Akti i mirësisë së një polici me një person me aftësi të kufizuara udhëton në rrjetet sociale

Nathan Sims nuk kishte ide se dikush po e bënte fotografi kur ai u ul në një stacion autobusi pranë një plaku me flokë gri të zbërthyera.

Burri ishte duke pritur për autobusin në një karrocë në diellin e tmerrshëm të Kalifornisë.

Polici u ul pranë tij dhe kaloi 40 minuta duke biseduar me burrin para se të vinte autobusi i tij. Ai jo vetëm që e mbajti shoqërinë, por edhe e ndihmoi të hipte në autobus.

Një dëshmitar e pa këtë skenë, e fotografoi me kamerën e tij dhe i shkroi një letër lavdërimi mbikëqyrësit të Departamentit të Sherifit të Qarkut San Bernardino.

Shikoni fotot mahnitëse më poshtë.

Një person nuk mund t'u besonte syve kur pa një polic të ulur në stacionin e autobusit pranë një plaku me flokë gri të zbërthyera.

Ky person gjithashtu bëri një foto të kësaj gruaja që ndalonte për t’i ofruar ujë policit dhe plakut. Dielli ishte përvëlues në ato kohë, tha dëshmitari.

Polici e ndihmoi burrin në autobus.

Më në fund, personi që bëri fotot i dërgoi një letër falënderimi departamentit ku punon ky polic. Departamenti postoi letrën në murin e tij në Facebook dhe u bë tepër virale. Në 20 orë ai tashmë kishte 12.134 "Më pëlqen".

Polici ka qenë në fuqi për 3 vjet e gjysmë. Njerëzit në të gjithë vendin po i dërgojnë mesazhe mirënjohjeje dhe lavdërimi për zemrën e tij të mirë. Nuk kisha ide se një aparat fotografik po kapte të gjithë skenën.

«Nuk e dija që po më bënin fotografi, por më vjen mirë nëse i ndihmon kolegët e mi dhe e gjithë bota të përfitojnë prej saj »tha polici.

Nëse ju pëlqeu kjo histori, merrni parasysh ta ndani me të gjithë afër jush.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.