Kam ankth dhe kam një presion në gjoks

Miremengjes. Unë jam një person i rregullt në faqen tuaj dhe kam ankth.

Ankth Më ndihmon shumë të lexoj faqen tuaj në internet, por ekziston një problem që nuk mund ta zgjidh. Kam një presion në gjoks që nuk mund ta shmang.

A dini ndonjë hile apo sistem për ta shmangur këtë?

Shumë faleminderit për gjithçka.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

19 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Faleminderit shumë, më shumë sesa dhimbja është shtypje, dhe shkaqe të tjera mjekësore janë përjashtuar tashmë, është ankthi.

 2.   Jessica dijo

  Faleminderit !! Paqja më dha vërtet informacionin tuaj. 🙂

 3.   FRANCISCO PEREYRA dijo

  Faleminderit vëllezër që keni qenë në gjendje të ofroni informacione për tema për të cilat nuk i dimë, këto faqe janë një ndihmë e madhe në të cilën dikush mund të përdorë dhe të ushqehet me njohuri dhe në të njëjtën kohë të ndërmarrë veprimet përkatëse me profesionistë
  për këtë temë… .. FALEMINDERIT SHUM ..¡¡¡¡

 4.   paco dijo

  Gjendjet e ankthit ose ankthit shkaktohen nga ZEMGRIMI DHE Frustrimi
  për të kontrolluar atë që ju nevojitet
  saduables ushqime me pak yndyrë.
  -mos pini pije alkoolike dhe energjike ose kafeinë
  - merrni shtesa vitaminash për lodhje.
  - bëni shëtitje në këmbë afër vendit ku jetoni.
  - Nëse keni një biçikletë shumë më të mirë që ndihmon në relaksimin e tensioneve.

  - përdorni një ilaç të quajtur klonazepam ose lorazepam

  1.    Vivi dijo

   Nuk këshillohet të merrni ilaçe pa recetë. Këto ilaçe të keqpërdorura madje mund të çojnë deri në vdekje.
   Bërja e aktiviteteve të përditshme dhe rrethimi i vetvetes me njerëz pozitivë, gjetja e një grupi të vetë-ndihmës dhe kalimi i kohës në orë të komunitetit për tu ndjerë të dobishëm mund të kenë një rezultat të mirë.

 5.   larg dijo

  Unë jam 19 vjeç, jam nga Medellin dhe kam shumë ankth, nuk di si ta trajtoj atë dhe kjo më zgjon, nuk më lë të fle apo të udhëtoj, as nuk je i përqendruar në atë që bëj unë, megjithëse ajo u përpoq të ishte mirë dhe e lumtur, kjo më jep në çdo kohë që jetoj vetëm, dhe më jep më shumë frikë kur jam vetëm që është gjithmonë

  1.    Sergio dijo

   Unë kam të njëjtën gjë si ju keni ndonjë burim komunikimi facebook ose whatsapp

 6.   Lidia dijo

  Kam 1 muaj qe ndihem i lodhur shpejt ata me japin takikardi te ashpra me thane kam ankth por e verteta eshte shume shqetesohem per nje presion qe me jep ne gjoks

 7.   Selia e Irmës dijo

  Mirëdita:

  Kam një problem shumë serioz: Ndihem sikur dua të vdes, e urrej familjen time, nuk dua të më afrohet njeri, e gjej veten pa punë, jam mbyllur në shtëpi tërë ditën, kam borxhe , Unë ndjehem i sëmurë dhe pa marrë parasysh çfarë. Mjekët kërkojnë më së shumti që ata konfirmojnë se është fibromialgjia.

  Jam e lodhur dhe e mërzitur, e dekurajuar, e trishtuar, asgjë nuk më bën të qesh, nuk di çfarë të bëj tjetër.

  1.    Yaritsa dijo

   Pershendetje, me jep numrin tend te flas. A ndihem gati njësoj si ti?

   1.    ramiro dijo

    Përshëndetje, unë jam Ramiro, unë kam këto simptoma, nëse ju pëlqen, këtu është numri im, 8999360002

   2.    anonim dijo

    Unë jam në Kolumbi dhe ju?

  2.    ramiro dijo

   Depressionshtë depresion, trajtojeni me ilaçe dhe do të dilni prej tij me durim dhe përkushtim, guxim.

   1.    Zaidy dijo

    9221571926 Unë jam nga Veracruz vuaj të njëjtën gjë që kemi biseduar

 8.   Montserrat Mendez dijo

  Jam ndjerë shumë keq për katër muaj dhimbje gjoksi nerva frikë nga sëmundje të rënda duart e mia djersen marramendje mjekët thonë se vuaj nga ankthi por është akoma e vështirë për mua të kuptoj se kjo është për shkak të kaq shumë shqetësimeve që po kaloj në një divorc dikush që të më ndihmojë

 9.   Salvador dijo

  Gjëja e parë në lidhje me ankthin është të dimë se është një simptomë që trupi ynë na transmeton përpara se diçka që po e prek atë. Isshtë si kur vuani nga një ftohje simptomat janë siklet në muskuj, kollë, teshtitje, mukus i bollshëm, etj.
  Ne duhet ta vëmë veten në duart e një mjeku, në mënyrë që ai të na diagnostikojë saktë dhe të na përshkruajë ilaçe që do të lehtësojnë simptomat që na shqetësojnë.
  Kujdesuni për trupin tuaj, mos e detyroni atë fizikisht ose mendërisht, jepini trupit tuaj momente relaksi, kujdesuni për të dhe përkëdheleni atë. Ne nuk e kuptojmë që trupi ynë është mjeti ynë për të kaluar jetën në mënyrën më të mirë.
  Duajeni njëri-tjetrin më shumë dhe vlerësoni veten. Ne të gjithë jemi të nevojshëm dhe të dobishëm në këtë botë.
  Jepini trupit tuaj energji pozitive.
  Një përqafim.

 10.   Omar sikis dijo

  Diten e mire. Unë jam 30 vjeç. Unë kisha një problem të fortë me nënën time 2 javë më parë ne bërtisnim fatalisht në momentin e të bërtiturit ndjeva se shikimi im po m’u mjegullua më merrte frymë. U mbylla në dhomën time për të qarë që andej koka po më rrotullohej një mijë herë ... Dy ditë pas diskutimit kisha sy të përgjakur, si dhe dhimbje fatale të shpinës, qafës dhe kokës. Tensioni im i gjakut rritet çdo ditë. Një javë e gjysmë pas kësaj u ndjeva sikur isha në një ëndërr të përditshme, madje edhe zgjuar, po ecja dhe bëja gjërat e mia dhe sikur të mos isha unë. Një ditë më zuri gjumi dhe kur u zgjova u ndjeva më keq u bëra i dobët dhe fillova të shoh të gjithë të turbullt ndjeva se po vdisja ose po më binte të fikët ata derdhën ujë dhe alkool në kokën time për të reaguar dhe reaguar mirë pata dridhje dhe marrje mendsh presioni i gjakut dhe pulsi u bënë shumë të ngadaltë si për tre ditë. Që nga ajo ngjarje ndjej gjoksin tim me një shtypje të rëndë që madje më zgjon në gjumë. Ata bënë një EKG dhe del normal.
  Nuk di çfarë të bëj çdo ditë jam i trullosur i dobët dhe me shtrëngim në gjoks gjithë ditën dhe më pëlqen të qaj për shkak të asaj se si ndihem dhe për shkak të problemeve me nënën time

  1.    Mauro dijo

   Përshëndetje, kalova diçka të ngjashme me një sulm paniku që më dha nga askund, për arsye emigrimi nuk mund të shkoja te mjeku sepse nuk kisha para janë shumë të shtrenjta në SHBA, mendova se ishte një sulm në zemër ose diçka e ngjashme me mua unë besoja një mijë sëmundje derisa 2 muaj më vonë munda të largohesha nga Shtetet e Bashkuara për të kontrolluar veten dhe gjithçka shkoi mirë, unë kisha diarre gjatë gjithë asaj kohe, unë jam akoma pa frymë dhe kalova në një depresion të fortë sepse nuk mund të shihja familjen dhe miqtë e mi dhe sëmundja kishte frikë të mos çmendesha ose të humbja kontrollin dhe të bëja vetëvrasje. Unë dukej e paqartë dhe ndjeva se po jetoja në një film që ishte e gjitha një ëndërr. Kur u ktheva të gjitha studimet e mia shkuan mirë, kështu që vendosa të shkoj te psikiatri i cili deri më tani marr ilaçe për të qetësuar veten dhe ilaqet kundër depresionit, klonazepam dhe escitalopram, jam duke bërë mirë por ende kam shqetësime të dhimbjes në gjoks dhe frymëmarrjes herë pas here kjo më jep një ankth sa fatal. Unë tashmë dua të bëj më shumë dhe ndihem sikur jam në rrugën e duhur

 11.   Virxhinia lorena mena dijo

  Kam një shtrëngim në gjoks që nuk më lë të fle dhe jam i tillë që nga e diela që më shqetëson dhe dua të di si ta bëj që të më largojë atë që mund të pi ose të bëj