59 Kuotime të Flash Gordon dhe më shumë

flash gordon

Nëse ju pëlqejnë filmat me superheronjë, ka shumë të ngjarë që ju të dini kush është Flash Gordon.  Flash Gordon është një hero i njohur në të gjithë botën. Komiku i trillimeve shkencore i krijuar nga karikaturisti Alex Raymond i përshtatur për televizion dhe film. Wasshtë lëshuar në vitin 1940 në Flash Comics # 1.

Më poshtë ne duam t'ju ofrojmë disa nga frazat e tij sepse pa dyshim do t'ju bëjë të kuptoni pse ai ka kaq shumë fansa në të gjithë botën. Përveç kësaj Komiket gjithashtu paraqitën një seri vizatimesh dhe një film që nuk shkoi aq mirë sa pritej.

Kuotat e Flash Gordon

Mos harroni frazat Flash Gordon që do t'ju lëmë këtu, me siguri që do t'ju pëlqejnë dhe nëse nuk e dini kush është ky personazh, do të interesoheni dhe do të filloni të shihni katër sezonet e tij! Ajo që mund t'ju themi është se nuk do të pendoheni ... Do ta shihni sezonin me super shpejtësi!

 1. Përshëndetje, unë jam Flash Gordon, qendërmbrojtës për New York Jets.
 2. Princ Barin! Unë nuk jam armiku juaj, Ming është dhe ju e dini atë. Ming është armiku i çdo krijese Mongo. Le të bashkohemi të gjithë dhe ta mposhtim atë!
 3. Jo Vulltan… është një transaksion racional, një jetë në këmbim të miliardave.
 4. Kjo nuk po ndodh Dale. Justshtë thjesht një ëndërr e keqe, ne nuk jemi këtu.
 5. Unë jam duke fluturuar i verbër duke hipur në një raketë!
 6. Premtoj, betohem me zemrën time.
 7. Unë kërkoj të shoh sundimtarin! Unë vështirë se mund të marr frymë në këtë gjë.
 8. Nuk e di por ishte mjaft bukur.
 9. Oh! A po më shikon mua, Zarkov? –Flash Gordon
 10. Do të flas vërtet me ty, Dale.
 11. Ju nuk ia vlen që unë t'ju vras.
 12. Mos e merrni në një mënyrë të keqe Aura por shpresoj që jo!
 13. Pas rrezes së karbonitit, e vetmja gjë që duhet të hedhim në atë gjë është lavamani i kuzhinës.
 14. Ti zog i cmendur.
 15. HEY! Çfarë thashë thjesht? Mendo pozitivisht.
 16. Nuk ju lejohet më të vendosni Ka mbaruar! flash gordon
 17. Ndaloni së menduari negativisht Doc!
 18. Një nga këto ditë do të kthehemi në tokë, ju premtoj.
 19. Sot ju i keni dëshmuar vetes se jeni një njeri i Keq, harroni të kaluarën.
 20. Ndonjëherë më kujton Dale
 21. Herën e fundit kur të pashë ti më torturove me një lloj gjëje të forcës elektromagnetike fushëamajiggy!
 22. Unë jam Flash nga Gordons.
 23. Ju, ju jeni një i huaj nga një planet tjetër.
 24. Unë nuk e dua atë, dhe nëse ajo ka ndonjë ndjenjë për mua, mirë, kjo mund të jetë vetëm dashuri.
 25. Kjo është e çmendur! Barin, njeriu më i mirë, më i fortë dhe më i ndritshëm që kam takuar ndonjëherë.
 26. Flash Gordon në mish.
 27. Epo, me këtë jemi dy prej nesh - dy miliardë kam dashur.
 28. Trouble ka një mënyrë për të të gjetur gjithmonë dhe ata zakonisht mbajnë një armë blaster.
 29. Hej, vërtet nuk mund të jesh këtu, mirë? Unë tashmë jam lodhur duke u qëlluar, torturuar dhe gati sa më vritet për ty.
 30. Gremlin i varfër, ai mendoi se ishte një djalë i nxehtë.
 31. Mendova se kjo top M-9 ishte vlerësuar si Doc! E keni vënë tashmë në provë këtë armë lodër, Doc?
 32. Dilni nga këtu, ata kanë nevojë për ju atje poshtë.
 33. Na vjen keq Vulltan por nuk do të kthehem.
 34. Ming personalisht nuk është një djalë magnetik por vendi i tij i fshehjes është.
 35. Nëse qielli Mongo bie, do të na duhet një rrjetë shumë e madhe.
 36. Keni të drejtë, ajo që ndodh në tokë mbetet në tokë.
 37. Çfarëdo që të jetë, unë nuk mendoj se është në karantinë.
 38. Një destinacion më i mirë nga sa mund ta imagjinoni.
 39. Jo, prit, prit, ti dhe unë nuk mund ta bëjmë këtë. Ju jeni fejuar
 40. Lojë mbi Ming! Ndal sulmin tuaj në tokë dhe unë do të kursej jetën tuaj.
 41. Ninja, 'pashpresa' nuk është pjesë e fjalorit tim.
 42. Unë dua filma të vjetër në perëndim, kaubojs, indianë. Ishte një kohë e vështirë për të jetuar. Ishte një kohë kur burrat ishin burra dhe kuajt ishin kuaj. Në varësi të sa këmbë keni pasur flash gordon
 43. Sikur ta dija që do të përdorje këto bimë të vogla për të bërë punën tënde të ndyrë Barin… do të isha munduar më mirë të të shmangja.
 44. Hej, thjesht po përpiqesha të isha qesharak, në rregull?
 45. Shumë për Ming të kompjuterizuar. Edhe banka e tij e kujtesës ishte një humbje e dhimbshme.
 46. Nuk e dija që kishe zemër.
 47. Vështrimet mund të jenë mashtruese.
 48. Le të shpresojmë se janë keq në not. Të gjithë, në ujë!
 49. Oh, unë jam duke shkuar për të shpëtuar një Mbretëreshë.
 50. Tani vjen pjesa argëtuese!
 51. Ju po mungon gjithë argëtimi.
 52. Thjesht duhet të shkundim edhe një nga shokët e vegjël të Ming, dhe kështu do ta bëjmë!
 53. Vrima e çelësit të djallit! Më thuaj që nuk është kënaqësi tani.
 54. Po, kjo nuk është saktësisht Palm Springs.
 55. Ky vend është më i keq se autostrada e Los Angeles.
 56. Uau! HEY! Thjesht po bëja shaka me Dale!
 57. Ju keni dy herë më të drejtë Azura, dhe keni gjysmën e gabimit.
 58. Jo nëse mund të të ndihmoj! Thuaji Dale që unë e dërgova ta thotë atë dhe mirë ... ti e di.
 59. Ti më vrave gruan!

Filmi Flash Gordon

Deri në vitin 1980, pritjet për Flash Gordon ishin të mëdha. Unë kisha një buxhet të madh dhe me yje të mëdhenj të kohës kur filmi u xhirua. Në të vërtetë ishte një nga dështimet e mëdha të kohës. Në ditët e sotme, ai konsiderohet si një film kult ... dhe ende ka adhuruesit e tij.

flash gordon

Shfaqja është gazmore dhe surreale, dhe është po aq e keqe sa edhe argëtuese, në fakt, për shumë, edhe nëse do të ishte një film që dështoi, për shumë është akoma shumë i mirë. Flash Gordon kishte një buxhet prej 35 milion dollarë, por mblodhi vetëm 27 milion dollarë, kështu që ishte një dështim… Diçka nuk funksionoi për publikun, kështu që një pjesë e dytë nuk u bë pavarësisht se kishte një fund të hapur.

Shpresojmë se ju kanë pëlqyer frazat dhe nëse guxoni të shihni serinë e tij të vizatimeve ose filmin, mos harroni se nuk është diçka aktuale, por që tashmë ka vitet e saj. Nëse dëshironi t'i shihni, do të duhet të vlerësoni mbi të gjitha imazhet e tyre duke menduar për kohën në të cilën është bërë, dhe nëse ju pëlqen e vjetra, atëherë me siguri do të jeni të ngazëllyer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.