25 Kuotime të Forrest Gump

forrest gump filmin

Nëse ju pëlqen kinemaja, ka më shumë gjasa që keni parë Forrest Gump, një film që pasi të shikohet nuk humbet nga askush. Ky film ka gati 25 vjet që kur u publikua dhe fitoi zemrat e miliona shikuesve.

Komploti i saj tregon historinë e një njeriu që jetoi i bindur në bindjet e tij dhe i cili ndryshoi botën pa e kuptuar, me pak vonesë në të mësuar, ai ishte një njeri i thjeshtë dhe i sinqertë me të tjerët. Ai ishte i vërtetë ndaj vetvetes dhe gjithashtu ndaj të tjerëve. Dashuria e tij e madhe ishte Jenny dhe Bubba ishte shoku i tij më i mirë dhe një ish-luftëtar i luftës në Vietnam.

karakteri i pyllit gump

Ky film ka shumë fraza që nuk do t'ju lënë indiferentë sepse ato ju ndihmojnë të kuptoni rëndësinë e ndjekjes së ëndrrave tuaja dhe luftën për atë që dëshironi me të vërtetë. Shumica dërrmuese e frazave të folura në film u thanë nga Forrest Gump, por ka edhe citime nga Bubba dhe Jenny.

Fraza të Forrest Gump që do t'ju bëjnë të shihni rëndësinë e arritjes së qëllimeve tuaja

 1. Ai kurrë nuk më tha në të vërtetë, por unë mendoj se togeri Dan kishte bërë tashmë paqen e tij me Zotin. - Forrest Gump
 2. Forrest, asnjëherë nuk të falënderova që ma shpëtove jetën. - Toger Dan Taylor
 3. Unë dhe Xheni ishim si thonjtë dhe mishi. Gungë Forrrest
 4. Qesharake ajo që mban mend një i ri. Për shkak se nuk mbaj mend të kem lindur, nuk mbaj mend se çfarë më dhanë për Krishtlindjet e para dhe nuk mbaj mend ku shkova për piknikun tim të parë. Por më kujtohet hera e parë që dëgjova zërin më të ëmbël në të gjithë botën.- Forrest Gum
 5. Nuk e di nëse mami kishte të drejtë apo toger Dan, nuk e di nëse të gjithë kemi një fat, apo po lundrojmë rastësisht si në një fllad. Por mendoj se mund të jenë të dyja, mbase të dyja po ndodhin në të njëjtën kohë. - Forrest Gump
 6. Sigurisht që të gjithë jemi të ndryshëm, Forrest, nëse Zoti do të donte të ishim të njëjtë, Ai do të na kishte vendosur të gjithëve në prehrin tonë. " - Nëna e Forrest Gump.
 7. Unë mund të mos jem shumë i zgjuar, por e di se çfarë është dashuria. - Forrest Gump
 8. Duhet të jetë e vështirë të jesh mbret.- Forrest Gump
 9. Budallai është ai që bën marrëzi. - Forrest Gump
 10. Një premtim është një premtim.- Forrest Gump
 11. Atë ditë, pa ndonjë arsye të veçantë, vendosa të shkoja për një vrapim. Vrapova deri në fund të rrugës dhe kur arrita atje, mendova se mbase mund të vrapoja deri në fund të qytetit. Dhe kur arrita atje, mendova se mbase mund të vrapoja në Greenbow County. Vura re se po të kisha ardhur deri këtu, mbase do të mund të kaloja nëpër shtetin e madh të Alabamës. Unë vrapova drejt e në oqean. Dhe kur arrita atje, vura re se unë kisha shkuar shumë larg, dhe se mbase duhet të kthehesha dhe të vazhdoja të vrapoja. Dhe kur arrita në oqeanin tjetër, kuptova se duhej të kthehesha dhe të vazhdoja të vrapoja. Kur isha i përgjumur, fjeta. Kur isha i uritur, hëngra. Kur duhej të ... e dini, unë po shkoja. - Forrest Gump gropë pylli drejtimin
 12. Karkalecat janë frutat e detit, ato mund të jenë të pjekura në skarë, të gatuara, të pjekura, të avulluara, të pjekura, ju mund të bëni skara karkaleca deti, karkaleca kreolë, merak karkalec, karkaleca të skuqura, të tundura, të sautuara ose karkaleca me ananas, karkaleca limoni, karkaleca me mango , me speca, supë me karkaleca, në merak, në sallata, karkaleca me patate, burger karkaleca, sanduiç me karkaleca dhe ... Unë mendoj se kaq. - Benjamin Buford, Bubba
 13. Mami thoshte që mund të tregosh shumë për njerëzit nga këpucët që veshin. Ku po shkojnë, ku ishin ... - Forrest Gump.
 14. Private Gump, për çfarë jeni këtu?
  - Të bëj gjithçka që dërgon rreshterin tim.
  - Damn Gump! Answershtë përgjigjja më e mirë që kam dëgjuar ndonjëherë në tërë jetën time. - Bisedë midis Forrest Gump dhe Rreshterit
 15. Epo nuk e di. Ndonjëherë ndalonte të binte shi për ca kohë që yjet të dilnin, dhe kjo ishte bukur. Ishte si pak para se të perëndonte dielli mbi kanal. Gjithmonë kishte një milion shkëndija në ujë si ai liqen malor, ishte e gjitha aq e pastër Xheni, sa dukej sikur kishte dy qiell, njëri mbi tjetrin. Dhe pastaj në shkretëtirë, kur dielli u ngrit, nuk mund të dija se ku mbaroi qielli dhe ku filloi toka. Ishte kaq e bukur. - Forrest Gump
 16. Dikush tha që paqja e botës ishte në duart e mia, por unë luaja vetëm ping-pong. - Forrest Gump
 17. Vrapo Forrest Vrapo! - Jenny Curran
 18. Asnjëherë nuk e dija pse ajo ishte kthyer, por mua nuk më interesonte, ishte si në ditët e lashta, ne ishim si thonjtë dhe mishi përsëri, çdo ditë merrja lule të bukura dhe i vendosja në dhomën e saj dhe ajo më dha dhurata më e mirë e çdokujt mund të marrë në botë, dhe madje më mësoi të kërcej, mirë ... ajo dhe unë ishim si një familje, ishte koha më e lumtur e jetës sime. - Forrest Gump
 19. Nuk mund ta bësh këtë përgjithmonë, Forrest. Ju nuk mund të përpiqeni të më shpëtoni gjithë kohën. –Jenny Curran
 20. Përgjigja, miku im, po noton në erë. –Jenny Curran
 21. Siç po thosha, karkalecat janë fryti i detit. Ju mund t'i bëni ato në skarë, t'i zieni, t'i piqni, t'i piqni, t'i skuqni, t'i skuqni (). Ju mund të bëni sallatë me karkaleca (…), hamburgerë me karkaleca dhe sanduiçe me karkaleca. Dhe kjo është pak a shumë. –Bubba Blue forrest gump dhe xheni
 22. Asnjëherë nuk e dija pse Jenny ishte kthyer, por mua nuk më interesonte, ishte si në kohërat e vjetra, ne ishim si thonjtë dhe mishi përsëri, çdo ditë merrja lule të bukura dhe i vendosja në dhomën e saj dhe ajo më dha mua dhurata më e mirë që askush nuk mund ta marrë në botë, dhe ajo madje më mësoi të kërcej, mirë… ajo dhe unë ishim si një familje, ishte koha më e lumtur e jetës sime. - Forrest Gump
 23. Nuk e di nëse të gjithë kemi një fat, apo po notojmë rastësisht si mbi një re; por mendoj se mund të jenë të dyja, mbase të dyja po ndodhin në të njëjtën kohë. - Forrest Gump
 24. Mami thotë se jeta është si një kuti me çokollata, kurrë nuk e dini se cila do t'ju prekë. - Forrest Gump
 25. Dhe pashë presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përsëri… përsëri… - Forrest Gump

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.