Libër i rekomanduar: «Bota blu, duaje kaosin tënd», nga Albert Espinosa

Muajin e kaluar, u lëshua një nga librat më mbresëlënës në skenën aktuale letrare. Nëse i keni lexuar dy historitë e mëparshme nga Albert Espinosa ("Rrathë të Kuq" dhe "Bota e verdhë«) Tani ka prezantuar romanin që do të mbyllë trilogjinë: "Bota blu, duaje kaosin tënd".

Nëse e dini tashmë stilin e Espinosa, do ta shihni përsëri të reflektuar në këtë titull të ri. Autori ka siguruar që në këtë histori ka formësuar marrëdhënien midis jetës dhe vdekjes dhe fillit të ngushtë që i bashkon.

Nëse ju kanë pëlqyer librat e mëparshëm, do të jeni në gjendje të shijoni edhe më shumë këtë këst të ri.

Komplot nga Bota Blu

bota blu

Autori kësaj here na sjell historia e një grupi djemsh të rinj që përpiqen të rebelohen kundër botës që i rrethon. Këta 5 personazhe do të jetojnë një aventurë të pabesueshme ku do të përjetojnë ndjesi të reja dhe do të mësojnë disa nga mësimet më të rëndësishme në jetë.

Espinosa rikthen një komplot fantastik që do të magjepsë të gjithë ata që duan adhurimin e aventurave. Përveç kësaj, ai do të ketë një fund që është i aftë të kënaqë lexuesit: do të na japë shpresë dhe do të na bëjë ta shohim botën në një mënyrë tjetër sesa kur filluam të lexonim.

Kjo histori lidhet drejtpërdrejt me të dy që kemi përmendur më parë. Në këtë mënyrë, çdo lexues që tashmë ka qenë me fat të kënaqet me ta do ta kuptojë lidhjen në fillim dhe do ta dojë atë sikur të kishin marrë një libër nga Espinosa për herë të parë.

Ju mund ta gjeni në Amazon duke bërë klikoni në këtë lidhje Ju nuk keni më një justifikim për të shijuar një nga librat më të mirë në treg.

Rreth Autorit…

Albert Espinosa lindi më 5 nëntor 1973 në Barcelonë. Ai filloi të studionte inxhinieri industriale pasi kishte vuajtur nga osteosarkoma (një përvojë që ai më vonë e përdori kur shkruajti librat e tij).

Ndërsa ishte duke u diplomuar ai filloi të ndjente një pasion shumë të fuqishëm për të shkruar. Ai ishte një nga anëtarët e grupit teatror universitar, kështu që shumë prej shfaqjeve që u interpretuan atje ishin të tijat. Disa nga veprat më të shquara të atyre viteve ishin "Los pelones" ose "A novato en la ETSEIB".

Gjëja më karakteristike për autorin është se, pavarësisht se e kishte përfunduar karrierën e tij me sukses, ai kurrë nuk e bëri. sapo e mbaroi atë, ai filloi të punojë në televizion. Në vitin 1998 ai do të paguhej për skenarin e tij të parë dhe do të fillonte të evoluonte nga ajo pikë.

Në vitin 2003 ai do të shkruante një dramë, "Kati i 4" për të cilën ai do të fitonte një pjesë të famës së tij.

Ai do ta provonte fatin e tij në botën e leximit në vitin 2008 me librin "Bota e verdhë". Atëherë do të shkruaja "Gjithçka që mund të ketë qenë unë dhe ti" (2010), «Nëse më thua, eja, do të lë gjithçka ... por më thuaj, eja» (2011), "Busulla që kërkojnë buzëqeshje të humbura" y «Bota blu: duaje kaosin tënd» në këtë vit (2015).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.