41 frazat më të mira të León Larregui

Leon larregui

Jo të gjithë e njohin León Larregui. Ai është një këngëtar dhe kompozitor për grupin alternative të muzikës rock Zoé. Këngët e tij zakonisht kanë një rritje të mirë nga ana e fansave të tij dhe pak nga pak ato janë rritur në ndjekës sepse stili i tij përfundon duke pëlqyer njerëzit. Tekstet e tij zakonisht kanë të bëjnë me dashurinë, duke e bërë të qartë se dashuria është një ndjenjë superiore se çdo gjë tjetër në jetë.

Këngët e tij janë ideale për të ndarë dhe shprehur tensionet e dashurisë që mund të ndjeni në një moment të caktuar të jetës tuaj. Ai nisi projektin e tij solo në 2012 me një stil unik dhe të ndryshëm në mënyrë që njerëzit ta njohin por në të njëjtën kohë ta vlerësojnë atë.

Citate nga León Larregui

Mos i humbisni këto fraza nga León Larregui që do t'ju bëjnë të dëshironi të dëgjoni muzikën e tij ose të paktën, do t'ju lejojë të kuptoni se çfarë i bie në mendje kur ai krijon dhe këndon këngët. Merrni shënim sepse mund të ndiheni të identifikuar me disa prej tyre!

Leon larregui

 1. Nuk ka asgjë në botë më të bukur se ajo puthja e parë. Më e butë, më e pastër, më e butë se shkëlqimi i momentit
 2. Më mungon aq shumë sa jam mbytur në ujërat e karminës.
 3. Dhe kështu ndodhi që harrova veten, duke u përpjekur të të bëja të lumtur. Dhe në përpjekje e humba veten.
 4. Jam e lumtur që të kam afër, shumë afër meje. Se më thua i çmendur, se më jep puthje dhe se më qesh.
 5. Dhe kur ndihem keq, kur humbas rrugën, ti më bën të shkel në tokë të realitetit, ulur ballë për ballë dhe të takohem përsëri.
 6. Ju them të vërtetën, më pëlqen të jem me ju. Të them të vërtetën, nuk dua të të lëndoj më. Dhe më thuaj ku po shkon, se unë dua të shkoj me ty. Më thuaj të vërtetën por dua të të shoqëroj.
 7. Sot ne i japim vetes gjithçka që na është dhënë, sot i japim vetes të gjitha ato dhe shumë më tepër.
 8. Mos u mashtroni, gjithçka është i njëjti organizëm, i cili ndan të njëjtën vetëdije dhe iluzion. Leon larregui
 9. Dhe më pëlqen si ty, rebel dhe kokëfortë ... Me atë magjepsje qiellore.
 10. Ndjej shkëlqimin tënd si një bekim bekimi, mistik, dehje.
 11. Nëse më keni parë të hesht, kjo është për shkak se nuk i gjej fjalët. Bukuri e natyrës, dhe ndjehem sikur zemra ime ishte gati të shpërthente. (…) Unë ju them se është një gënjeshtër, nuk ka dashuri të pamundura.
 12. Ai u drodh, portali u hap. Nuk ka mishërim, për të mos përmendur. Kripa dhe mjalti, do ta fundos. Mendoj se është koha për të kaluar në një kohë tjetër.
 13. Një banor studion neuronet. Ai imiton realitetet dhe gjen pavetëdije dhe kupton se këtu nuk ka askënd. Ai kurrë nuk gjeti asgjë, vetëm projeksione.
 14. Dhe kam kohë që po përpiqem të të them se nuk mund të jetoj më pa ty. Kam vite që përpiqem t’ju ​​them se ju dua.
 15. Vizitorët e dashurisë arrijnë të veshur me premtime.
 16. Mendo për mua kur të duash përsëri. Dhimbja është e pashmangshme, por vuajtja është opcionale. Mendo për mua kur të duash përsëri. Dhe kur ndiheni sikur vdisni sepse ata nuk ju duan njësoj si ju.
 17. Mjerisht, do të ishte e vërteta. Shkove pa i thënë lamtumirë. I trishtuar, zero për të mos qenë. Ju thatë, para se të largoheni.
 18. Thjesht mund t'ju them se ju jeni gjëja më e bukur që kam parë ndonjëherë në tërë jetën time.
 19. Dridhura në lëkurë, ka dhunë kudo. Ekziston një ajër i zymtë i ligësisë dhe dhimbjes.
 20. Kemi hyrë në natën, kur kemi lënë të kapim, në mes të mendimeve. Ne u bëmë të pranishëm, u dhamë lamtumirë formave, dhe në fund të plotë, dhe u paraqit heshtja. Leon larregui
 21. Ishte një pasdite e papritur në New York. Pas një kohe të gjatë, gjeta dashurinë time. Dhe distanca nuk kishte rëndësi, dhe ajo lulëzoi, dhe në shpirtin tim e dija gjithmonë se ishe ti.
 22. Vizitorë të dashurisë, gdhendni historinë e jetës tuaj. Dhe çdo vizitë sjell lamtumirën e saj, mësimin e rastit që mbetet.
 23. Sa lehtë shkrihet gjithçka, sa e pasur ndihet të jesh vetëm. Edhe pse ju kam shumë të pranishëm, duke parë dritat veriore.
 24. Sa e vështirë është për mua të fal, madje duke e ditur se është mënyra e vetme, të lirohem përsëri nga këto ndjenja, nga kjo tërbim i thatë që më dhemb.
 25. Një mrekulli në qiellin e ftohtë, cauterize lotët tuaj, qetësi të veshur me të bardha, dhe disa planetët të rreshtuar.
 26. Sa më shumë duhet të duroni? Kjo duhet të shpërthejë! Stuhia po vjen, e fortë dhe e ngadaltë.
 27. Ne i dhamë njëri-tjetrit gjithçka që na u dha. Ne i dhamë njëri-tjetrit të gjitha ato dhe shumë më tepër. Për të na njohur më vonë përsëri.
 28. Ju shkëlqeni, dhe shkëlqeni kaq bukur ... dhe ne shkëlqejmë së bashku midis qerpikëve.
 29. Ju jetoni në një supë me fjalë, duke bërë fytyra budallaqe. Biseda me njerëz virtualë irriton njerëzit e vërtetë.
 30. Ylli i xhirimit dhe disa femra fatale. Koha pezullohet kur më shikon, dhe unë ndiej shkëlqimin, ndihem i gjallë. Gjurmë mistike dhe pasion toksik.
 31. Ne nuk jemi të ndarë nga njëri-tjetri, jo, nuk jemi, ne jemi versione të ndryshme të së njëjtës qenie dhe algoritëm.
 32. Ti e di se çfarë dua të them, mos më shiko më ashtu. Dhe nëse më shihni, unë mund t'ju them, se ju jeni gjëja më e bukur që kam parë në të gjithë jetën time.
 33. Ne gërvishtim retë me gjuhë të mbushura me mall. Hëngrëm rrufe, diafane pimë bubullima.
 34. Nuk mund të gjej ndonjë kuptim, dashuri, që ti të më ndash më shumë nga ti E di që më mungon, dhe se ke nevojë për ngrohtësinë time, ke nevojë për ngrohtësinë time.
 35. Dhe ma vodhe zemrën, ma rrëmbye arsyen. Në atë kuti muzikore magjike, dhe ti më bën të rrokullisem e të rrokulliset.
 36. Nuk do të të lejoj të më gënjesh përsëri. Unë nuk jam duke shkuar për të ju lejojnë të tekstualizoni shpirtin tim.
 37. Dhe ke të drejtë, se unë shtirem si perfekt dhe se nuk jam, u solla si gomar.
 38. Jam e lumtur që të kam afër, shumë afër meje. Që më thua i çmendur, që më jep puthje dhe se më qesh.
 39. Hapni derën, dashuria nuk ruhet. Një britmë drite, duke marshuar në qiellin e agimit. Ti e di se për çfarë po flas është zjarri i shpirtit dashuria ime.
 40. Dhe kjo është kur ju më shikoni nga atje, dhe duke buzëqeshur në mua, ju më ktheni tek ju. Dhe ti e di aftësinë time për të fluturuar mirë, të pashë duke bredhur mes botëve.
 41. Dhe më pëlqen si ju, të guximshëm dhe kokëfortë. Me atë shkëlqim qiellor, me re në këmbë, misterioze si deti.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.