Libri me audio «The Alchemist» nga Paulo Coelho

Ju lë audion e librit «Alkimisti» nga Paulo Coelho rrëfehet me një zë njerëzor (jo robotik).

Ajo është e ndarë në 4 pjesë. Në 2 orë e 40 minuta e përfundoni. A mund të kërkoni më shumë?

Ky bestseller ka të bëjë me ëndrrat që ne të gjithë kemi dhe se çfarë bëjmë për t'i arritur ato.

Një roman i rrëfyer shkëlqyeshëm.

(Luajtësi shfaqet vetëm me shfletuesit Mozilla Firefox ose Google Chrome, nëse përdorni internet explorer nuk do ta shihni)

Pjesa e Parë

Pjesa e dytë

Pjesa e tretë

Pjesa e katërt

Opinione të disa lexuesve

* "Alkimisti" është një sagë frymëzuese për udhëtimin e jetës. Na kujton se historia e secilës prej jetës sonë mund të jetë një aventurë e madhe nëse jemi mjaft të mençur për të interpretuar shenjat shpirtërore përgjatë rrugës që vazhdimisht na shtyjnë drejt fatit tonë të vërtetë.

* Kjo histori na tregon se kur thirret guximi për të ndjekur ëndrrën tonë, rezultati është gjithmonë befasues, shpërblyes dhe asnjëherë saktësisht për atë që shpresonim. Ajo që zbulojmë duke ndjekur ëndrrën tonë është përgjithësisht më e mirë se gjithçka që mund ta imagjinonim.

* Ky libër është një tërheqës, i lehtë për t’u lexuar dhe ia vlen një investim i vogël financiar i kërkuar për të udhëtuar në rrugën e jetës me personazhin kryesor përgjatë një rruge që premton rifreskoni mirëkuptimin tonë dhe rrisni pasionin tonë për ndjekjen tonë personale.


18 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jorge Alberto Quispe Mancilla dijo

  pjesa e dytë nuk dëgjohet

 2.   Sandra Fana Rojas dijo

  libër shumë i mirë.

 3.   Abel garza dijo

  Se universi komploton për të arritur ëndrrat e mia.
  Libër i shkëlqyeshëm.

 4.   Vicktor grefa dijo

  E kam dëgjuar shumë mirë ... Unë e rekomandoj shumë

  1.    Kristofer Yedra dijo

   Mendoj se do ta dëgjoj

  2.    Pablo Yanez dijo

   Kam lexuar të gjithë librin

 5.   sofia dijo

  Pershendetje! Po e dëgjoj në Internet Explorer dhe tingëllon shumë mirë. Kontribut shumë i mirë dhe një libër shumë i mirë. Faleminderit!

 6.   Maria Jose Fernandez dijo

  Më pëlqen

 7.   Dan Alexandra dijo

  E lexova më shumë se 10 vjet më parë, tani më duket mirë që mund ta dëgjoj

 8.   Jenny Patricia dijo

  Nuk di si ta dëgjoj?

 9.   Ricardo Alberto Ponce Sosa dijo

  historia është shumë interesante

 10.   David Acosta dijo

  hehehehehe ishte e mrekullueshme ... Unë tashmë e lexova tani e dëgjoj

 11.   libra dijo

  E vërteta është se është një libër i bukur dhe super i bukur. Unë do ta klasifikoja atë në pjesën e vetë-ndihmës dhe filozofisë. Unë i rekomandoj të gjithëve që nuk e kanë lexuar Alkimistin, i cili tashmë po humbet kohë, që të mund ta filloj ta bëj sepse nuk do të pendoheni që e keni lexuar fare.

 12.   Daniela Rivera dijo

  A është libri i plotë apo vetëm pjesa e parë sepse është i ndarë në dy pjesë?

 13.   Blogu i Sarait dijo

  Përshëndetje Unë kam lexuar blogun tuaj dhe është me të vërtetë mirë, që nga sot ju
  Une ndjek; Ndjek; shoqeroj!! =)

 14.   Carmen Martinez dijo

  pa marrë parasysh sa herë e lexoj ose e dëgjoj, vërtet më pushton.

 15.   Adrian perez dijo

  Përshëndetje, ditë e mirë, shumë e suksesshme, si mund ta shkarkoja, faleminderit paraprakisht, NAMASTE.