Letra emocionuese e Fredit për gruan e tij të ndjerë së fundmi

Në 96, Fredi nuk e imagjinonte që letra e tij do të ndahej nga të gjithë. Fred Stobaugh sapo kishte humbur gruan e tij me të cilën ishte martuar për 73 vjet. Të dy ndanë pasionin e tij për muzikën.

Një studio regjistrimi muzikor mbajti një garë për të zgjedhur këngëtarin dhe kompozitorin më të mirë të verës. Fredi pa reklamën për konkursin në gazetë dhe vendosi të hynte.

Studioja e regjistrimit mori shumë këngë por vetëm një letër tërhoqi vëmendjen e tyre. Ai nuk përfshinte asnjë video, kritere të mbledhura në konkurs.

Kur prodhuesi i studios muzikore, Jacob Colgan, hapi zarfin, ai u trondit. Ishte një letër nga një burrë 96-vjeçar që përfshinte një foto të tij dhe gruas së tij kur ishin të rinj. Colgan lexoi letrën e Fred Stobaugh dhe mësoi se gruaja e tij sapo kishte ndërruar jetë. Çifti ishte martuar për 73 vjet.

Letra ishte shumë prekëse. Fredi tregoi se çfarë u pëlqente të bënin. Ata e donin muzikën dhe shkonin së bashku në ekskursione. Në letër, Fredi përfshiu një këngë që ai e shkroi në kujtim të gruas së tij. Titullohej «Oh lorena e embel»('Oh Lorraine e ëmbël').

Studioja e muzikës vendosi të regjistrojë këngën e Fredit dhe të bëjë një video që tregon historinë e Fredit dhe Lorenës:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fernando dijo

  Një histori prekëse, një nga ato që ju bëjnë të ngrini humorin, Faleminderit Daniel, faqja juaj është një nga referencat e mia, më ndihmon shumë.

  1.    Daniel dijo

   Sa kënaqësi të marr komente si tuajat

 2.   Rene dijo

  Isshtë një histori e bukur dashurie. Faleminderit Daniel për ndarjen e saj, mësimet që ndani për të ushqyer shpirtin më bëjnë të ndihem shumë mirë. Ju falënderoj nga zemra.

 3.   Patricia dijo

  Faleminderit, më pëlqeu shumë që e ndave këtë histori, për shkak të asaj që ajo na tregon në të tashmen, ku shumica e muzikës ka tekste të zemrës, pabesisë, prishjes, zemërimit etj ... pak janë ata që shkruajnë për dashurinë, çiftin dhe reciprokisht respekt, Pozitivi. Kështu që më pëlqeu shumë duke lexuar këtë histori në të tashmen që jetojmë kaq të globalizuar. Kalofsh nje dite te mire ? ?