Dedikime të shkurtra dashurie

dedikime të shkurtra dashurie për të përcjellë dashurinë

Nëse jeni duke kërkuar dedikime të shkurtra dashurie, atëherë keni ardhur në vendin e duhur. Përkushtimet e shkurtra të dashurisë janë si shtiza të vogla që në vend që të shkaktojnë një plagë të drejtpërdrejtë, ato shkaktojnë një përkëdhelje të drejtpërdrejtë në shpirt. Kjo është arsyeja pse ato janë kaq të rëndësishme nëse dinë t’i përkushtohen mirë atij personi të veçantë që na bën të psherëtijmë aq shumë.

Normalisht ky lloj dedikimesh përdoret për çiftin ose për të rënë në dashuri me dikë që na pëlqen, por që nuk është akoma çift. Sigurisht, ato mund të përdoren edhe për një person tjetër që ne e konsiderojmë të veçantë edhe nëse nuk është partneri ynë, cSi mik e duam shumë dhe ne ndiejmë emocione të mrekullueshme sa herë që jemi me ta.

Dashuria me fjalë

Dashuria është një ndjenjë e mrekullueshme që na bën të ndiejmë një vrull emocionesh për një person tjetër. Kur duam t’i vendosim fjalë ndjenjës së dashurisë, pra ajo që po bëjmë është të personalizojmë ato emocione që ne i ndiejmë dhe u japim atyre shqisat.

Ka shumë mënyra për t'i vendosur fjalët në dashuri, si të shkruash letra dashurie, ndajnë frazat, bëni një shkrim artistik, dërgoni një kartë dashurie ... dhe juPërdorni edhe dedikime të shkurtra dashurie.

çift ​​në dashuri falë kushtimeve të shkurtra të dashurisë

Sepse Kur dashuria është intensive, përkushtimi nuk duhet të jetë shumë i gjatë. Ndonjëherë, kur ato janë të shkurtra, por deri në pikën e duhur, ato janë më se të mjaftueshme në mënyrë që personi tjetër të ndiejë drejtpërdrejt atë që ju ndjeni për ta.

Si t’i dedikojmë ato

Këto përkushtime mund t'i përdorni që tani e tutje, thjesht duhet të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë dhe t'ia kushtoni ato personit që ju frymëzon më shumë dashuri. Për t'i përdorur ato është e thjeshtë, Thjesht duhet të mendoni për mënyrën se si doni që personi tjetër të habitet dhe të shijojë këto fjalë të bukura që ju i kushtoni me gjithë dashurinë tuaj.

Mund t’i kushtoni duke shkruar një shënim të vogël në një copë letër dhe duke e lënë atë në një vend që personi tjetër me siguri do të shikojë. Një ide tjetër është dërgimi i kushtimit me mesazh dhe bashkëngjitja e një imazhi të jesh së bashku dhe të lumtur.

dërgoni mesazhe me përkushtime të shkurtra dashurie

Ju gjithashtu mund të shkruani një whatsapp me përkushtim në mënyrë që ta lexoni atë në çdo kohë. Ose edhe montoni një imazh me përkushtimin që personi tjetër ta shohë dhe ta dojë. Edhe pse nëse jeni një nga njerëzit më të guximshëm, mund t’i pëshpërisni asaj kur ta shihni!

Mënyra për ta përkushtuar atë duhet të mendoni që të jetë ashtu ai që ju përshtatet më shumë të dyve. Dije që personi tjetër do të të pëlqejë dhe se ndihesh rehat duke e bërë atë. Pasi të vendosni, thjesht duhet ta bëni ... dhe magjia e dashurisë do të bëjë pjesën tjetër!

Dedikime të shkurtra dashurie që do ju pëlqejnë

Në këtë pikë, është e rëndësishme që të merrni parasysh atë që duhet të kushtoni dhe atë që dëshironi të përcillni. Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të arrini fjalët e sakta për atë person të veçantë.

Pasi të dini se cilat ndjenja doni të përçoni në një mënyrë konkrete, atëherë mund të kërkoni midis të gjitha këtyre opsioneve të përkushtimit të dashurisë së shkurtër për atë që ju pëlqen më shumë (një ose më shumë se një). Shkruajini dhe mbajini pranë që të jeni në gjendje t'i kushtoni ato personit kaq të veçantë për ju.

shpërndarja e një lule të bardhë si një kushtim i dashurisë së shkurtër

Tjetra, mos i humbni detajet sepse do t'ju lëmë disa përkushtime që do t'ju pëlqejnë.

 • Si mund të mos të dua po të ma mbushje zbrazëtinë në zemrën time?
 • Ju jeni jetik në ekzistencën time; pa ty asgjë nuk do të ishte e njëjtë.
 • Pa ty, trishtimi do të pushtonte plotësisht zemrën time dhe do ta linte atë të fundosur në një det dhimbjeje.
 • Të dua më shumë se dje dhe më pak se nesër.
 • Kalova oqeanet e kohës për të të gjetur.
 • Dashuria është si ti; i shkurtër por intensiv.
 • Ju jeni rastësia ime më e bukur.
 • Pavarësisht se çfarë do, unë do të pres për ty gjithë jetën time.
 • Unë kurrë nuk kam menduar të bie në dashuri, por ju erdhi së bashku dhe ju u dehur.
 • Cupid më gjuajti një shigjetë që më kaloi e tërë.
 • Ka vetëm një gjë të pakapërcyeshme në këtë botë: dashuria ime për ty.
 • Jam i varur nga droga ... droga e dashurisë tënde.
 • Kam premtuar se nuk do të dashurohem kurrë, derisa të të takoj.
 • Udhëtoni për në Hënë ose në dyqanin e qosheve, por me ju.
 • Buzëqeshja jote më heq të gjitha hidhërimet.
 • Puthjet e tua janë thesari im më i madh pas një dite të vështirë.
 • Meqenëse marrëdhënia jonë nuk ka të ardhme, unë e kam ndalur kohën.
 • Gjithçka filloi me një "Përshëndetje", e ndjekur nga një shkëmbim fjalësh, dhe tani ne jemi shtrirë në të njëjtën shtrat, duke u zgjuar së bashku çdo mëngjes.
 • Ka diçka që dua sonte dhe që vetëm ti mund të ma japësh: fillon me "a" dhe mbaron me "mor".
 • E vetmja gjë që dua në këtë jetë është ta jetoj me ty.
 • Ajo që dua më shumë në këtë jetë është të plakem pranë jush.
 • Në të njëjtin moment në të cilin ju më thoni "Të dua" unë do të ta jap shpirtin tim në dorë dhe të gjithë botës.
 • Unë udhëtoj pranë teje me të mirët dhe të këqijtë.
 • Mund të ketë qenë e bukur, por ju e keni bërë atë perfekte.
 • Nëse e di se çfarë është dashuria, kjo është falë teje.
 • Të duash do të thotë të gjesh lumturinë tënde në lumturinë e tjetrit.
 • Gjithmonë ka pak çmenduri në dashuri, ka gjithmonë një arsye të vogël në çmenduri.
 • Crazyshtë çmenduri të duash, përveç nëse e do veten marrëzisht.
 • Historitë e dashurisë përmbajnë të gjitha sekretet e botës.
 • Ndonjëherë ndodh që ajo që fillon si e çmendur, të dalë gjëja më e mirë në jetë.
 • Nuk ka vend më magjik se ai ku fle me mua.
 • Sepse te dua? Sepse pa dashur të ndryshosh asgjë tek unë, ti erdhe të ndryshosh gjithçka.
 • Unë jam egoist dhe nuk mund ta ndihmoj. Unë të dua vetëm për veten time, dhe gjithashtu dua që vetëm unë të shfaqem në mendjen tënde.
 • Gjoksi yt është i mjaftueshëm për zemrën time, krahët e mi janë të mjaftueshëm për lirinë tënde.
 • Nuk te dua per mua, te dua me mua. Eshte ndryshe.
 • Të jesh apo të mos jesh me ty është masa e kohës time.
 • Dashuria nuk ka nevojë të jetë perfekte. Thjesht duhet të jetë e vërtetë.
 • Këtu jemi ëndërrimtarët, naivët, ata që ende besojnë në fuqinë e fjalëve.
 • Të duash dikë do të thotë të jesh në gjendje të shohësh gjithë magjinë e tij dhe t’i kujtosh atë kur e harrojnë atë.

Me siguri ju keni gjetur përkushtimin e përsosur të dashurisë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.