Unë jam këtu për të shkatërruar të gjitha iluzionet tuaja

iluzione të shkatërruaraJu lë me një video tjetër të këtij personazhi të quajtur Osho. Ajo thotë disa gjëra shumë interesante që nuk mund t’i gjesh askund. Diskursi fillon duke thënë "Unë jam këtu për të shkatërruar të gjitha iluzionet tuaja". Epo, një mënyrë e mirë për të filluar. Arrin të tërheq vëmendjen e kujtdo që dëgjon një thënie të tillë.

Ndërsa ai vetë thotë "Unë jam një i çmendur dhe mund të them atë që dua".

Këtë herë ai flet për disiplinën që unë e theksoj aq shumë dhe kjo më ka bërë të shoh gjërat ndryshe. Unë ndaj një premisë me Osho: ne duhet të heqim qafe duhet dhe jo. Ata skllavërojnë qenien njerëzore dhe nganjëherë e çojnë atë të veprojë gabimisht në jetë. Nëse do të ishte mirë të veprosh në përputhje me natyrën e njeriut dhe të priresh drejt mirësisë mbi të gjitha gjërat. Kjo do të ishte një "duhet". Sidoqoftë, gjithçka në këtë jetë është relative (nga këndvështrimi im).

Dashuria është një gjë e mirë dhe ne duhet ta ndjekim atë (ne tashmë jemi me fjalën "duhet"), unë do të them më mirë se do të ishte mirë ta bëjmë jetën tonë të bëhet dashuri ndaj të gjitha gjërave. Pastaj është liria njerëzore që Zoti na dha për të zgjedhur këtë rrugë apo jo.

Unë ju lë me këtë bisedë interesante nga Osho:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.