fraza të Kirit dhe Persianëve

Mos harroni disa nga frazat e tij nga këngët e tij më poshtë në mënyrë që të merrni një ide se si është muzika e tij dhe mbi të gjitha, për të kuptuar se cili është stili i tij i të menduarit kur kompozon këngët dhe dëshiron t'u transmetojë mesazhe ndjekësve të tij. Shpresojmë t'ju pëlqejnë.

Ciro dhe persët

 1. Nuk është falas ose kalimtare, nuk është gënjeshtër ose është e vërtetë. Parajsa në Alcatraz, është dashuria e ndaluar.
 2. Ku të shkojnë sytë, më çojnë këmbët.
 3. Ju shqyen, shqyen shiritat nga rrobat tuaja. Dhe mos e kap buzëqeshjen tënde të bardhë, nuk mjafton nëse ka lëkurën tënde.
 4. Unë ngjitesha te kolltuku që ishte poshtë një pasqyre dhe nga atje hidhesha te kolltuku para meje, i cili po më priste dhe të ndiqte ty, të ndiqte ty.
 5. Vizioni është i turbullt, unë po zbres në autostradë, duart tuaja nuk do të vijnë.
 6. Ju po kërkoni një zemër që mund të rrahet. Ju po kërkoni dhe unë dëgjoj një rrahje të ngjashme.
 7. Më jep në këtë xhungël një vend që të mund të ngjitesh në majën e pemës më të madhe, për të parë një qiell larg premtimeve të zbrazëta, zilisë, lakmisë dhe dashurisë së rreme.
 8. Timeshtë koha për të filluar, uh, hap pas hapi, duke ecur. Eja era kundër ose pro, hap pas hapi, me besim dhe me guxim.
 9. Edhe nëse nuk mund ta gjesh zërin tënd, edhe nëse ata të paguajnë me enët me oriz, edhe nëse trembesh dhe mund të bësh, dinjiteti nuk humbet, e di.
 10. Nëse të pashë përsëri, këmbëngul, do të të dua gjithmonë. Unë insistoj, edhe nëse koha thotë jo, unë insistoj, kjo dashuri nuk do të vdesë kurrë.
 11. Nga kaq shumë ecje, harrova të mendoj se po më prisje.
 12. Ai kërkoi dhe më tregoi dëshira, unë solla realitetin. Unë i thashë, i ulur në shtrat: e kuptove, sot po largohesh.
 13. Nuk ka një destinacion të njohur, por një shishe mbetet dhe ka një shenjë të mirë.
 14. Më jep në këtë xhungël një vend që të mund të ngjitesh në majën e pemës më të madhe, për të parë një qiell larg premtimeve të zbrazëta, zilisë, lakmisë dhe dashurisë së rreme. Ciro dhe persët
 15. Nga horizonti, duke arritur majën, ndonjëherë nuk di ku të shkoj. Nëpër male, shkretëtira, rrugë dhe autostrada, këmbët e mia do të të ndjekin.
 16. Po bie në vështrimin tënd sikur bie një ujëvarë. Po biem, nuk e kuptoj, aq e zhveshur sa era.
 17. Më shumë alkool, për të shpëtuar nga ky ferr, më shumë alkool, një puthje do të ishte më mirë.
 18. Sikur sytë e mi të ishin gjemba, lëkura juaj do të ishte një sitë, një sixhade. Nëse gishtat e mi do të ishin shigjeta, trupi juaj do të ishte një mbresë.
 19. Kaq shumë vetmi, të gjithë të lidhur, fëmijë të ekranit, të mirëpritur në treg.
 20. Sa kënaqësi të të shoh përsëri, i themi njëri-tjetrit pa folur. Sot gjithçka fillon përsëri dhe do të jetë ajo që ishte tashmë.
 21. Shikoni në sy pa u menduar më pas, dhe shihni hënën pa errësirë, errësirën e shpirtit që nuk na lejon ta shohim.
 22. Në errësirën e vjetër, mos kërkoni atë që nuk është më atje. Ka gjithmonë një mënyrë të re për të bërë.
 23. Rrahjet tona të zemrës ishin të shpejta, ishte e thjeshtë për t’u puthur. Po të shihte dhe ndjeje ritmin, vetëm duke kërcyer.
 24. Me vetëtimën do të shkoj, por gjithmonë do të kthehem të të kërkoj.
 25. Sepse këtu unë jam babai dhe ishte gjithmonë e qartë për mua, fëmijët një ditë largohen, sepse është një fat i shënuar.
 26. Rrezet e ankthit bien mbi mua. Kur jam me ju, di vetëm të ndjehem.
 27. Ata mund të vrasin zërin, ata mund të djegin kombin tuaj, ata mund të fshehin atë që do të jetë kujtesa.
 28. Shpirti im është shqyer në shirita dhe mendja ime është me re. Nuk mund të jesh një komoditet më i mirë nëse nuk më jep më shumë. Ciro dhe persët
 29. Ajo vjen nga larg dhe nga loja me iluzionin tënd, ti po kërkoje lirinë dhe tani si të shpëtosh nga ky burg.
 30. Tani që jeni zhdukur, të gjithë ndiejnë të njëjtën etje.
 31. Ai që dëshiron të dijë do ta dijë që ai zgjedh të jetë i denjë ose i poshtër.
 32. Padashur, po kërkoja një grua që ishte era, ishte era në tempullin tim.
 33. Dhe megjithëse nuk doja, ose nuk dija të shihja, koha ju tregon: shikoni kush është kush.
 34. Pra ideale, ajo buzëqesh. Një park plot diell. Çfarë është ajo që keni që nuk ju lejon të mendoni.
 35. Ajo është aq indiferente saqë tashmë më lëndon. Një luan i lidhur nga këmbët me shirit ngjitës.
 36. Goodshtë mirë të kesh një ëndërr, por është më mirë të kesh dy. Bëni një vend shumë të madh, ju vendosni për tjetrin.
 37. Unë i njoh fëmijët, ata flasin për gratë. Unë kam atë që kam, kam gjithçka që ata duan. Ju më përqafuat dhe më lëpini në çdo plagë, dhe në çdo plagë.
 38. Burrat flenë një ëndërr kënaqësie sot dhe nuk e dinë se ku do të zgjohen nesër.
 39. Sytë e mi të hapur nuk të panë më, nuk do të të harrojnë kurrë.
 40. Dhe ai la pas vargje të trishtuara që i dëgjoj brenda meje.
 41. Nëse është ftohtë, zhvishesh, nëse është natën, zgjohu. Ata të fusin në shtrat kaq herët dhe nuk të zë gjumi më.
 42. Ju pëlqen të ngjiteni, të pëlqen të zbresësh. Dhe ju pëlqen të shkoni më tej. Se lini pas atë që ishte fikur, atë që nuk është më atje.
 43. Ajo është kaq e vetmuar, shikojeni atë. Në sytë e saj ka kënaqësi, shikojeni, kur të bën të dashurohesh.
 44. Por nuk ka problem, mami. Nuk ka rëndësi, të jesh mes këmbëve, bebe, komoditet.
 45. Ju do të kërceni, sikur të ishte natën e fundit. Ju do të kërceni, sikur askush nuk po e shikon. Ju do të vallëzoni sepse nuk ka tjetër përveç këtij momenti.
 46. Ata e duan të urtin tënd kur të kanë më shumë se diellin tënd. Ata e duan frikën tuaj, jepjani penalltitë tuaja për këngën e tyre.
 47. Jam e nxehte, jam e larget, jam cfare te duash, sa here te duash jam. Unë do të jem kukulla juaj e fryrë, unë jam skllavi juaj, mbreti juaj, shefi juaj.
 48. Vazhdoni dhe mos u dorëzoni, me kokëfortësi. Vazhdoni dhe mos u dorëzoni, nuk ka zgjidhje. Vazhdoni dhe mos u dorëzoni, ju mund të jeni mbreti, por të nesërmen një tifoz pa lëkurë.
 49. Ajo më liron dhe nuk i shpëtoj dot. Ai më shikon, hapet pa u ngutur.
 50. Ju do të jeni paqja ime për vetëm disa orë, larg gjithçkaje, një geisha në hije, muzikë në hije dhe imazhi ynë në ekranin blu.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.