30 Citate të Sheldon Cooper

mbulesa sheldon cooper

Nëse ju pëlqen seriali The Big Bang Theory, ka më shumë të ngjarë që personazhi i Sheldon Cooper nuk ju ka lënë indiferentë. Ky personazh luhet nga Jim Parsons dhe luan një shkencëtar të zgjuar që ka vështirësi sociale.

Karakteri nuk është në gjendje të gënjejë ose të kuptojë ironi ose kuptime të dyfishta, ai nuk kupton shumë situata shoqërore, nuk kupton inteligjencën emocionale, ka shumë hobi dhe orare shumë të vendosura, përveç kësaj ndryshimet nuk i pëlqen asgjë.

Edhe pse në serial nuk e përmendin atë në asnjë nga sezonet, për shkak të karakteristikave që paraqet personazhi, spekulohet se personazhi mund të jetë duke luajtur një person që vuan nga Sindroma Asperger, një sindromë që rrjedh nga çrregullimi i spektrit të autizmit.

Sheldon Cooper me kompjuterin

Ai është një personazh që ju mbush me butësi sepse pavarësisht vështirësive të tij shoqërore, ai përpiqet të bëjë një përpjekje për tu përshtatur me miqtë e tij, të cilët jo gjithmonë e kuptojnë atë.

Frazat më të mira të Sheldon Cooper

Tjetra do t'ju tregojmë disa nga frazat e tij më të mira nga seriali në mënyrë që të kuptoni se si është karakteri i tij. Për më tepër, ato janë fraza që do t'ju bëjnë të mendoni për shoqërinë, për personalitetet e njerëzve, për mënyrën se si të qenit ndryshe nuk do të thotë të jesh i çuditshëm ... Ato janë fraza që padyshim do të arrijnë në zemrën e këtij karakteri të shkëlqyeshëm.

 1. Kur isha fëmijë ëndrra ime ishte të kisha një hipogrif. Për fat të keq prindërit e mi kurrë nuk donin të më jepnin një vezë shqiponje dhe spermë luani. Por sigurisht, motra ime i kishte mësimet e notit kur i donte ato.
 2. Kam lexuar një artikull nga disa shkencëtarë japonezë të cilët futën ADN-në e kandilit të detit në kafshë të tjera dhe mendova hej! Peshk llambë ...
 3. Sigurisht që kam të drejtë, është e pamundur që për më pak se një javë të bëj dy gabime radhazi.
 4. Ju keni aq shumë mundësi të keni një marrëdhënie seksuale me Penny sa teleskopi Hubble do të zbulojë se në qendër të çdo vrime të zezë ekziston një burrë i vogël me një elektrik dore që kërkon çelësin.
 5. Nuk e marr me mend. Si shkencëtar, unë vij vetëm në përfundime bazuar në vëzhgimin dhe përvojën.
 6. Unë e pranoj premisën tënde, por e hedh poshtë përfundimin tënd.
 7. Kisha harruar që njerëzit normalë kanë kufij.
 8. Nevoja për të gjetur një qenie tjetër njerëzore me të cilën të ndaja jetën gjithmonë më ka mahnitur, mbase sepse më duket vetja interesante. Dhe duke e thënë këtë, uroj që të gjithë të jeni shumë të lumtur me njëri-tjetrin, ashtu siç jam edhe me veten time.
 9. Oh brohoritje! Dy vjet më parë ne as nuk njiheshim dhe tani unë jam në shtëpinë tënde natën. A mund të shkoni më shpejt?
 10. Isha aq i lumtur sa që në botën e emoticonëve do të kishte qenë një kryeqytet D.Sheldon Cooper në shfaqje
 11. Ekziston vetëm një lloj ilaçi që zgjeron trurin dhe e pranoj: quhet shkollë.
 12. Ju e dini që unë jam një njeri shumë inteligjent. A nuk mendoni se po të isha gabim do ta dija?
 13. Frika nga lartësitë është e palogjikshme. Frika për të rënë në anën tjetër është e matur dhe evolucionare.
 14. Leonard, të lutem mos e ndërmerr këtë në mënyrën e gabuar, por ditën që fiton çmimin Nobel, do të jetë dita që fillojnë kërkimet e mia për koeficientin e tërheqjes së xhufkave mbi qilimat fluturues.
 15. Kjo nuk është arsye për të qarë. Ju qani sepse jeni të trishtuar. Për shembull, unë qaj sepse të tjerët janë budallenj dhe kjo më trishton.
 16. Veryshtë shumë e thjeshtë, shiko. Gërshërët presin letrën. Letra mbulon gurin. Guri shtyp hardhucën. Lizard helmon Spock. Spock thyen gërshërët. Gërshërët ia heqin kokën hardhucës. Hardhuca ha letër. Letra hedh poshtë Spock. Spock avullon gurin dhe, siç ka qenë gjithmonë guri, shtyp gërshërët.
 17. Pak i çrregullt? Grupi Mandelbrot i numrave kompleksë është pak i çrregullt. Ky është një kaos.
 18. Kjo është faqja ime. Në këtë botë gjithnjë në ndryshim, është e vetmja pikë referimi. Nëse jeta ime do të shprehej si një funksion në një sistem koordinatash karteziane katër-dimensionale, ai vend në kohën kur e gjeta do të ishte (0,0,0,0).
 19. Ju qani sepse jeni të trishtuar. Për shembull, unë qaj sepse të tjerët janë budallenj dhe kjo më trishton.
 20. Nëse të qenit jashtë është kaq e mirë, pse ka kaluar njerëzimi mijëra vjet duke u përpjekur të përsoset brenda?
 21. Unë jam në botën reale të njerëzve të zakonshëm, duke jetuar jetën e tyre të zakonshme pa ngjyrë ... Përshëndetje person i zakonshëm!
 22. Inxhinieri. Aty ku punëtorët fisnikë gjysmë të aftë ekzekutojnë vizionin e atyre që mendojnë dhe ëndërrojnë. Përshëndetje Oompah Loompahs e Shkencës!
 23. Le të themi që unë dal dhe shpenzoj 50 dollarë për ty. Isshtë një aktivitet i mundimshëm sepse unë duhet të imagjinoj atë që ju nevojitet, ndërsa ju e dini se çfarë ju nevojitet. Tani, unë mund t'i thjeshtësoj gjërat, thjesht të jap 50 dollarë të plotë, dhe pastaj ti do të më japësh 50 dollarë në ditëlindjen time, e kështu me radhë, derisa njëri prej nesh të vdesë, duke lënë plakun tjetër dhe 50 dollarë më të pasur. Sheldon Cooper
 24. Doja një çezmë. Po, gjysmë shqiponjë gjysmë luani. Unë isha duke studiuar teknologjinë e rekombinimit të ADN-së dhe isha i sigurt se mund të krijoja një, por prindërit e mi nuk donin të më siguronin vezë shqiponje dhe spermë luani ... por motra ime u notua kur ajo e pyeti.
 25. Në takimin tonë të parë mbase kemi zbritur në këmbë të gabuar, kur e quaja një idiot ... dhe dua vetëm të them se isha gabim ... për ta shprehur atë.
 26. Ky është i gjithë koleksioni im Blu-Ray i Lordit të Unazave. Z. Wolovich e huazoi atë nga unë, ngatërroi diskun numër 3 dhe pastaj e ktheu duke menduar se nuk do ta vinte re. A thua se je njeri i përgjegjshëm?
 27. Sigurisht që nuk jam Njuton! Unë do të kisha zbuluar gravitetin, edhe pa mollën!
 28. Dashuria është në ajër? Ata janë gabim, Azoti, Oksigjeni dhe Dioksidi i Karbonit janë në ajër.
 29. E di që keni frikë të mos më zhgënjeni, por shpresoj se ju ngushëllon të dini se pritjet e mia nga ju janë shumë të dobëta.
 30. Në dimër, ajo ulëse është mjaft afër radiatorit për të shkaktuar nxehtësi dhe jo aq afër sa të shkaktojë djersitje. Në verë është pikërisht në pikën e rrymës që krijohet duke hapur dritaret dhe atje është drejt televizorit në një kënd që nuk është as i drejtpërdrejtë për të dekurajuar bisedën, as aq i gjerë sa që shkakton një tërheqje të qafës. Mund të vazhdoja por mendoj se më ke kuptuar.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.