25 frazat më të mira të "Thirty, Fantastic Single"

Të tridhjetat, Single fantastike

"Treintona, Soltera y Fantástica" është një film meksikan me protagonist Bárbara Mori dhe drejtuar nga Chava Cartas, lëshuar në vitin 2016. isshtë shumë i suksesshëm dhe kushdo që shikon filmin pa dyshim që gëzon çdo sekondë.

Filmi flet për një grua që hedh poshtë propozimin e partnerit të saj për t'u martuar dhe përfiton nga statusi i saj i ri beqar për të ripërcaktuar veten si një grua moderne dhe e pavarur. Inés, protagonistja e saj nuk do të ju lërë indiferentë gjatë gjithë filmit.

Fraza që do t'ju pëlqejnë nga "Tridhjetë, Single Fantastike"

Më poshtë mund të gjeni disa fraza për të cilat mund të mendoni nëse doni të shihni filmin, nëse mund të jetë sipas dëshirës tuaj ose jo. Pavarësisht nëse shihni film apo jo, frazat mund t'ju bëjnë të mendoni sepse ato janë të drejta në shumë nga fjalët e tyre ... Mos humb detaje!

Tridhjetë, Single Fantastike

 1. Sikur të mos mjaftonte gjithçka që duhet të mësonim në jetë, mbi të gjitha duhet të përballemi me problemin e tmerrshëm të mos mësimit të asaj që tashmë dinim dhe nuk na shërben, të fshirjes së skedarëve të mëparshëm që tashmë janë vjetëruar.
 2. Më vonë, me pak distancë, perspektivë dhe shumë analiza, kuptova se kishte shumë gjëra që kisha shpikur dhe se nuk ishin aq serioze, por në atë moment (...) mendova se familja ime më shihte si një çështja e humbur.
 3. Thatshtë se nuk kam pse të jem me askënd. Kush më bindi ndryshe? Me çfarë argumenti?
 4. Me një vëmendje minimale, është e mundur të merret me mend nga shkëmbimet më të hershme se për çfarë i takon beqaria e personit para nesh dhe ajo që mbetet për ne është të vendosim nëse mund t'i zgjidhim ose negociojmë ato arsye.
 5. Në moshën tridhjetë vjeçare, nga ana tjetër, e gjeni veten duke përdorur frazat e nënës suaj që jeni betuar se nuk do t'i përsërisni kurrë më.
 6. Unë nuk dukem tridhjetë e pesë, dhe as nuk jam tipi i gruas që ka nevojë për një burrë në vendin fqinj për ta përcaktuar dhe vërtetuar atë në botë.
 7. Unë kam jetuar jetën time, kam bërë një përkushtim ndaj timen, dhe megjithatë jam përsëri këtu, në kutinë e fillimit dhe jam gati të provoj përsëri.
 8. Koha nuk ekziston, ekziston vetëm ajo që po ndodh tani.
 9. Ishte vetëm një çështje, mendoi ai, për të ecur pak përpara dhe për ta lënë të kuptonte se pritja e tij kishte mbaruar dhe se lutjet dhe veprat e tij të mira, në fund të fundit, ishin shpërblyer; më në fund, unë kisha ardhur në jetën e tij.
 10. Pa e kuptuar në çfarë kohe dhe si, një lloj binjaku i lig mbinë në shpirtin tim që ndërmori detyrën për të masakruar pjesën time më të shlyer.
 11. Ndoshta ju mund të anashkaloni bindjen e tij të vendosur se këmisha superhero është kulmi i elegancës.
 12. Nëse peshku do ta dinte se sa mirë ndihej të kthehej në shtëpi natën, përqafoje biçikletën dhe i tregoi për ditët e bukura dhe të vështira të ditës, mbase ai do ta kuptonte se jeta e tij, me gjithçka dhe se ai argëtohet shumë në rezervuari i peshkut është paksa bosh.
 13. Gratë duhet të ishin inteligjente, të ndjeshme, praktike, të dhembshura, pa u rrëmbyer shumë nga sentimentalizmi, dhe, natyrisht, atyre u duhej të studionin dhe të punonin. Por atyre gjithashtu iu desh të gjenin një vend në fatin e tyre për të gjetur një burrë, një martesë siç i kishte dashur Zoti dhe fëmijëve dhe të bëheshin qendra e një familjeje konvencionale të denjë për t'u fotografuar.
 14. Një pjesë e punës së shkëlqyeshme të rritjes është njohja se ne kemi mësime dhe diskurse që nuk janë tonat - dhe që ne i thithim pa diskutim - duke i vënë ato në provë dhe duke u qëndruar pranë atyre që na shërbejnë, pavarësisht se çfarë ata do të thonë. Në fund të fundit, më mirë të mbanim një inventar të besueshëm të skeleteve që ruhen në atë dollap metaforik që është shpirti i secilit, në vend që të marrim një frikë kur dikush hap derën papritmas dhe një kokë e mërzitur e femurit vjen lart. Tridhjetë, Single Fantastike
 15. Pavarësisht nga fakti që në përgjithësi jam i bindur se po bëj gjithçka super mirë dhe po marr vendimet e duhura, rezulton se papritmas ankthi më pushton, dyshoj në gjykimin tim dhe filloj të vë në dyshim secilin nga tim vendimet.
 16. Ju dëshironi një partner, një bashkëpunëtor dhe një dëgjues, jo në mënyrë që jeta juaj të zgjidhet, as ju e tij, por në mënyrë që të dy të zgjidhni zgjidhjet e tyre dhe të ndërtoni një projekt të përbashkët në të njëjtën kohë.
 17. Në vend që të përcjell se rreziqet janë gjëja ime dhe nuk më pengon konventat sfiduese herë pas here, e vetmja gjë që arrita ta kombinoja atë çantë dhe atë çantë ishte të dukesha si vëllai verbër me ngjyra i kllounit Rabanito.
 18. Në kohën që e kuptova dhe mund të filloja të ndryshoja disa gjëra, isha bërë ajo që solem solemnisht se nuk do të isha kurrë: një grua jeta e së cilës u përshkua nga nevoja e ngutshme për ta gjetur veten burrë. Tridhjetë, Single Fantastike
 19. Një pjesë e punës së madhe të rritjes është të pranojmë se kemi mësime dhe ligjërime që nuk janë tonat, dhe se i thithim ato pa diskutim, i vëmë në provë dhe qëndrojmë me ata që na shërbejnë, pavarësisht se çfarë do të thonë ata .
 20. Nëse do të neglizhoja pak, e gjithë bota filloi të më jepte nofkën e tmerrshme të "zonjës", dhe në asnjë mënyrë nuk do të merrja sqarimin, (...), se-ño-ri-ta, ti më bën ' favorin.
 21. Ka vetëm atë që po ndodh tani. Momenti i tanishëm. Ne i kushtojmë shumë rëndësi borxheve tona ndaj të kaluarës ose të ardhmes. Ka vetëm këtë. Kjo kornizë e saktë e kasetës, jo fundi i filmit. Ne jemi gjithmonë në mes.
 22. Gratë duhet të ishin inteligjente, të ndjeshme, praktike, të dhembshura, pa u rrëmbyer shumë nga sentimentalizmi, dhe, natyrisht, atyre u duhej të studionin dhe të punonin.
 23. Në moshën tridhjetë vjeçare, nga ana tjetër, e gjeni veten duke përdorur frazat e nënës suaj që jeni betuar se nuk do t'i përsërisni kurrë më.
 24. As zonjë, as miss. Unë jam një përzierje e asaj që kam jetuar nëpër botë, e njerëzve që kam takuar, e të mira dhe të këqija që kam jetuar. Secili prej nesh ka një histori që na përcakton. Nuk ka njeri për atë që jemi. Thjesht jemi, dhe kjo më duket e përsosur.
 25. Mos ma thuaj atë, dhe aq më pak në këtë moment që mendova se dija çfarë doja.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.