Libri auditiv: Shitësi më i madh i botës

Ne vazhdojmë të rrisim listën tonë të libra audio për vetë-ndihmë me "Shitësi më i madh në botë" nga Og Mandino, një nga referencat për vetë-ndihmë.

Og Mandino ishte një shkrimtar dhe psikolog amerikan. Librat e tij janë gjithsej 50 milion kopje dhe janë përkthyer në gjuhë të shumta. Kryevepra e tij, ajo që po ju sjell sot: "Shitësi më i madh në botë".

Disa e konsiderojnë këtë libër si kryevepra e madhe e vetë-ndihmës. Gjykoni vetë. Isshtë e ndarë në 2 pjesë, kështu që do të shihni dy lojtarë.

Paralajmërim: do të jeni në gjendje të shihni lojtarët vetëm nëse përdorni shfletuesit Mozilla Firefox ose Chrome. Nëse jeni duke përdorur Internet Explorer nuk do ta shihni. Luaj lojë.Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Berthapaula Garcia dijo

  Vendi ku janë + ëndrrat është në varreza
  Mos u tregoni koprrac me ëndrrat tuaja
  Nëse mendoni se aventura është e rrezikshme, provoni rutinën ... është vdekjeprurëse

  1.    Tamara dijo

   Aty ku vendos lojë nuk del

   1.    Daniel dijo

    Përdorni Google Chrome.

 2.   Norma Guerra Ordonez dijo

  Ky libër është thjesht më i miri që kam lexuar, nëse e zbatoni në jetën e përditshme do të jeni të suksesshëm.

 3.   Maria benavides dijo

  Shume mire!

 4.   Karlos Karlos Valdez dijo

  SHUME MIRE

  1.    Karlos Karlos Valdez dijo

   Shpresoj t'i takoni diku, kur i dua librat e tyre

 5.   Lurom Romeo Mendoza Flores dijo

  Shkelqyeshem.

 6.   Ana Zurro-Lopez dijo

  Isshtë një faqe fantastike…. Dhe u jep shumë ndihmë atyre që duan ta kërkojnë atë.

  1.    Jasmine murga dijo

   Faleminderit Ana!

 7.   thjesht hernandez dijo

  keto libra jane interesant