50 fraza Snoopy që do t'ju bëjnë të mendoni

Shiritat e Charles Monroe Schulz

Charles Monroe Schulz (1932 - 2000) ishte babai i Snoopy. Ne themi se ishte babai sepse ai ishte karikaturisti që e krijoi atë dhe ai ishte ai që qëndronte pas komikëve. Ai konsiderohet si një nga karikaturistët më të mirë në histori dhe është gjithashtu "prindërit" e vizatimeve të tjera. Ai vizatonte që kur ishte fëmijë kështu që nga fëmijëria e kishte atë dhuratë.

Gjëja e parë që vizatoi ishte qeni i tij Spike. Pasi ishte në ushtri gjatë Luftës së Dytë Botërore ai punoi në Art Instruction Inc. Pasi filloi vetë si karikaturist, ai e dinte se kishte shumë për t'i ofruar botës dhe donte të merrte hapin e parë. Karriera e tij si karikaturist filloi në 1947 kur ishte shumë i ri, por ai u bë i famshëm me stripin komik "Kikirikë".

Çfarë është "Kikirikët"? Askush tjetër përveç Snoopy, Charlie Brown apo Carlitos. Ishte në këtë strip komik që ai prezantoi personazhet e tij më të famshëm të karikaturave: Snoopy dhe Charlie. Ky strip komik u botua për jo më pak se 50 vjet dhe sot, është akoma një nga shiritat komikë më të famshëm ndonjëherë.

Charles Monroe Schulz snoopy

Citimet e Snoopy

Në këtë artikull ne duam t'ju tregojmë se ky rrip komik është shumë më tepër sesa thjesht një rrip me humor që ekziston për 50 vjet. Nëse zgjat kaq shumë për diçka është! Ai ka një humor që të gjithë e pëlqejnë dhe mendimet dhe reflektimet që nuk lënë askënd indiferent. Në këtë kuptim, ne duam që frazat e mëposhtme të shënojnë në mendjen tuaj një mënyrë tjetër të të menduarit, ashtu si Snoopy dhe miqtë e tij do të donin.

 1. E vetmja gjë që ju nevojitet është Dashuria. Por pak çokollatë herë pas here nuk bën dëm.
 2. Jeta është si një kon akullore ... duhet të mësosh ta shijosh atë.
 3. Jeta duhet të planifikohet nga hyrja në lojë ". Jeta, si bejsbolli, duhet të planifikohet, të ketë strategji që të jemi në gjendje t'i përshtatemi secilës situatë me të cilën përballemi, në mënyrë që të ecim përpara në rrugën tonë.
 4. Unë e dua njerëzimin. Janë njerëzit që nuk i duroj dot!
 5. Vazhdoni të kërkoni ... ky është sekreti i jetës.
 6. Një person duhet të jetë i kujdesshëm për gjërat për të cilat mund të pendohet në vitet që vijnë.
 7. Çfarë dobie ka të jetosh nëse nuk provon disa gjëra?
 8. Ndonjëherë e gjitha që na duhet është pak përkëdhelje për të na bërë të ndihemi më mirë.
 9. Nëse nuk luan çdo ditë, do ta humbasësh atë avantazh të shkëlqyeshëm.
 10. Asgjë nuk e merr aromën nga gjalpi i kikirikut aq sa dashuria e papërgjigjur.
 11. Në librin e jetës, përgjigjet nuk janë në faqen e fundit. Charles Monroe Schulz
 12. Gjatë gjithë jetës së tij ai u përpoq të ishte një person i mirë. Shumë herë ai u përpoq, por dështoi. Mbi të gjitha, ai ishte vetëm njeri, nuk ishte qen.
 13. Mundohuni të mos keni një kohë të mirë. Kjo supozohet të jetë edukative.
 14. Mendoj se kam zbuluar sekretin e jetës, thjesht qëndro në të derisa të mësohesh.
 15. Ushtrimi është një fjalë e ndyrë. Sa herë që e dëgjoj laj gojën me çokollatë.
 16. Vetmia e bën zemrën më të dashur, por ju bën që të tjerët të ndjehen të vetmuar.
 17. Jeta ime nuk ka asnjë qëllim, asnjë drejtim, asnjë qëllim, asnjë kuptim, dhe megjithatë jam e lumtur. Unë nuk mund ta kuptoj atë. Çfarë do të bëj mirë?
 18. Bëhu vetvetja, askush nuk do të të thotë se po e bën gabim.
 19. Ndonjëherë jam zgjuar natën dhe pyes veten pse? Dhe një zë përgjigjet: 'Asgjë personale, unë sapo erdha me emrin tënd'.
 20. Unë kurrë nuk kam bërë një gabim në jetën time. Mendova se kisha, por gabova.
 21. Lumturia është çdokush dhe gjithçka që e doni.
 22. Thjesht të mendosh për një mik të bën të kërcesh nga lumturia, sepse një mik është ai që të do pavarësisht defekteve të tua.
 23. Asnjëherë mos shkoni në shtrat duke i bërë vetes pyetje që nuk mund t'u përgjigjeni.
 24. Nuk ka barrë më të madhe sesa të kesh potencial të madh.
 25. Lumturia është të zgjohesh, të shikosh orën tënde dhe të zbulosh se ke akoma dy orë për të fjetur.
 26. Unë mendoj se kam frikë të jem i lumtur sepse sa herë që ndihem shumë i lumtur, gjithmonë ndodh diçka e keqe.
 27. Jeta është si një biçikletë me dhjetë shpejtësi, disa prej nesh nuk i përdorin të gjitha shpejtësitë.
 28. Ndërtesat mund të shemben, por mençuria është e përjetshme. snoopy
 29. Nuk ka asgjë më tërheqëse sesa një buzëqeshje e bukur.
 30. Ky është sekreti i jetës: zëvendësoni një shqetësim me një tjetër.
 31. Asnjë problem nuk është aq i madh apo aq i ndërlikuar sa nuk mund t’i shpëtosh!
 32. Gjithmonë duket më e errët pak para se të bëhet krejtësisht e zezë.
 33. Kam hequr dorë nga përpjekjet për të kuptuar njerëzit shumë kohë më parë. Tani të lë të përpiqesh të më kuptosh.
 34. Ndonjëherë shtriheni në shtrat natën dhe nuk keni asgjë për t’u shqetësuar ... Kjo gjithmonë më shqetëson!
 35. Ankthet e mia kanë ankthe.
 36. Jeta është si një kon akullore, duhet ta lëpish një ditë në një kohë.
 37. Nëse shtrëngoni dhëmbët dhe tregoni vendosmëri të vërtetë, gjithmonë do të keni një shans.
 38. Njerëzit nuk duhet të ndihen të turpëruar vetëm sepse kapen duke vepruar si budallenj.
 39. Në një ditë të bukur si kjo, do të ishte më mirë të qëndroni në shtrat që të mos ngriheni dhe ta prishni atë.
 40. Unë po vdes dhe gjithçka që dëgjoj është fyerje!
 41. Pyes veten nëse ekziston një gjë e tillë si një dentist shpirtëror? Unë mendoj se i gjithë personaliteti im është plot me zgavra.
 42. E dashura ime, sa të dua. Fjalët nuk mund të thonë se sa shumë të dua. Kështu që më mirë ta harroni.
 43. Po sikur të gjithë në botë papritmas të vendosnin të iknin nga problemet e tyre? Epo, të paktën të gjithë do të vraponim në të njëjtin drejtim!
 44. Mos u bëj një gjethe, bëhu një pemë!
 45. A keni takuar ndonjëherë dikë që ishte i lumtur dhe ende ishte në mendjen e duhur?
 46. Në orën e ndihmës së parë mësova se nëse ofendoni dikë, trajtimi më i mirë është të kërkoni falje menjëherë.
 47. Shtë më mirë të kesh dashur dhe humbur sesa të mos kesh dashur kurrë askënd.
 48. Ata thonë se nëse bëhesh një person më i mirë, do të kesh një jetë më të mirë.
 49. Isshtë më mirë të jetosh një ditë si një luan sesa 12 vjet si një dele.
 50. E dini pse jam e lumtur? Sepse më pëlqen vetja, prandaj.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Dolores dijo

  Ka shumë drejtshkrime.