A mund të falet pabesia

A mund të falet pabesia?

Na ka kaluar në mendje në një moment nëse do të ishim në gjendje të falnim një pabesi, kështu që ne do të analizojmë mundësi të ndryshme.

Llojet e dashurisë që ekzistojnë

4 llojet e dashurisë sipas grekëve

Ne paraqesim një listë të të gjitha llojeve të dashurisë që ekzistojnë, një përmbledhje që do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë ndjenjat dhe marrëdhëniet njerëzore.

Fraza sarkastike për të ndarë

Fraza sarkastike për të ndarë

Ne kemi përgatitur një listë me fraza të përsosura sarkastike për ju për të ndarë me miqtë tuaj, familjen dhe që ju mund të përdorni ...

fraza qesharake

Frazat më të mira qesharake

Këto janë disa nga frazat më qesharake qesharake që ne kemi gjetur dhe klasifikuar për ju, me qëllim që të shijoni humorin më të mirë

frazat e humorit

Mbledhja e frazave inkurajuese

Ne kemi përgatitur një koleksion frazash inkurajimi që ju këshillojmë që gjithmonë të keni pranë për të përballuar çdo situatë në jetë.

fraza për WhatsApp

Frazat thelbësore për WhatsApp

Ne kemi përgatitur një listë të plotë me shumë fraza për WhatsApp që gjithmonë mund t’i keni në majë të gishtave për t’i përdorur kur të doni.

frazat e suksesit

Frazat më të mira të suksesit

Nuk është e lehtë për të arritur suksesin, kjo është e qartë, pasi kërkon shumë përpjekje dhe mbi të gjitha ato që japim ...

Frazat më të njohura Ghandi

Frazat më të njohura Ghandi

Ghandi është një figurë historike e njohur mirë sot për filozofinë e tij të jetës, dhe gjatë gjithë luftës së tij ...

Frazat më të mira të Zotit

Frazat më të mira të Zotit

Në kohërat kur kemi vështirësi, të cilat fatkeqësisht janë të shumta në shoqërinë e sotme, është e zakonshme për ...

Të gjitha llojet e kontraceptivëve

Ne paraqesim një listë të të gjitha llojeve të kontraceptivëve që janë aktualisht në dispozicion, një burim shumë i nevojshëm jo vetëm ...

Si të fitoni një grua me këto këshilla

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të pushtuar një grua, në artikullin vijues do të shihni këshillat më të mira për ta bërë atë në mënyrë efektive.

+150 Fraza për të menduar ose reflektuar

Nëse jeni duke kërkuar fraza për të menduar, në faqen tonë do të gjeni listën më të madhe dhe më të larmishme për të qenë në gjendje të reflektoni në shumë aspekte të jetës.

100 frazat më të mira për Instagram

Nëse jeni duke kërkuar fraza për Instagram që dëshironi të vendosni në botimet tuaja, këtu do të gjeni listën më të mirë të temave të ndryshme.

meditacion

7 Këshilla Meditimi për Fillestarët

Sot ne duam të ndajmë 5 këshilla meditimi për fillestarët që me siguri do ta bëjnë më të lehtë përvetësimin si pjesë e një rutine të përditshme ose të rregullt.

35 mendime për kohë të vështira

Para se të shikoja këto 35 mendime për kohë të vështira, do të doja të shihje një përmbledhje emocionale rreth depresionit midis ...

Cilat janë elementet e dijes?

Me këtë rast, ne kemi dashur të ndajmë me ju elementet e njohurisë, karakteristikat e saj dhe funksionet e saj kryesore brenda gjuhës fillore.

kreativiteti

Zbuloni nga vijnë pasioni dhe krijimtaria

A ka ndonjë sekret të madhështisë? A ka ndonjë karakteristikë që bashkon njerëzit më të suksesshëm në histori? Përgjigja është e thjeshtë: Po, dhe është ...

Historia frymëzuese e Ben Carson

Kjo është historia e një djali me ngjyrë, të quajtur Ben Carson, i cili u rrit shumë ashpër në varfëri dhe vështirësi dhe përjetoi një ndryshim të madh.

A ka kuptim të lutesh?

Ngjarjet e kësaj fundjave në Francë ju ftojnë të bëni këtë pyetje. Jo sepse disa këmbëngulin në ...

Në të dy anët e banakut

Ky është titulli i letrës fituese të një konkursi të realizuar nga revista javore XL. Një histori që na bën të kuptojmë se engjëjt ekzistojnë.

Princi i vogël (Libri audio)

Sot ju sjell audionobile të një libri që shënoi fëmijërinë time dhe sigurisht atë të shumë vetave. Isshtë Princi i Vogël nga Antoine de Saint-Exupéry.

Sa peshon trupi pa shpirt?

Pikërisht 21 gram më pak. Dr. Duncan MacDougall në fillim të shekullit të XNUMX ishte i bindur se shpirti ishte ...

Efekti psikologjik i ngjyrave

“Nëse efekti psikologjik i ngjyrës është i drejtpërdrejtë… ose nëse është rezultat i shoqatës, është e diskutueshme. Shpirti…

Çfarë shprehin sytë?

Në kulturën tonë, vështrimi është themelor, pasi është një pjesë thelbësore e gjuhës joverbale dhe na ndihmon të ...

Si të analizojmë ëndrrat tona?

Si të analizojmë ëndrrat tona? Përballë kësaj pyetjeje, njerëzit priren të marrin pozicione mjaft të polarizuara. Disa e hedhin poshtë drejtpërdrejt idenë ...

Si funksionon faji?

«Pjesa tjetër e shkëlqyer është të jesh pa faj. »Marco Tulio Cicero Në kulturën tonë, faji është një ndjenjë ...

Si ta zbulojmë zilinë?

Do të doja ta kushtoja këtë artikull për t'iu përgjigjur një prej pyetjeve që lindën nga një bashkëbisedues, si rezultat i ...

Zilia: një temë tabu

Mjafton të lexojmë fjalën për të ndjell një ndjenjë të pakëndshme dhe gati të refuzuar tek ne. Zilia trajtohet ...

lexoj

Bota magjike e leximit

Në këtë video ata na tregojnë në një mënyrë gati magjike se nga përbëhet pasioni për leximin. Pas shikimit të kësaj video ju me siguri po kërkoni një vrimë në jetën tuaj për të lexuar.

qen i birësuar

10 foto të adhurueshme të qenve të shpëtuar

Fotografi Theron Humphrey ka qenë duke udhëtuar në Shtetet e Bashkuara duke kapur me kamerën e tij historitë e njerëzve që kanë pranuar në jetën e tyre një qen që dikur ishte braktisur.

bëhu baba

Unë e dua këtë çmenduri

Të jesh prind është një nga gjërat më të mrekullueshme që mund të jetë në këtë jetë, pavarësisht nga shqetësimet. Pasja e një fëmije ndryshon plotësisht jetën tonë.

Robyn duffy

"Kanceri na ka bashkuar"

Dy vajza po luftojnë me një formë të rrallë të kancerit dhe janë bërë miq të shkëlqyera pasi u takuan përmes Facebook.

duke ndihmuar autizmin

Kur jeta të jep një fëmijë autik

Njeriu që do të shihni në këtë video quhet 'Izzy' Paskowitz dhe ai u rrit duke ditur që fati i tij ishte të ishte një surfer. Në këtë video ai na tregon historinë e tij emocionale.

libra

Cilët janë librat tuaj të preferuar?

Më ra ndërmend të krijoja këtë postim në mënyrë që të mund të lini në komentet që janë librat tuaj të preferuar. Shpresoj që shumë prej jush të inkurajohen të përgjigjen.

dëshmia e një personi me kancer

Dëshmia e një personi me kancer

Kjo është dëshmia shpresëdhënëse e José Fernández. Ai është shpresëdhënës sepse na tregon për hobet e tij dhe mënyrën se si jeton me këtë sëmundje për 10 vjet.

adhuruesit e videove

Një video e mirë për këtë Shën Valentin

Kushtuar për të gjithë njerëzit që e duan njëri-tjetrin. Titullohet "Të dashuruar" ... dhe nuk është ajo që duket. Një video që do të të lërë me një buzëqeshje në gojë.

Ana e errët e Inteligjencës Emocionale

Inteligjenca emocionale është e rëndësishme por ka një anë të errët. Kur njerëzit përmirësojnë aftësitë e tyre emocionale, ata bëhen më të aftë për të manipuluar.