Ndërveproni me të tjerët

Ndërveproni me të tjerëtNdërveproni me të tjerët ka avantazhet dhe disavantazhet e saj:

1) Ju kurrë nuk do të jeni vetëm. Vetmia e ruajtur zakonisht nuk është një shok i mirë, edhe pse të jetosh në shoqëri të keqe është më mirë të jetosh vetëm.

2) Kur jetoni me njerëz të tjerë mund të merrni inkurajim dhe mbështetje nëse disponimi juaj është i keq. Kjo është përrallore.

3) Ju duhet të komunikoni qartë dhe të jeni të sinqertë me ta, bëhu vetvetjaAta duhet t'ju duan për atë që jeni. Ju nuk mund të jetoni duke bërë një teatër në shtëpinë tuaj.

4) Ju gjithashtu do të keni nevojë një dozë e mirë durimi nëse doni të jetoni me të tjerët me sukses. Me siguri që ata gjithashtu kanë nevojë për dozën e tyre të durimit për të duruar defektet tuaja, defektet që ne T ALL GJITHA kemi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.