Rishikim i librit të Eduard Punset: «Udhëtim në emocione»

Fresquita Unë ju sjell përmbledhje e librit të fundit të të madhit Eduard Punset, Udhëtim në emocione. Data e publikimit: 10/11/2010. A doni të dini se ku qëndron fuqia më e madhe që ka qenia njerëzore?

Rishikimi i «Udhëtim në emocione»

Rishikimi i librit të Eduard Punset:
Rruga që udhëton Eduard Punset është më e mahnitshmja që mund të udhëtojmë. Fillon të provojë gjej lumturi, një kompani me një rezultat të paparashikueshëm. Analizon aspektet që mund të na afrojnë ose larg këtij qëllimi, përkatësisht: ndjenjat dhe emocionet, ankthi, hormonet, plakja, ambienti përreth nesh, ekonomia, kultura dhe feja, ndër të tjera.

Punset është një njeri i ngushtë, miqësor dhe me një pasion të madh: njohuritë shkencore të aplikuara në ditët tona në jetën e përditshme. Me pamjen e tij si një shkencëtar i çmendur dhe pa pikëpamje (në stilin e Ajnshtajnit) ai shkruan këtë libër praktik që synon t'ju hapë përpara fuqive të mëdha që të gjithë kemi brenda nesh. Ky libër është pjesë e një seriali formuar nga librat e mëposhtëm: Udhëtimi drejt fuqisë së mendjes, Udhëtimi drejt fatkeqësisë y Udhëtimi për në dashuri.

Ai hyn në gjendjen më të fuqishme emocionale: dashuri Isshtë emocioni më i rëndësishëm dhe heton sesi shprehet dashuria dhe origjinën e fuqisë së saj.

Përfundon në intimitetin e burrit dhe gruas, çfarë ndodh brenda secilit për të arritur aspektin më të rëndësishëm të qenies njerëzore: mendja, burimi i gjithë fuqisë.

Një shëtitje përmes dashurisë, lumturisë dhe fuqisë: tre aspektet që lëvizin botën.

A ju pëlqeu ky rishikim? Ju lutem më ndihmoni duke ndarë këtë blog me miqtë tuaj. Klikoni në butonin Facebook like. Faleminderit per mbeshtetjen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Maria Soledad dijo

    Më duket përmbledhja jashtëzakonisht interesante ... Do të doja ta lexoja.