Aftësia për të kapërcyer pengesat

Të gjitha qeniet njerëzore kanë aftësinë për të kapërcyer pengesat. Sidoqoftë, ka nga ata që nuk e dinë potencialin që kanë. Gjatë gjithë jetës së tyre ata kanë humbur besimin e tyre në vetvete për shkak të vendimeve të gabuara.

Shumë strehohen në përdorimin e drogës ose varësi të tjera për të kapërcyer zhgënjimet që nuk kanë qenë në gjendje t'i kapërcejnë. Këto sjellje i çojnë ata të zhyten më tej në mjerim dhe ato zhyten gjithnjë e më thellë në pus.

Necessaryshtë e nevojshme të përballosh vështirësitë e jetës me guxim, me besim te vetja. Vetëm përballja e sfidave dhe rreziqeve ballë për ballë do të dalim të forcuar. Ndonjëherë ne do t'i arrijmë ato dhe herë të tjera jo. Sidoqoftë, do të ngushëllohemi kur dimë se kemi bërë çmos që të përpiqemi t'i kapërcejmë ato pengesa. Herën tjetër do të jemi më të fortë dhe do të dimë të gjejmë një mënyrë për të ecur përpara.

"Çdo vështirësi e shmangur më vonë do të kthehet në një fantazmë që do të shqetësojë prehjen tonë." Frédéric Chopin (pianist dhe kompozitor polak). Shiko Videon:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Manuel Melero Pena dijo

    Të kesh besim te vetja është një nga çelësat për të arritur suksesin dhe lumturinë në jetë. Punoni në të.