Arti i heqjes së vëmendjes së dikujt [Leksion]

apollo Robbins ai është një përzierje aktori, folës dhe konsulent. Çfarë është ajo që ju bën të veçantë? Aftësia e tij për të vjedhur kuletat dhe orët ndërsa bashkëbiseduesi i tij as nuk i vë re.

Ai ishte në TED duke folur për artin e studimit të sjelljes së njerëzve dhe tërheqjen e vëmendjes së tyre. Në këtë konferencë ai mbajti një demonstrim i drejtpërdrejtë se si mund të shpërqendroni vëmendjen e një personi dhe me shumë aftësi (aspekt që trajnohet) të jeni në gjendje të hiqni çdo gjë që dëshironi. Ju lë videon në momentin që fillon shfaqja e tij:

[social4i size = »large» align = »align-left»]

Apollo imiton teknikat që xhepat përdorin për të vjedhur: shtrëngime duarsh për të demonstruar afërsinë dhe vëmendjen e teknikave të referimit dhe kontrollit.

Shfaqja e tij është një përzierje dinamike e aftësive xhep xhep dhe ngushtësia e dorës.

Njihet si "Vjedhësi i Kalorësit" Ai u afrohet bashkëbiseduesve të tij në një mënyrë jo-ndërhyrëse, pa i turpëruar ata dhe shpesh tregon audiencën e tij se çfarë po i bën viktimës së tij pa e kuptuar ata.

Ajo ka fituar një reputacion si "Xhepi më i mirë në botë". Ai ka performuar para më shumë se 250.000 njerëzve në shfaqje private dhe në qytete si Las Vegas. Shoku i tij David Copperfield e thërret atë "Vjedhësi im i preferuar".

Nëse ndonjëherë e takoni personalisht Apollo Robbins, mbajeni çantën fort. Megjithatë, mos u shqetëso, ai nuk është "profesionalisht" i angazhuar në mbajtjen e objekteve të të tjerëve.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.