Ky burrë me 4 fëmijë na tregon me shumë humor për përvojat e tij si baba

Unë ju rekomandoj që kjo konferencë të jetë e përpiluar në një cikël punimesh të titulluara "Menaxhimi i fëmijëve". Me siguri do të merrni më shumë se një të qeshur. Më shumë sesa një leksion, duket si një monolog nga Klubi i Komedisë.

Carles Capdevila është një profesor i komunikimit në Universitetin e Barcelonës dhe babai i katër fëmijëve: një vajzë 19-vjeçare, një djalë 18-vjeçar, një 13 vjeçar dhe një 6 vjeçar. Ai na tregon në mënyrë humoristike ndryshimet midis dy fëmijëve të tij të mëdhenj dhe dy fëmijëve të tjerë të vegjël.

Ai na tregon për ndryshimet midis dy fëmijëve më të mëdhenj dhe dy të tjerëve më të vegjël. Për shembull, kur ai vjen në shtëpi, janë dy që e përqafojnë dhe 2 të tjerët jo:

Nëse ju pëlqeu kjo video, merrni parasysh ta ndani me ata që janë afër jush. Ju falënderoj shumë për mbështetjen.[shpërndarje mash]

Disa perla që na lë Carles:

1) «Kur ​​bëj një shaka në shtëpi, dy qeshin dhe dy thonë se nuk jam qesharak; Nuk e kuptoj sepse disa vjet më parë edhe ata qeshën ».

2) "Kur djali im 6 vjeç më përqafon dhe është gjëja më e mrekullueshme që mund të të ndodhë, unë i them:" Mos më përqafo aq shumë sepse e di si do të jesh, unë kam udhëtuar në të ardhmen ".

3) “Në të vërtetë, kur djali juaj gjashtë vjeç ju përqafon, ideja që një ditë do të ndaheni prej tij duket e padurueshme. Kur të arrijë 18 vjeç, ideja se një ditë do të ndaheni prej tij duket interesante ... madje urgjente ».

4) “Me fëmijën e parë, ne sterilizonim biberonin sa herë që na dukej se mund të kishte prekur tokën. Me të dytën, nëse pamë se biberoni kishte rënë në një vend të ndotur, e kaluam atë përmes çezmës. Me të tretin tashmë kemi vendosur që nëse biberoni do të kishte rënë në një vend shumë të ndyrë dhe do të kishte 3 dëshmitarë, të paktën ne do ta fshijnim atë në këmishë. Fëmija i katërt nuk e lëshoi ​​kurrë biberonin ».


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.