50 fraza Eminem që nuk do t’ju ​​lënë indiferentë

eminem në koncert

Nëse ju pëlqen muzika rap në anglisht dhe keni lindur në vitet 80, ka më shumë gjasa që ju të njihni Eminem dhe tekstin e këngëve të tij. Edhe pse ai gjithmonë i ka dhënë një imazh të fortë djalosh, në realitet lirika e tij ka shumë motivim dhe jetë. Të ngrihesh pas rënies është një mënyrë për të kuptuar se për çfarë flisni letrat tuaja më të rëndësishme.

Marshall Bruce Mathers III është emri i tij i vërtetë megjithëse të gjithë e njohin atë si Eminem. Ai lindi në 1972, në Misuri (Shtetet e Bashkuara). Shumë nga tekstet e tij janë të diskutueshme dhe kjo është edhe arsyeja pse ai i ka pëlqyer dhe është pëlqyer aq shumë nga audienca e tij. Sikur të mos mjaftonte, ai u dha një Oskar për prodhimin dhe interpretimin e kolonës zanore të filmit 8 milje. Sikur të mos mjaftonte, ai ka shitur 150 milion albume në të gjithë botën.

Eminem citon

Tjetra do t'ju tregojmë disa nga frazat e tij, që ai i ka thënë si në këngët e tij ashtu edhe në intervistat që ka bërë në media. Megjithëse gjuha e saj origjinale është anglishtja, ne do t'i vendosim ato drejtpërdrejt në Spanjisht në mënyrë që të mos keni ndonjë problem mirëkuptimi.

 1. Nëse njerëzit duan të marrin disa nga muzika ime, duhet të jetë e sigurt që ju mund të arrini gjithçka që dëshironi, për sa kohë që punoni shumë për të dhe nuk dorëzoheni.
 2. Mos përdorni drogë, mos bëni seks të pambrojtur, mos jini të dhunshëm, ma lini mua.
 3. Shkoja çdo ditë në McDonald dhe Taco Bell. Por djemtë në lokal filluan të më njohin dhe unë nuk mund ta përballoja. Kështu që ai shkonte te Denny ose Big Boy për të ngrënë vetëm. Ishte një imazh vërtet i trishtuar. U shëndosha aq shumë saqë njerëzit filluan të mos më njohin më. fotografi eminem
 4. Nuk kisha asgjë që ishte vërtet për mua, shkollë, një shtëpi ... asgjë derisa gjeta atë diçka që unë e doja, muzikën. Dhe kjo më ndryshoi përgjithmonë.
 5. Procesi im i shkrimit, mënyra se si krijoj tekstet e mia; është që unë thjesht shkruaj gjithçka që del nga ritmi që po ndiej. Sapo dëgjoj rrahjet, ajo që dua të shkruaj më vjen në mendje pothuajse menjëherë.
 6. Personalisht mendoj se repi është më i miri që ekziston. Nëse futet përtokë në vijën e makinës sime do të gjesh një rekord rap ose kasetë. Kjo është gjithçka që ble, gjithçka që jetoj, gjithçka që dëgjoj, gjithçka që dua.
 7. Nëse keni armiq është mirë, kjo tregon se ju po mbroni diçka.
 8. Ju keni vetëm një goditje, mos e humbni shansin tuaj për të shkëlqyer sepse mundësia vjen vetëm një herë në jetë.
 9. Nuk më intereson nëse jeni e zezë, e bardhë, e drejtë, homoseksuale, lezbike, e gjatë, e dobët, e pasur ose e varfër. Nëse je i mirë me mua, unë do të jem i mirë me ty. Thjesht ashtu.
 10. Ballafaqimi me njerëz që mbajnë një thikë në shpinë më mësoi diçka; Ata janë të fuqishëm vetëm kur ua ktheni shpinën.
 11. Diku thellë brenda meje është një njeri i mirë, vetëm ai nuk mund të shihet.
 12. Do të jem ajo që vendosa të jetë, pa dyshim që do ta arrij.
 13. Ju duhet të ecni të paktën një mijë milje në këpucët e mia, në mënyrë që të dini se si është të jesh unë.
 14. Unë nuk mund t'ju them se çfarë është në të vërtetë, unë mund t'ju them vetëm se si ndihet në të vërtetë.
 15. Pas çdo personi të suksesshëm ka shumë njerëz ziliqarë.
 16. Ndonjëherë jam vërtet i mirë, por ndonjëherë mund të jem një person shumë i keq. Unë mendoj se të gjithë njerëzit në botë janë të tillë.
 17. Dashuria është vetëm një fjalë, përveç kur fillon ta përkufizosh atë.
 18. Nëse nuk ka dramë dhe negativitet në jetën time, të gjitha këngët e mia do të jenë të mërzitshme.
 19. Muzika është një reflektim i qenies.
 20. Ne e shohim momentin dhe duam ta ngrijmë, por nuk duhet të jetë kështu; ne duhet ta zotërojmë atë dhe ta mbajmë atë.
 21. Mos luaj me mua, sepse do të rrezikohesh nëse më vidhos.
 22. Kur jeni fëmijë, në të vërtetë nuk e shihni ngjyrën e njerëzve.
 23. Fakti që miqtë e mi më të mirë ishin me ngjyrë kurrë nuk u bë problem derisa isha adoleshente dhe fillova të përdhunoj.
 24. Personalisht, mendoj se muzika rep është më e mira në botë.
 25. Hip hop është jeta ime, është gjithçka që dëgjoj, është gjithçka që dua.
 26. Unë jam përtypur dhe pështyrë.
 27. Unë jam duke ecur në këto shina treni duke u përpjekur të rimarr frymën që kisha, para se të kthehem në të njëjtat mut. eminem në koncert
 28. Nuk më intereson se çfarë mendoni, sepse këtë e bëj për vete.
 29. Hip-hopi më shpëtoi jetën. Isshtë e vetmja gjë në të cilën kam qenë në gjendje të jem mesatarisht e denjë, pa të nuk do të dija çfarë të bëja.
 30. Unë them atë që dua të them dhe bëj atë që dua të bëj. Nuk ka rrugë të mesme. Njerëzit ose do t'ju duan për këtë ose do t'ju urrejnë.
 31. Unë nuk bëj "muzikë të zezë" dhe as nuk bëj "muzikë të bardhë" Unë bëj muzikë lufte për djemtë që shkojnë në shkollën e mesme.
 32. Mendoj se jam pak më e sëmurë se mesatarja e individit.
 33. E vërteta është që ju nuk e dini se çfarë do të ndodhë nesër, jeta është një udhëtim i çmendur.
 34. Ju duhet të ecni të paktën një mijë milje në këpucët e mia, në mënyrë që të dini se si është të jesh unë.
 35. Ballafaqimi me njerëz që mbajnë një thikë në shpinë më mësoi diçka; Ata janë të fuqishëm vetëm kur ua ktheni shpinën.
 36. Ndonjëherë veproj sikur asgjë e keqe të mos më ndikojë; Nëse e lë negativitetin të marrë përsipër, atëherë pasiguritë e mia mund të më hanë të gjallë.
 37. Nëse keni një mundësi, të përfitoni nga ajo që keni dashur gjithmonë pikërisht në këtë moment, do ta përfitonit apo do ta linit të rrëshqiste?
 38. Ne e shohim momentin dhe duam ta ngrijmë, por nuk duhet të jetë kështu; ne duhet ta zotërojmë atë dhe ta mbajmë atë.
 39. Fama është një gjë vërtet qesharake, derisa të bëhet vërtet një gjë e vështirë.
 40. Më mirë humbni veten në muzikë, ky moment është më i mirë nëse e zotëroni, është më mirë nëse nuk e lini kurrë të shkojë.
 41. Muzika është si magji, ekziston një ndjenjë e caktuar kur vendosni t'ua tregoni punën tuaj njerëzve të tjerë dhe ata gjithashtu e ndiejnë atë.
 42. Pyetja është, a jeni idiotë aq të zgjuar sa të dini se si është të ndihesh budalla?
 43. Fuck paratë! Unë nuk bëj rep duke nderuar presidentë të vdekur, më mirë të shoh të gjithë presidentët e vdekur. Askush nuk e kishte thënë kurrë më parë.
 44. Të gjithë kanë aspirata, qëllime ose çfarëdo tjetër; dhe të gjithë kanë arritur në atë pikë në jetën e tyre ku askush tjetër nuk beson në to.
 45. Më lejoni t'ju kujtoj atë që më bëri të vij deri tani. Imagjinoni sikur po heq dorë, atëherë vizatoni një rreth rreth imazhit tim dhe vizatoni një vijë diagonale përmes saj. koncert eminem
 46. Unë i trajtoj paratë që fitoj sikur të ishte hera e fundit që do të fitoja para.
 47. Kishte një lloj rebelimi, si një zemërim rinor në qenien time. Dhe atëherë ishte edhe fakti që unë jam e bardhë, dhe ju e dini, ajo që bëj është kryesisht muzikë e zezë.
 48. Çfarëdo që të thoshte, sigurisht që po e ndjente në atë kohë.
 49. E vërteta është e vështirë të tretet, prandaj rrethi im shoqëror është kaq i vogël. Unë jam mjaft një rast duke bërë miq të rinj.
 50. Unë them gjëra që do t’i shokojnë njerëzit, por nuk po përpiqem t’i shokoj njerëzit. Unë nuk dua të jem Túpac-i tjetër, por nuk e di se sa kohë do të jem në këtë planet. Kështu që, ndërsa jam këtu, do të bëj më të mirën që mundem me kohën time.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.