31 Kuotat e Spider-Man, Spider-Man do t'ju bëjë të mendoni!

Spiderman ose njeriu merimangë

A e dini historinë e njeriut merimangë? I njohur gjithashtu si Spiderman nëse ju pëlqen bota e komikëve dhe superheronjve ka më shumë gjasa që ju të dini se për kë po flasim. Nëse nuk e dini historinë, bëhet fjalë për një djalë me emrin Peter Parker, i cili u kafshua nga një merimangë radioaktive dhe kjo është arsyeja pse, ai filloi të kishte super fuqi që e shndërruan atë në Spiderman ose njeriun merimangë.

Ky superheron u krijua nga Stan Lee dhe Steve Ditko dhe paraqitja e tij e parë ishte në 1962 në numrin 15 të "Amazing Fantasy". Karakteri ka shkathtësi dhe fleksibilitet mbinjerëzor dhe gjithashtu një sens të zhvilluar merimange që e ndihmon atë të perceptojë rrezikun para se të ndodhë. Sikur të mos mjaftonte, ai është gjithashtu i aftë të ketë një rrjetë merimange ekstra të fortë që e ndihmon atë të hidhet nëpër rrokaqiejt pa rënë dhe të ndalojë armiqtë e tij pa ata që të mund të shpëtojnë. Hedhësi i uebit është bërë nga i njëjti karakter.

Spider-Man lufton me horrat e New York City ndërsa merret me problemet e tij rinore. Pas vdekjes së prindërve të tij ai u rrit me xhaxhallarët e tij, por në fillim të historisë së tij xhaxhai i tij vdiq dhe Ai siguron jetesën duke punuar në një gazetë pa e ditur askush se ai është Njeriu i Spider-Man.

Spiderman ose njeriu merimangë

Kuotat e Spider-Man

Spiderman nuk ka dalë kurrë nga moda por kohët e fundit me filmat e universit Marvel ai është akoma heroi i shumë fëmijëve dhe jo aq fëmijëve. Tjetra do t'ju lëmë disa fraza të nxjerra nga filmat e tyre në mënyrë që të mund t'i shijoni ato dhe kur shikoni filma, shpejt t'i identifikoni ato!

 1. Ndjenja ime merimangë është në gatishmëri!
 2. Gjëja më e mirë për Mary Jane është, kur ju shikoni në sytë e saj, dhe ajo shikon në tuajat, gjithçka ndihet e çuditshme, sepse ju ndiheni më të fortë dhe të dobët në të njëjtën kohë. Ndiheni të ngazëllyer dhe në të njëjtën kohë të tmerruar. E vërteta është, ju nuk e dini se çfarë ndjeni, përveç llojit të burrit që dëshironi të jeni. Shtë sikur të keni arritur të paarritshmen pa u përgatitur për të.
 3. Me një fuqi të madhe vjen përgjegjësia e madhe. Kjo është dhurata ime, mallkimi im. Kush jam unë? Unë jam Spider-Man.
 4. Unë nuk isha në dijeni se ky ishte problemi im.
 5. Shikoni mirë Parker, dukeni gjatë dhe fort. Kjo është fytyra e fundit që Spider-Man do të shohë, fytyra e vërtetë e Green Goblin. Fytyra e Norman Osborn!
 6. Çdokush mund të fitojë një betejë, kur gjërat janë të lehta. Kur gjërat janë të vështira, kur me të vërtetë duket sikur nuk ka shanse, atëherë vlen.
 7. Universiteti Shtetëror i Perandorisë. Aty ku lindi Spider-Man. Dhe tani ku mund të vdiste ai. Oh sa ironi! Spiderman ose njeriu merimangë
 8. Dhe mendova se problemet e flokëve të gjata për djemtë ishin zhdukur së bashku me vitet gjashtëdhjetë!
 9. Shpresoj që njerëzit të kenë lumturinë e mjaftueshme për të qenë të ëmbël, mjaft telashe për t'u bërë të fortë, dhimbje të mjaftueshme për t'ju mbajtur njerëz, shpresë të mjaftueshme për të qenë të lumtur.
 10. Janë vendimet që na bëjnë ata që jemi dhe ne gjithmonë mund të zgjedhim të bëjmë gjënë e duhur.
 11. Nëse mund të bësh diçka të mirë për të tjerët, ke detyrimin ta bësh.
 12. Ata duhet të turpërohen nga ju! Jo vetëm që u përpoqën të rrëmbenin një nga vendet më klasike në qytet, por gjithashtu nuk telefonuan për të bërë një rezervim.
 13. Unë thjesht kthehem në një shtëpi tipike, në pjesën e jashtme të një avioni të padukshëm, duke luftuar babanë e të dashurës sime.
 14. Ata njerëz, Pete, ata njerëz atje lart, të pasur dhe të fuqishëm, ata bëjnë çfarë të duan. Djem si ne, si ju dhe mua, nuk kujdesen për ne. Ne ndërtojmë rrugët e tyre, dhe ne luftojmë të gjitha luftërat e tyre, dhe gjithçka, por ata nuk kujdesen për ne. Ne duhet t'i marrim më vonë. Ne duhet të hamë mbetjet e tyre nga tryeza. Kështu është, e di që ti e di se për çfarë po flas, Peter.
 15. Kjo ishte një bisedë private. Nuk më pëlqen të bëj shaka me këtë. Ishte e vështirë për mua të flisja me ty për këtë.
 16. Nuk jam i fiksuar pas tij, thjesht jam shumë i vëmendshëm.
 17. Në emër të së vërtetës dhe drejtësisë dhe sendeve, unë duhet të shkoj ta bëj botën një vend të sigurt. Shpresoj se nuk kam shkelur asnjë të drejtë autori me atë linjë.
 18. Unë e urrej kur thonë "Plani B". Codeshtë kodi supervillain për të thënë "hidhni gjithçka në erë".
 19. Dhe me gjithë pajisjet e mia këtu në kasafortën e sigurisë, për një herë në jetën time në Peter Parker, unë jam 100% pa merimangë. Spiderman ose njeriu merimangë
 20. Goblin, më dëgjo! Duhet të flasim. Ju jeni i sëmurë Dhe unë dua t'ju ndihmoj.
 21. Shikoni, kohët po ndryshojnë. Ne jemi të vetmit që shesim këto armë të teknologjisë së lartë.
 22. Federatat po na prisnin. A jemi tani në radarin e Iron Man? Po, unë jam duke kandiduar. Ju gjithashtu duhet.
 23. Çfarëdo fatkeqësie që na del përpara, çfarëdo beteje të ndezë brenda nesh, ne gjithmonë kemi një zgjedhje. Miku im Harry më mësoi. Ai vendosi të bënte më të mirën. Janë vendimet që na bëjnë ata që jemi. Dhe ne gjithmonë mund të zgjedhim të bëjmë gjënë e duhur.
 24. Xhaxhai juaj nuk do të donte që ne të jetonim për asnjë sekondë, me hakmarrje në zemrat tona. Isshtë si një helm, kur të kap, pa e kuptuar, të kthen në diçka të tmerrshme.
 25. Zot! Nuk është çudi që keni mbuluar kokën ashtu si keni bërë! Nuk e di kush je, por diçka është e vërtetë, ashtu si të fitosh një konkurs bukurie, nuk je!
 26. Sapo u ndala për t'ju përgëzuar për një album perfekt. Deri më tani keni gabuar 100% për mua. Më duhet t'ju them, vë bast që nuk është e lehtë të bësh budalla veten gjatë gjithë kohës.
 27. Pse çdo herë që dua të rregulloj jetën time pothuajse gjithmonë mbaron me vonesën time në shkollë?
 28. Njerëzit gjithmonë më paralajmërojnë! Goodshtë mirë të dihet se ata kujdesen për mua!
 29. Unë jam merimangë. Unë jam dueli i natës. Unë jam makthi juaj më i keq i sjellë në jetë, ju vandal.
 30. Mos bëj asgjë që bëj unë. Dhe patjetër mos bëj asgjë që nuk do të bëja. Ka një zonë të vogël gri atje dhe është vendi ku operon.
 31. A mund t'ju jap një këshillë? Ju duhet të përmirësoheni në këtë pjesë të punës.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.