30 frazat më të mira të Jorge Bucay për jetën

Jorge Bucay do t'ju bëjë të mendoni me frazat e tij

Jorge Bucay gjithmonë na bën të reflektojmë me fjalët e tij, dhe nuk është çudi, Ai është një terapist i shkëlqyeshëm gestalt dhe psikodramatist argjentinas, që sa herë që ai tregon ndonjë nga frazat e tij ata na bëjnë të shohim veten brenda. Nëse keni lexuar ndonjë nga librat e tij, do ta dini shumë mirë se cilës po i referohemi.

Nëse lexoni veprat e tij do të vini re se si ai lidhet me ju drejtpërdrejt madje duke mos ditur kush është ai që po mban librin tuaj. Ai është bërë një autor më i shitur dhe nuk është çudi, ju vetëm duhet të shihni numrin e madh të njerëzve që marrin pjesë në konferencat e tij!

Ai gjithmonë shpreh në frazat e tij ndjeshmëri të madhe, dashuri dhe kërkimin e përmirësimit personal falë vetes dhe jo të tjerëve. Kjo do t'ju lejojë të kujdeseni për vetëvlerësimin tuaj dhe të merrni forcën tuaj i brendshëm dhe një motiv i shkëlqyeshëm për ju që të jeni kapiteni i jetës tuaj dhe që ju të mund të gjeni ato qëllime që ju bëjnë vërtet të keni një jetë më të plotë dhe të lumtur.

Jorge Bucay duke menduar për frazat e tij frymëzuese

Me punimet e tij do të gjeni mbështetjen që ju nevojitet duke kërkuar brenda vetes. Kjo do t'ju frymëzojë të jeni një person më i mirë dhe të gjeni një mënyrë për të shijuar jetën ashtu siç e meritoni.

Fraza të Jorge Bucay që do t'ju frymëzojnë

Mos konsideroni se ato janë frazat e ndihmës vetjake tipike, sepse ato nuk janë. Nëse përqendroheni mirë, do të shihni tek ai një mentor për të nxjerrë më të mirën në ju në momentet që ju nevojiten më shumë. Kështu që ju të kuptoni më mirë se çfarë duam t'ju themi, mos i humbisni të gjitha këto fraza që kemi zgjedhur për ju.

Fraza për të zgjedhur rrugën tuaj nga Jorge Bucay

Ne ju këshillojmë që t’i lexoni me kujdes dhe të merrni më të mirën prej tyre, për të marrë më të mirën prej jush. Ne mund të parashikojmë që asnjë prej tyre të mos shkojë dëm.

Fraza të Jorge Bucay që frymëzojnë

 1. Rruga shënon një drejtim. Dhe një drejtim është shumë më tepër sesa një rezultat.
 2. Unë jam përgjegjës për vendimet e mia, kështu që unë jam përgjegjës për të qenë ose për të lëvizur, të marr një vendim ose të hesht, të këmbëngul ose të heq dorë, të rrezikoj dhe të kërkoj atë botë që më duhet.
 3. Më lër të kujdesem për veten time. Nëse i bën të gjitha për mua, nuk mund të mësoj kurrë. Në rast se keni harruar, mësoni vetëm nga gabimet.
 4. Nëse do të isha besnike ndaj vetes, me të vërtetë dhe vazhdimisht, sa më i sjellshëm, i përzemërt, bujar dhe i butë do të isha.
 5. Sepse askush nuk mund ta dijë për ju. Askush nuk mund të rritet për ju. Askush nuk mund të të kërkojë. Askush nuk mund të bëjë për ju atë që duhet të bëni për veten tuaj. Ekzistenca nuk pranon përfaqësues.
 6. Për të fluturuar duhet të filloni të rrezikoni. Nëse nuk dëshironi, mbase është më mirë të hiqni dorë dhe të ecni përgjithmonë.
 7. Nuk më pëlqen ai arsimim sipas të cilit duhet të luftosh për të tejkaluar të tjerët dhe për të mos tejkaluar veten.
 8. Kurdoherë që është e mundur, unë shkoj të shoh miqtë e mi dhe t'i përqafoj dhe t'i lëmë të më përqafojnë; dhe nëse ato janë të përshtatshme, atëherë edhe unë qaj. Whatshtë ajo që funksionon më mirë.
 9. Të qenit afër atij që di më shumë e bën më të mençur atë që nuk di.
 10. Rightshtë e drejta dhe detyrimi juaj të jeni ata që jeni në të vërtetë. Më e mira që mund të ndodhë është që ju të bëheni dikush autentik
 11. Mos më jepni pa masë, gjithçka që kërkoj nga ju. Ndonjëherë kërkoj të di se sa është e arsyeshme të marrësh.
 12. Për t’u varur nga vetja ime do të duhet ta mendoj veten si qendrën e vërtetë të asaj që më ndodh.
 13. Nëse varet nga suksesi për të qenë krenarë për veten, atëherë vetëvlerësimi do të bëhej një trillim, kotësi e thjeshtë dhe arritja shërben vetëm për ta kënaqur atë.
 14. Nuk e dija nëse isha ai që gjithmonë bëja zgjedhje të dobëta të ndërmarrjes, apo njerëzit ishin ndryshe nga ato që prisja ...
 15. Nuk ka lumturi, dhe për këtë jam i sigurt, që mund të merret nga arratisja, aq më pak nga ikja në të kaluarën.
 16. Miqtë nuk duhet të zgjidhen nga ata që janë të aftë t'ju shoqërojnë kur qan; Ju duhet t'i zgjidhni midis atyre që janë të aftë të qeshin me të njëjtën gjë me të cilën qeshni.
 17. Ka rrethana kur ju shikoni prapa dhe nuk e dini se çfarë ka ndodhur. Thjesht e dini që që kur ka ndodhur, asgjë nuk ka qenë kurrë e njëjtë.
 18. Dashuria konsiston në gëzimin që lind nga të qenit i vetëdijshëm për ekzistencën e të tjerëve.
 19. Derisa të hyni në një shtëpi, nuk mund të jeni të vetëdijshëm për çarjet dhe rrjedhjet në shtëpi.
 20. E vetmja frikë që do të doja të ndjeni përpara ndryshimit është se mos jeni në gjendje të ndryshoni me të; besoni veten të lidhur me të vdekurit, vazhdoni me sa më sipër, qëndroni të njëjtë.
 21. Liria është marrja e rreziqeve që unë vendos të marr, për sa kohë që jam i gatshëm të përballoj vetë kostot e këtij rreziku.
 22. Fatkeqësisht kam mësuar frazën e dhimbshme që thotë: fol keq se diçka mbetet. Ka njerëz që janë të lumtur që njerëzit flasin keq për mua, sepse ata po presin që unë të bie në mënyrë që të zënë hapësirën që kam.
 23. Një jetë që shtohet mund të jetë tulla e parë për të ndërtuar një jetë të lumtur.
 24. Nëse nuk merrni vendimet që duhet të merrni, atëherë kriza zgjat përgjithmonë. Dhe nëse dikush është i paralizuar, ky është një problem i jashtëzakonshëm.
 25. Vështirësitë na zbulohen, pra, si faza pozitive të jetës, pasi ato janë ato që na lejojnë të arrijmë lumturinë.
 26. Kur më kritikoni, në të vërtetë po kritikoni pjesë të mia që janë identike me tuajat. Një shkëmb nuk do të më irritojë nëse nuk është në rrugën time.
 27. Unë jam i tmerruar nga jeta me një person që më konsideron thelbësor në jetën e tij, sepse ato janë mendime manipulimi dhe të mbrapshta.
 28. Përpunimi i duelit Do të thotë të biesh në kontakt me boshllëkun e lënë nga humbja e asaj që nuk është aty, të vlerësosh rëndësinë e saj dhe të durosh vuajtjet dhe zhgënjimet që sjell mungesa e saj.
 29. Respektimi i vetvetes është mbrojtja e dinjitetit mbi nevojën e miratimit.
 30. Për mua, dhuna është pasojë e konkurrencës, dhe konkurrenca është pasojë e rivalitetit dhe krahasimit; dhe rivaliteti dhe krahasimi janë pasojë e një kulture konsumatore në të cilën ne jemi edukuar të krahasojmë veten gjatë gjithë kohës me të tjerët.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.