25 fraza për ditën e babait

Shijoni këto fraza dashurie për ditën e babait

Në të njëjtën mënyrë që ka vetëm një nënë, ka vetëm një baba gjithashtu. Kur Dita e Atit afrohet, është normale që ju dëshironi që ai të jetë i veçantë për tuajat dhe nëse jeni me fat që ta keni afër vetes, atëherë doni t’i jepni atë dashuri shtesë në këtë ditë të veçantë. Ka shumë mënyra për të treguar këtë dashuri, dhe përmes fjalëve, ajo është njëra prej tyre. Kështu që, mos i humbisni këto fraza për Ditën e Atit.

Ju mund të zgjidhni ato fraza që i konsideroni më të përshtatshme për marrëdhënien që keni me babanë tuaj dhe që në këtë mënyrë, kur t’ia kushtoni, ai do të ndihet i identifikuar me fjalët që i kushtoni atij dhe marrëdhënies që keni.

Si të përkushtohet fraza

Ka shumë mënyra për t’i kushtuar një frazë të këtij lloji atij në mënyrë që ajo të arrijë në zemrën e tij. Mund të jetë përmes të folurit në publik duke i recituar ato fjalë të veçanta për të. Ju gjithashtu mund t'i dërgoni një mesazh me një imazh të këndshëm. Një ide tjetër është të shkruani një shënim në një kartë të këndshme për Ditën e Atit.

Lëreni babanë tuaj të shijojë prindërimin

Ju mund të ndiheni të turpëruar duke i përkushtuar babait tuaj këto lloj frazash, por nëse na lejoni t'ju japim disa këshilla ... lëreni atë turp mënjanë. Ne kemi vetëm një jetë dhe babai juaj, sipas ligjit të natyrës, do të largohet nga ky planet para jush. Jo gjithmonë do ta keni pranë.

Prandaj, çdo mundësi që t'i tregoni atij se çfarë e doni dhe t'i tregoni se sa krenar ndiheni që ai është babai juaj në këtë jetë dhe për gjithçka që ai bën dhe ka bërë për ju, ju duhet ta bëni atë.

Mos lejoni që krenaria, inati ose motive të tjera toksike të përkeqësojnë marrëdhënien tuaj. Pse t’i bëni vetes këtë pyetje: Nëse do të duhej të vdisje nesër, a ia vlen të zemërohesh sot? Me siguri jo, dhe për këtë arsye, është kaq e rëndësishme që ju të kujdeseni për marrëdhënien tuaj me babanë tuaj.

dëgjimi aktiv
Artikulli i lidhur:
Ushtrime aktive të dëgjimit për të përmirësuar marrëdhëniet tuaja

Shtë e rëndësishme në të njëjtën kohë, që të kujdeseni për marrëdhënien çdo ditë të vitit! Ndërsa Dita e Atit është një ditë për të festuar, babai është çdo ditë e vitit. Pra, mos harroni të kujdeseni për marrëdhënien tuaj çdo ditë të jetës suaj.

Festoni ditën e babait me familjen tuaj

Fraza që mund t’i kushtoni ditën e babait

Prandaj, mos humb më shumë kohë dhe lexo të gjitha frazat që kemi përgatitur më poshtë për ju. Zgjidhni një ose më shumë që ju pëlqen dhe mendoni se si doni t'ia kushtoni ato babait tuaj. Do të shihni se sytë e tij do të mbushen me gëzim sapo të shohë fjalët e bukura dhe të sinqerta që po i kushtoni.

 1. Ju meritoni një valë! Sepse ju jeni prindi më cool!
 2. Gëzuar ditën baba! E dini çfarë? Ju jeni jashtëzakonisht me fat që jeni babai im sepse… Askush nuk ju do si unë!
 3. Në kohën kur një burrë e kupton se mbase babai i tij kishte të drejtë, ai tashmë ka një djalë të tijin që mendon se babai i tij është gabim.
 4. Përgëzime për njeriun e jetës time, i cili, pa asnjë dyshim, do të jetë gjithmonë më i rëndësishmi dhe më i miri nga të gjithë ... Ati im.
 5. Jeta nuk vjen me një manual udhëzimesh, por shpresojmë që imi erdhi me një baba të mrekullueshëm ... Faleminderit pafund për ju Ati im!
 6. Babai është një burrë që pret që fëmijët e tij të jenë aq të mirë sa do të donte të ishte.
 7. Baba, faleminderit për ndarjen e momenteve më të mira të jetës sime me mua. Ju jeni babai më i mirë në botë! Te dua Papa. Gëzuar Ditën e Atit!
 8. Baba i bukur, të dua shumë!
 9. Më mësove të ngas biçikletë, më ndihmove në detyrat e shtëpisë, më shërove plagët ... Nuk dëshiron të më paguash edhe faturat e makinës, apo jo? Tani për tani unë do të vendos që ju të vazhdoni të më dhuroni dashurinë tuaj të pakushtëzuar! Urime baba!
 10. Një baba nuk është ai që jep jetë, kjo do të ishte shumë e lehtë, babai është ai që jep dashuri.
 11. Kur një i porsalindur shtrëngon gishtin e babait të tij për herë të parë me grushtin e tij të vogël, ai e ka bllokuar përgjithmonë.
 12. Babai im më mësoi se e vetmja mënyrë për të bërë diçka të mirë është të praktikosh dhe pastaj të praktikosh më shumë.
 13. Një baba i mirë vlen më shumë se një shkollë me njëqind mësues.
 14. Faleminderit baba që nuk më tha si të jetoj. Ju jetuat dhe më mësuat me shembullin tuaj.
 15. Përkufizimi i heroit thotë se ai është ai që kryen një akt të jashtëzakonshëm dhe bujar të trimërisë që përfshin një sakrificë të qëllimshme të vetvetes për të mbrojtur dhe shërbyer të tjerëve. Në një ditë si sot kam diçka për të të thënë babi: Faleminderit që je heroi im çdo ditë!
 16. Kur kam lindur ti buzëqeshesh nga gëzimi, kur u martova ti qan me melankolinë dhe tani dua thjesht të të them se të dua më shumë se jetën time.
 17. Unë e di që të jesh baba nuk është gjithmonë e lehtë, të kam dhënë shumë punë, por në të gjitha rëniet e mia kam gjetur duart e tua për tu ngritur. Faleminderit!
 18. Prania juaj më jep besim te vetja për të ndjekur ëndrrat e mia. Sot dhe çdo ditë të jetës sime do të të falënderoj që ishe pranë meje. Gëzuar Ditën e Atit!
 19. Një baba është dikush për të cilin krenohet, dikush për t’i thënë Faleminderit, dhe mbi të gjitha, dikush që do. Gëzuar Ditën e Atit!
 20. Trashëgimia më e mirë e një babai për fëmijët e tij është pak nga koha e tij çdo ditë.
 21. Të jesh prind po mbjell dhe lëshon rrënjë, po mëson jetën dorë për dore, me guxim dhe vendosmëri. Gëzuar Ditën e Atit.
 22. Trashëgimia më e bukur dhe befasuese që një baba mund të lërë djalin e tij, është formimi i karakterit dhe tregimi i hapave që duhen ndjekur. Gëzuar Ditën e Atit!
 23. Babi, ti ishe, je dhe do jesh gjithnjë simpatik princi im. Gëzuar ditën!
 24. Prindi është dikush që të mbështet kur qan, që të qorton kur shkel rregullat, që shkëlqen me krenari kur je i suksesshëm dhe ka besim te ti, edhe kur jo.
 25. Jeta ime ka pasur probleme, por ato nuk janë asgjë në krahasim me atë që babai im u përball për të filluar jetën time.

Argëtohuni gjatë ditës së babait

Zgjidhni atë që ju pëlqen ose ato që ju pëlqen dhe kushtojini babait tuaj në ditën e tij të veçantë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.