“Duhet të më duan, a është e vërtetë?” Libër i rekomanduar

Bajron Katie * Ed. Faro

Bcn 2012 * 224 f. * 16 euro

Në librin e saj të fundit, Katie përqendrohet në një nga nevojat që na shkakton më shumë probleme: dëshira për dashuri ose miratim. Për t'i marrë ato, ne bëjmë gjëra të pafundme të vetëdijshme ose të pavetëdijshme. Dhe kur mendojmë se ata po na mohojnë, ne jo gjithmonë reagojmë me mençuri.

Puna futet në atë territor të gjerë nga situatat e shumta që Bajron Katie ndihmoi për të zgjidhur falë pyetjeve të tij sagacioze dhe të drejtpërdrejta për çdo person, duke mos dhënë kurrë sugjerime ose këshilla. Ajo është krijuese e një metode ("Puna") që nga vetëm 4 pyetje mëson të vihen në dyshim mendimet që dikush ka për jetën e tij ose për veten e tij dhe t'i zëvendësojë ato me ato më të barabarta.

Një virtuoz i vërtetë në artin për të ndihmuar çdo qenie njerëzore për të gjetur të vërtetën dhe paqen brenda vetes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.