Ribashkimi i një djali me arushin e tij të pelushi

Një fëmijë e humbi arushin e tij prej pelushi dhe, për shkak të disa rrethanave të jashtëzakonshme, nëna e tij e gjeti atë 3 vjet më vonë.

Për ata që nuk dinë anglisht unë përkthej atë që thotë ai në fillim të videos në mënyrë që ata të kenë pak kontekst:

«Gjyshërit e tij i dhanë djalit një ari të vogël blu në ditëlindjen e tij të parë. Djali e quajti ariun "Ah-ah". Ariu u bë një anëtar i ri i familjes dhe fëmija e mbante kudo. Ata ishin bashkë gjithë ditën, madje shkuan së bashku në kopsht.

Në verën e vitit 2009, «Ah-ah »humbi gjatë një kampi. Djali ishte plotësisht i shkatërruar. Nëna e kërkoi gjithandej por askush nuk dukej se e kishte parë. Dukej sikur ai ishte zhdukur përgjithmonë. Sidoqoftë, nëna nuk u dorëzua.

3 vjet më vonë nëna shkoi në eBay (një portal i madh për blerjen dhe shitjen e sendeve të përdorura) dhe kërkoi fjalët "majmun blu". Një shitje e vogël blu ishte për shitje. Nëna vërejti se dukej e njëjta "Ah-ah". Dukej e pamundur që të ishte i njëjti "Ah-ah" por gjithsesi ata e blenë atë.

Kur e mori, nuk u besoi syve. Ishte 'Ah-ah', ai kishte ardhur në shtëpi. Ai kishte nevojë të ribashkohej me djalin e tij ".

Tani, vazhdo ... përpiquni të mos qani 🙂

Nëse ju pëlqeu kjo video, ndani atë me miqtë tuaj!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Daniel murillo dijo

  Solvedshtë zgjidhur tashmë Laila

 2.   Irene Gonzalez dijo

  Fëmijëve duhet t'u mësohet rëndësia e çështjeve lëndore: asnjë. Ajo që është me të vërtetë e rëndësishme janë njerëzit dhe ndjenjat. Veryshtë shumë mizore që një fëmijë të shkatërrohet nga humbja e një arush pelushi

 3.   carmen medina dijo

  Mua Pëlqej shumë Kjo faqe e imazheve, ju falënderoj për një moment të tillë të bukur.