Ai nuk ndihmon të rritet gjithashtu (përmbledhje libri)

Të gjithë Vetë Ndihmoni falas."JO gjithashtu ndihmon në rritje: si të kapërcejmë momentet e vështira të fëmijëve dhe të promovojmë edukimin dhe zhvillimin e tyre" Shtë një libër nga Mª Jesús Álava Reyes.

Një libër kushtuar të gjithë atyre prindërve që kanë probleme me fëmijën tuaj për shkak të sjelljes së kësaj.

Kohët e fundit, rastet e dhunës nga fëmijët ndaj prindërve janë në rritje. Ata nuk i respektojnë kufijtë e vendosur nga prindërit dhe përfundojnë duke u përballur me ta me dhunë.

Kjo krijon trazira të mëdha në familje. Si prindërit ashtu edhe fëmijët përfundojnë vërtet keq. Ky libër ju mëson të ridrejtoni këto situata dhe edukoni fëmijët në një mënyrë më të zgjuar.

Maria Jesus Alava Reyes është një psikolog prestigjioz klinik dhe arsimor i cili u mëson fëmijëve dhe prindërve për më shumë se 20 vjet për të ridrejtuar këto situata të rënda. Na mëson udhëzimet edukative që duhet të ndjekim dhe na ndihmon të kuptojmë më mirë pse fëmijët veprojnë kështu.

Një libër kushtuar prindërve dhe edukatorëve mësoni t'i udhëzoni fëmijët në zhvillimin e duhur të maturimit.

Nëse jeni një prind apo edukator i dëshpëruar, ky libër do të jetë një shpëtues i jetës.

Unë ju lë me një video nga autori në mënyrë që ju të dini fytyrën e saj, si shprehet dhe kuptoni se si mendon:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.