50 fraza të dashura nga gjyshërit tek nipërit e mbesat

Frazat e gjyshërve për nipërit e mbesat e tyre

Kur një person arrin fazën e të qenit gjysh apo gjyshe, është padyshim një fazë e mrekullueshme plot dashuri dhe dashuri. Ata kanë mundësinë të gëzojnë nipërit e mbesat e tyre dhe t'u ofrojnë atyre gjithë urtësinë që u ka dhënë përvoja jetësore ndër vite. Tani ata janë njerëz me më shumë kohë, më shumë durim dhe me shumë dashuri për të dhuruar Kjo është arsyeja pse frazat e përzemërta nga gjyshërit tek nipërit janë padyshim fjalë që do të mbeten gjithmonë në zemrat e të vegjëlve në shtëpi.

Më pas do t'ju japim një përzgjedhje frazash nga gjyshërit tek nipërit e mbesat që padyshim do t'ju mbushin zemrën me dashuri dhe njohuri. Janë fraza plot dashuri, për çdo moshë... Dhe gjyshërit janë qenie për t'u shijuar, sepse fatkeqësisht nuk janë të përjetshëm. Nëse i keni në të tashmen, mos hezitoni t'i shijoni çdo sekondë.

Përzgjedhja e frazave nga gjyshërit tek nipërit e mbesat

Gjyshërit mund të pranojnë pa u prishur, ata mund të edukojnë pa barrën e prindërimit dhe kjo e bën marrëdhënien mes gjyshërve dhe nipërve shumë më të relaksuara. Ata kanë të drejtë të anashkalojnë rregullat e prindërimit dhe ne të tjerët duhet ta respektojmë atë. Mos i humbisni këto fraza... dhe regjistrohuni për ato që ju pëlqejnë më shumë!

fraza nga gjyshërit tek nipërit e mbesat

 • Një gjysh është një person me argjend në flokë dhe ar në zemër.
 • Gjyshërit janë një përzierje e këndshme e të qeshurit, kujdesit, historive të mrekullueshme dhe dashurisë.
  Të kesh një gjysh është të kesh një thesar që ka arritur të të ruajë zemrën gjatë viteve.
 • Kur gjyshërit hyjnë në derë, disiplina del nga dritarja.
 • Një nënë bëhet një gjyshe e vërtetë ditën që nuk i vë re gjërat e tmerrshme që bëjnë fëmijët e saj, sepse është shumë e kënaqur me gjërat e mrekullueshme që bëjnë nipërit e saj.
 • Gjyshërit janë magjistarë me aftësinë për të krijuar kujtime të paharrueshme për nipërit e tyre.
 • Gjyshërit janë hapat drejt brezave të ardhshëm.
 • Një nip është një dhuratë nga qielli, një dhuratë për thesarin dhe dashurinë.
 • Xhevahiri më i bukur që një gjyshe mund të ketë në qafë janë krahët e nipit të saj.
 • Përqafimi i një nipi e bën të vlefshëm plakjen.
 • Fëmijët tuaj nuk janë bërë për t'ju kënaqur. Për këtë janë nipërit e mbesat.
 • Nuk ka bashkëpunëtor në jetën tonë më të bukur se gjyshi; në të kemi një baba, një mësues dhe një mik.
 • Disa nga edukatorët më të mirë në botë janë gjyshërit.
 • Asnjë kauboj nuk ishte më i shpejtë se një gjysh duke nxjerrë nga portofoli një foto të nipit të tij.
 • Ndiqni këshillat e gjyshes tuaj dhe do të keni gjithmonë të drejtë.
 • Me fëmijët e tij, i do menjëherë dhe me nipërit e mbesat, është saktësisht e njëjta gjë.
 • Të rinjtë e bukur janë aksidente të natyrës. Por të vjetrat e bukura janë vepra arti.
 • Një shtëpi plot me nipër e mbesa është një shtëpi plot dashuri.
 • Unë dua që nipërit e mi të jenë krenarë për mua. Kjo është kryesore.
 • Gjyshja shërben çdo ditë puthje, biskota dhe këshilla.
 • Një nga gëzimet e të qenit gjysh është ta shohësh botën sërish me sytë e një fëmije.
 • Nipërit e mbesat kanë një mënyrë të veçantë për të sjellë lumturinë në jetën e përditshme.
 • Nëse jeni afër prindërve tuaj ose gjyshit tuaj, shikoni teksa rriten dhe do të mësoni shumë nga kjo dhe do t'ju bëjë të dëshironi të mësoni më shumë derisa të keni kohë.
 • Një gjysh ka qenë atje, ka bërë gjëra për të rritur fëmijët dhe ka mençurinë e përvojës. Dhe disi ata janë të lirë të dashurojnë pa ankthin e të qenit prindër të vërtetë.
 • Ata janë të lirë të japin.

dashuri në fraza nga gjyshërit tek nipërit e mbesat

 • Nëse asgjë nuk shkon mirë, telefononi gjyshen tuaj.
 • Buzëqeshja e nipërve është si drita e diellit që vërshon shtëpinë tuaj.
 • Ajo që fëmijët kanë nevojë më shumë janë gjërat thelbësore që gjyshërit ofrojnë me bollëk. Ata japin dashuri të pakushtëzuar, mirësi, durim, humor, rehati, mësime në jetë. Dhe më e rëndësishmja: biskota.
 • Gjyshërit të shikojnë duke u rritur, duke e ditur se do të të lënë para të tjerëve. Ndoshta kjo është arsyeja pse ata ju duan më shumë se kushdo tjetër në botë.
 • Askush nuk mund të bëjë për fëmijët e vegjël atë që bëjnë gjyshërit. Gjyshërit hedhin pluhur yjor mbi jetën e fëmijëve të vegjël.
 • Pikërisht kur mendon se ke ditur gjithçka për dashurinë, vijnë nipërit e mbesat.
 • Mrekullia e vërtetë ndodh kur fëmija juaj lind.
 • Nipërit dhe mbesat janë dhurata me vlerë që u jepen prindërve nga fëmijët e tyre.
 • Të bëhesh gjyshe është e mrekullueshme. Në një moment je nënë, pastaj e mençur dhe befas parahistorike.
 • Të qenit gjyshërit na largon mjaftueshëm nga përgjegjësitë që të jemi miq.
 • Të jesh gjysh krijon ndjesinë e të qenit sërish prind, me më shumë kohë dhe më pak presion.
 • Nipërit dhe mbesat na japin një shans të dytë për t'i bërë gjërat siç duhet, sepse na bëjnë të bëjmë më të mirën.
 • Nipërit janë engjëj pa krahë. Ata e bekojnë jetën tonë me gjërat më të çmuara.
 • Të gjithë duhet të kenë akses tek gjyshërit dhe nipërit për të qenë një qenie njerëzore e plotë.
 • Për një djalë të vogël, gjyshi i përsosur nuk ka frikë nga qentë e mëdhenj apo stuhitë e forta, por ai është absolutisht i tmerruar nga fjala "boo".
 • Lodra më e thjeshtë që mund të shijohet quhet gjysh.

fraza të bukura nga gjyshërit tek nipërit e mbesat

 • Gjyshërit ju shoqërojnë gjithmonë në mënyrën më të sinqertë.
 • Gjyshërit mund të duken si e kaluara, por janë ata që të mësojnë të jesh në të tashmen dhe që mund të kontribuojnë më shumë dhe të edukojnë për të ardhmen.
 • Gjyshërit janë një përzierje e lezetshme e të qeshurit, historive të mrekullueshme dhe dashurisë.
 • Atë që të heqin vitet, të jep përvoja. Kështu janë gjyshërit.
 • Duart e një gjyshi janë duart e përvojës. Merrni dorën e tij, mbyllni sytë dhe jetoni përvojat e tij.
 • Në sytë e nipërve të tyre, gjyshërit janë shakatarë profesionistë dhe humoristë veteranë.
 • Gjyshërit u ofrojnë fëmijëve një batanije sigurie kur kohët bëhen të vështira.

Cila nga të gjitha këto fraza ju pëlqen më shumë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.