Unë e dua këtë çmenduri

Numri i lindjeve në Spanjë ka rënë me 13% në këto vite krize ekonomike se po vuajmë dhe mosha mesatare e fillimit të amësisë është vonuar në 31,6 vjet.

Përkundër këtyre të dhënave, Të jesh prind është një nga gjërat më të mrekullueshme në jetë. Pasja e një fëmije ndryshon plotësisht jetën tonë. Kënaqësia e rritjes së një fëmije është shumë e plotë dhe na mbush me momente shumë të kënaqshme që do t'i kujtojmë gjithë jetën:

Nëse ju pëlqeu kjo video, ndani atë me miqtë tuaj!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Prindërit kanë punën më të vështirë dhe më të rëndësishme në botë.

Kur vendosni të keni fëmijë, ju pranoni që do të keni më pak para, më pak kohë të lirë dhe më shumë përgjegjësi se kurrë. Por në vend që të përqendrohemi në vështirësitë që do të kemi, le të shohim për një moment përparësitë:

1) Do të keni mundësinë të jeni përsëri fëmijë.

Do të bëni përsëri të gjitha llojet e gjërave argëtuese, do të shihni përsëri karikatura dhe madje do të keni një justifikim për të parë filmat mitikë të fëmijërisë suaj, të tilla si ET, The Goonies, ...

2) Edhe një herë do të jeni të vetëdijshëm për magjinë që ekziston në jetën e përditshme.

Ju do të shijoni momentin kur fëmija juaj sheh shi për herë të parë, një milingonë, një aeroplan që fluturon nëpër qiell, një rrjetë merimange ... dhe një mori ngjarjesh të cilave nuk u kushtojmë vëmendje.

3) Nuk do të ndiheni kurrë më të vetmuar.

4) Ju do të bëheni hero për fëmijën tuaj.

5) Ju do të keni kënaqësinë që gjenet tuaja do të mbeten në këtë jetë kur ju nuk jeni atje.

6) Do të gjeni një motivim të ri për të vazhduar jetën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.