Cila është kujtesa juaj më e mirë?

Kujtesa juaj më e mirë Unë dua të përuroj një pjesë të re që do të titullohet "Kujtimi im më i lumtur".

Ju ftoj të më dërgoni se cili ishte kujtimi juaj më i lumtur. Pse gjithçka duhet të kthehet te problemet e jetës? Me siguri pa marrë parasysh sa keq jeni të sigurt që keni pak kujtim që të tërheq një buzëqeshje në gojën tënde.

Të gjithë kemi kujtime të lumtura. Unë ju inkurajoj të hetoni kujtesën tuaj dhe të kërkoni atë kujtesë që ju bën të ndiheni mirë. Me këtë iniciativë ai shpreson bëjeni blogun pak më pjesëmarrës.

Unë dua të di se cila është kujtesa juaj më e mirë, ju mund ta shkruani në 3 paragrafë dhe unë do të jem i lumtur të ndaj kujtesën tuaj më të mirë me pjesën tjetër të lexuesve të blogut. Do t'ju kushtojë vetëm 5 minuta dhe do të shihni se si është shumë terapeutike.

Mund të më dërgoni shkrimet tuaja në dcanaflo2@gmail.com Mundohuni të mos jeni shumë i shkurtër, diçka si zgjerimi i këtij postimi në mënyrë që ta dekoroj me një imazh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Juniold Ceballos dijo

  Kthehet në moshën 14 vjeç, në klasën e 6-të të shkollës fillore. Më kujtohet ajo fytyrë e rrumbullakët, me shkëlqim, me vrimat e hundës të shënuara në një mënyrë shumë të veçantë kur qesh, duke shkaktuar dridhjet e mia nervoze, duart e djersitura dhe një interes të jashtëzakonshëm për të tërhequr vëmendjen e tyre. Memoriesshtë kujtimi më i mirë pasi që me të zbulova se kisha rënë në dashuri të thellë me këtë vajzë dy vjet më të re se unë.

 2.   Fransheska Ovalle dijo

  "Kujtimi im më i lumtur"
  Me kujtohet dita kur te takova, kur syte e tu me bertisnin dashuri qe nga momenti kur ata takuan timen, cfare lumturie mund te mendojme vetem per nje moment kur i dhuruam njeri tjetrit puthjen e pare, ishte shume e vecante per mua dhe une e di se edhe për ty ka qenë.
  Ai tetor që u bë nëntor dhe u bë dhjetor, e kujtoj shumë mirë, ajo ishte dita kur të takova dhe jeta ime filloi një rrugë të re, një destinacion të ri.
  Ju jeni kujtimi im më i lumtur.
  Fransheska Ovalle.

 3.   Gerard Santiago dijo

  Thatshtë ajo 7 shtator 2011, kur i dhashë një unazë të bukur atij që ishte e dashura ime në atë kohë, dhe thashë "Unë po të jap këtë unazë derisa të vijë e fundit" dhe në atë moment unë mendova, një buzëqeshje dhe një vështrim kaq i sinqertë, që tejkaloi një lumturi që nuk e kisha parë kurrë, u ndjeva aq i plotë në atë moment =)

 4.   Jonathan Gomez dijo

  Më kujtohet 3 vjet më parë kur isha në universitet dhe rreth orës 5 pasdite ajo më thirri duke qarë shumë, isha e thyer, shqetësohesha shumë, e ndihmova të qetësohej dhe ajo më tha çfarë ndodhi ………… kjo më trishtoi , por edhe qesh por jo duke u tallur, përkundrazi kuptova që gratë janë shumë të veçanta dhe kishin një dëshirë mbresëlënëse ta përqafonin dhe ta puthnin, ajo më kërkoi falje dhe më tha që nuk do ta bënte më; Fakti ishte që në kohën që po shtypja një skedar në kompjuter, fleta u mbërthye në printer dhe mendova se ishte dëmtuar, ishte çështje e hapjes nga mbrapa dhe nxjerrja e saj, por unë nuk e bëra shikojeni ashtu, u duk super e butë dhe ajo e di atë

 5.   Jonathan Gomez dijo

  Më kujtohet 3 vjet më parë kur isha në universitet dhe rreth orës 5 pasdite ajo më thirri duke qarë shumë, isha e thyer, shqetësohesha shumë, e ndihmova të qetësohej dhe ajo më tha çfarë ndodhi ………… kjo më trishtoi , por edhe qesh por jo duke u tallur, përkundrazi kuptova që gratë janë shumë të veçanta dhe kishin një dëshirë mbresëlënëse ta përqafonin dhe ta puthnin, ajo më kërkoi falje dhe më tha që nuk do ta bënte më; Fakti ishte që në kohën që po shtypja një skedar në kompjuter, fleta u mbërthye në printer dhe mendova se ishte dëmtuar, ishte çështje e hapjes nga mbrapa dhe nxjerrja e saj, por unë nuk e bëra shikojeni ashtu, u duk super e butë dhe ajo e di atë

 6.   Ricardo Arellano dijo

  P MRKUJTIMI M B I MIR Q L KAM JU JETUAR Q ISHTE DIANI Q G M ME DHA LLOGARI UE COMPSHT COMP Krejtësisht në dashuri me HASTAB SOT ISSHT W GJETA IME

 7.   Ricardo Arellano dijo

  P MRKUJTIMI M B I MIR Q L KAM JU JETUAR Q ISHTE DIANI Q G M ME DHA LLOGARI UE COMPSHT COMP Krejtësisht në dashuri me HASTAB SOT ISSHT W GJETA IME

 8.   Guadalupe Cu Spanjë dijo

  KUJTesa ime më e mirë ishte kur ata më dhanë angazhimin unazë ajo ishte diçka diçka e veçantë në engjëllin e pavarësisë unë kurrë nuk do të harroj

 9.   Cintya dijo

  Kujtesa ime më e mirë është të kem shijuar disa ditë vere në plazh me dy vajzat e mia. Ditë të paharruara që do të doja t'i shihja përsëri.

 10.   Angel gabriel peres shpërthen dijo

  🙁

bool (e vërtetë)