Libër i rekomanduar për këtë javë: «Rruga për në La Maga»

rruga për tek magjistari Nuk është e vështirë të identifikohesh me këtë roman të madh. Të gjithë ne në një moment të jetës sonë dhe sigurisht në më shumë se një rast kemi hasur në udhëkryq si ato Karola Castillo na pozon brenda Rruga për në La Maga.

Ata që kanë pasur gëzimin ta njohin atë, e dinë këtë mësimet e tij vijnë vërtet nga zemra e tij dhe se nxehtësia që buron nga drita e saj ka një efekt magjik.

Carola është një nga ata njerëz që, për arsye që unë personalisht nuk mund t'i identifikoj, ka një magnet shpirtëror, një forcë tërheqëse që fillimisht shpërndahet, por më vonë na shëron. Ai na jep mësime dhe na teston kundër frikës, dyshimeve dhe zhgënjimeve tona por pasi të kapërcehemi, ne rilindim nën një mantel të kthjelltësisë mendore dhe shpirtërore të aftë t'u japim forcë edhe më të dobëtve dhe më të pasigurtëve.

Rruga për në La Maga na tërheq këtë situatë. Na çon në rrugën e një gazetar i cili duke ndjekur gjurmët e magjistaritAjo përballet me veten, frikën, papërsosmëritë e saj dhe ndjenjat e saj më të thella dhe më banale dhe më pas rilind.

Kjo vepër është padyshim plot mësime. Shtë një roman, një histori, një histori jetësore, e rënies për të vazhduar përsëri, është një roman njerëzor me defektet dhe aftësitë e specieve tona.

Ne duhet të mësojmë të zgjedhim rrugën e së vërtetës sonë, të thelbit tonë. Autori na mëson të kuptojmë se aventura e zbulimit se kush jemi dhe nga vijmë do të na japë lirinë për t'u kënaqur me atë që mund të bëhemi.

Rruga për në La Maga është një roman i shkurtër, i afërt dhe argëtues por në të njëjtën kohë të gjera dhe të thella në mesazhe. Ai u dedikohet atyre që në një moment kanë preferuar aventurën mbi sigurinë, atyre që luftojnë midis asaj që i detyrohen dhe asaj që ndiejnë.

Ju mund ta merrni këtë libër këtu.

Vlerësim i shkruar nga Dorotea González.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.