Dëshmia e një personi me kancer

Kjo është dëshmia shpresëdhënëse e Jose Fernandez. Isshtë shpresëdhënëse sepse nuk është një dëshmi në të cilën ai na tregon disa teknika të reja për të trajtuar dhe kapërcyer kancerin, nr.

Ai është shpresëdhënës sepse na tregon për hobet e tij, jetën e tij të thjeshtë dhe mënyrën se si ka jetuar me këtë sëmundje për 10 vjet. Të jetosh nga dita në ditë dhe të përqendrohesh te hobet e tyre dhe si në këto vite, pavarësisht gjithçkaje, ai ka gjetur një person me të cilin ka dalë të dashurojë. Kush do t'i tregonte në këtë moment të jetës dhe në këto rrethana?

Nëse ju pëlqeu kjo video, ndani atë me miqtë tuaj!

[Kjo dëshmi e një personi me kancer të mushkërive mund t'ju interesojë]

Për të gjitha këto është një dëshmi e shpresës. Sepse nuk duhet të shembemi para sëmundjes. Ne duhet të luftojmë kundër tij dhe të vazhdojmë me jetën tonë, pavarësisht nga dhimbja që gjejmë sepse, në fund të fundit, kjo është jeta, momentet e mira dhe momentet e dhimbshme. Nëse mësojmë të trajtojmë momente të dhimbshme, do të kemi fituar shumë.

Më ka mbetur kjo frazë nga José:

Nuk kam kohe te merzitem. Nuk kam kohë të mendoj për vdekjen.

Le të mos e përçmojmë privilegjin e zgjimit të gjallë, pavarësisht nga rrethanat tona.

Nëse ju pëlqente dëshmia e José, ndani atë me miqtë tuaj!


2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hoze Manuel dijo

  Si gjithmonë, ju vizatoni disa histori që ndikojnë në pozitiven, siç është ajo e fëmijës dhe qenit të tij, çfarë historie e bukur, por në këtë rast ajo e burrit me kancer, kjo na motivon të jetojmë edhe pse jemi të sëmurë, na jep shembullin e tij, dhe del është ta ndjekim atë, ta marrim kështu me atë saktësi dhe të jetojmë të kënaqur me jetën, është e pabesueshme. po sigurisht!

  1.    Daniel dijo

   Përshëndetje Jose Manuel, faleminderit për këtë reagim që na jepni. Shumë herë ne botojmë gjëra që nuk e dimë nëse do t'ju interesojnë, prandaj vlerësohen këto lloj komentesh.

   Të fala.